Ловив рибу – попався сам

Новости, Официально

  25 Мар , 2010

За незаконний вилов риби в Дніпровсько-Бузькому лимані відповідатиме перед законом бригадир приватного підприємства, яке займається рибним промислом. Відносно нього Миколаївською міжрайонною прокуратурою порушено кримінальну справу.

 

Згідно із Законом України «Про тваринний світ» і Правилами промислового комітету рибного господарства України, підприємство, яке займається рибним промислом, зобов’язане додержуватися встановлених правил, норм, лімітів і строків використання об’єктів тваринного світу та використовувати його у способи, що не допускають порушення цілісності природних угруповань, також здійснювати свій промисел відповідно до вимог законодавства з питань охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів. Працівник приватного підприємства, про яке йде мова, – бригадир Б. – є особою, відповідальною за лов водних живих ресурсів у Чорному морі та Дніпровсько-Бузькому лимані. Натомість чоловік приховав вилов риби.

 

18 грудня минулого року разом із підлеглими йому рибалками Б. вийшов на мотофелюзі в Дніпровсько-Бузький лиман. Протягом години рибалки здійснили тралення тюльки тюлечним бурилом і виловили цінні породи риби загальною вагою понад 250 кг.

 

Після цього бригадир Б., зловживаючи своїм службовим становищем, умисно – знаючи про незаконність вчинюваних ним дій, але прагнучи отримати незаконну матеріальну вигоду, всупереч інтересам служби, не рахуючись із покладеними на нього законом обов’язками, зробив у промисловому журналі запис про здійснення тралення тюльки й зазначив, що під час тралення риби не виловлено.

 

Згідно із висновком службових осіб Миколаївдержрибоохорони (фахівців‑іхтіологів), незаконний вилов цінних порід риби завдав істотної шкоди водним біоресурсам України. А згідно з проведеними фахівцями розрахунками, розмір збитків, спричинених протиправними діями Б., становить 3049,21 грн.

 

Крім матеріальних збитків, діями Б. заподіяно істотну шкоду рибним запасам України – його злочинними діями було видобуто велику кількість цінних видів риби, у відтворенні яких є труднощі.

 

Таким чином, Миколаївською міжрайонною природоохоронною прокуратурою порушено кримінальну справу відносно бригадира приватного підприємства за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України («Зловживання владою або службовим становищем» та «Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом»)

 

Валерій ЯНІШЕВСЬКИЙ, заступник Миколаївського міжрайонного природоохоронного прокурора

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ