Маленькі зірочки засяяли у Миколаєві

Культура, Новости

  23 Мар , 2010

Уже сьомий рік поспіль по всій Україні проводиться конкурс-фестиваль «Таланти багатодітної родини». Цьогоріч 20 березня у Миколаївському обласному Будинку художньої творчості дітки теж демонстрували свої таланти.

 

У номінації «Вокальне мистецтво» було дуже багато виступів з українськими піснями. Емоційне виконання та дзвінкі голоси дітей прикрашали і так прекрасні пісні: «Як у нас, на Україні», «Рідна хата», «Кришталева вода», «Мамина молитва». Окрім чудового виконання, діти дарували присутнім таку цінну часточку тепла, адже в більшості пісень оспівувались почуття любові до рідного краю і до своїх батьків. Деякі діти навіть співали а капела, тобто виконували пісні без супроводу музики, завдяки чому ще тонше передавали зміст композицій та демонстрували свої чудові голоси.

 

У хореографічних виступах маленькі виконавці дарували не менше хвилюючих емоцій. Особливо зворушили всіх присутніх «Дві скрипки» у виконанні Марини та Дмитрика Кисельових з Корабельного району. Діти кружляли у вальсі – одному з найромантичніших танків, у якому поєднані простота та витонченість рухів. Бальні танці – ще один беззаперечний хіт конкурсу. Як не дивно, меншенькі діти, на противагу старшим, частіше демонстрували свою граціозність та майстерність. Незважаючи на те, що талант – це багатогранне явище і дати йому оцінку не завжди вдається, старші учасники конкурсу іноді демонстрували такі танці, техніку яких ще можна було б вдосконалювати. В цілому ж усі хореографічні номери були яскравими. А в декількох номерах дівчатка навіть показали володіння елементами карате та акробатики.

 

У номінації «Музичне виконання» – різноманіття дитячих номерів. На яких тільки музичних інструментах не грали: бандурі, фортепіано, скрипці, гітарі. І абсолютно всі маленькі учасники були артистичні та неповторні з погляду авторського виконання. Але найбільше вразили своєю ліричністю номери художнього читання. Що характерно, діти обирали твори, які розкривали авторський біль від подій війни, Голодомору, Чорнобильської катастрофи. Але Михайлик Дроздов наостанок розсмішив увесь зал на славу, прочитавши дотепні гуморески.

 

Якщо торкнутися історії цього захоплюючого дійства, то варто зазначити, що ідея фестивалю «Таланти багатодітної родини» належить Всеукраїнському союзові жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України». Ця громадська організація втілила свій задум і започаткувала грандіозний мистецький захід. Тепер конкурс-фестиваль відбувається також за підтримки Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.

 

Очолювала журі голова обласної організації Всеукраїнського союзу жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України», депутат обласної ради Олена Симоненко. Як підкреслила Олена Іванівна наприкінці конкурсу, всі члени журі, батьки та діти дуже хвилювалися, але всі отримали велике естетичне задоволення від споглядання номерів талановитих дітей. Також вона зазначила, що кожна дитина – по-своєму неповторна, і тому завжди дуже важко визначатися з переможцями конкурсу. Тож результати будуть відомі трохи пізніше, але про них усіх учасників обов’язково сповістять. Журі доведеться визначити сорок переможців конкурсу в усіх номінаціях. А переможці, як відомо, отримають путівки до Міжнародного дитячого центру «Артек».

 

Юлія ПУСТОВІТ
Фото автора

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ