Надійний дороговказ до Країни знань

Культура, Новости

  18 Мар , 2010

Одним із пріоритетних напрямків своєї діяльності обласна рада п’ятого скликання визначила підтримку материнства та дитинства. І свою щиру любов до дітей – майбутнього нації – депутати облради підтверджують не лише гаслами, а й конкретними дієвими кроками, спрямованими на створення найбільш сприятливих умов для гармонійного розвитку молодого покоління. Один із таких важливих та потрібних кроків – прийняття у 2006 році та подальша реалізація обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження у Миколаївській області на 2006-2010 роки. Програма ця, звичайно, передбачає видання не лишень дитячих книжок, але, як наголошує голова постійної комісії обласної ради з питань роботи з громадськими об’єднаннями, засобами масової інформації та зв’язків з органами місцевого самоврядування Олена СИМОНЕНКО, у своїх рекомендаціях члени цієї профільної та інших комісій обласної ради роблять наголос на підтримці саме дитячого книговидання. Бо зернятка знань та добра, посіяні у благодатні юні душі, за декілька років неодмінно проростуть рясними сходами знань та патріотизму, любові до людей та рідного краю.

 

Вчора в обласній бібліотеці для дітей ім.В. Лягіна я наочно побачив утілення у життя важливої обласної програми. Сюди завітали як юні читачі – учні четвертих класів Миколаївської ЗОШ № 59, так і дорослі, які доклали чималих зусиль до видання у 2009 році за кошти обласного бюджету восьми книжок для дітей. Це вже і згадана вище О.І. Симоненко, яка представляла на заході депутатський корпус обласної ради, а також представники обласних управлінь – культури і у справах преси та інформації, працівники видавництв. І, звичайно ж, ті люди, без яких свято дитячої книги було б навряд чи можливе. Це – відомі миколаївські письменники В’ячеслав Качурін, Віра Марущак, Олексій Троянов, Степан Гусак з Вознесенська та інші автори улюблених творів малечі. Варто було бачити, з яким захопленням школярі спілкувалися зі своїми літературними кумирами. І, звісно ж, не залишилися перед тими в боргу, майстерно виконавши сценки за мотивами літературних книжок, які щойно побачили світ.

 

Тож, гадаю, вісім дитячих збірок займуть чільне місце на полицях дитячих, сільських та шкільних бібліотек області, завоювавши любов юних прихильників найінтелектуальнішого з дозвіль.

 

А Олена Іванівна Симоненко наостанку свята запевнила присутніх: попри тяжкі економічні часи, обласна рада і надалі підтримуватиме видання дитячих книг.

 

Андрій ТЮРІН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ