Не чекати, а діяти!

Новости, Общество

  18 Мар , 2010

12 березня робоча група обласної ради виїхала на місце з метою вивчення ситуації, що склалася з реконструкцією Богданівської загальноосвітньої школи та Прибузького будинку культури Доманівського району. Очолив робочу групу голова постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, транспорту, зв’язку та енергетики Володимир ФУКС.

 

Нагадаємо, що питання ефективного та цільового використання коштів, спрямованих на виконання заходів щодо розв’язання соціальних та екологічних проблем, пов’язаних із завершенням будівництва Ташлицької ГАЕС у 2009 році, перебуває під постійним контролем депутатів обласної ради. Раніше виїзна робоча група вже працювала у Доманівському районі, де було з’ясовано, що внаслідок проведення робіт з реконструкції Богданівської загальноосвітньої школи третя частина її будівлі просто завалилася. Тоді депутати були вкрай занепокоєні такою ситуацією, оскільки тепер діти навчаються в інших, малопристосованих для навчального процесу приміщеннях, але аж ніяк не у школі, стан якої – чим далі, тим гірший.

 

Це зумовлено тим, що з боку облдержадміністрації станом на 23 лютого 2009 року не було надано інформації про реальні терміни завершення реконструкції (будівництва), здачі об’єктів в експлуатацію та стан освоєння коштів на їх будівництво у 2009-2010 роках. А це, в свою чергу, призвело до серйозних прорахунків у виконанні рішень обласної ради щодо своєчасного й ефективного використання коштів. Депутати обурені з приводу того, що на реконструкцію Богданівської школи рішенням обласної ради від 12 червня 2009 року № 3 було виділено 3 534 тисячі гривень, а фактично профінансовано та виконано робіт – лише на 1 556 тисяч гривень.

 

Наразі, щоб розпочати у першу чергу будівництво школи, за підрахунками управління капітального будівництва облдержадміністрації необхідно 14,52 мільйона гривень. Отже, понад півтора мільйона гривень уже освоєно, а коштів усе одно не вистачає. До того ж той факт, що під час реконструкції школу було частково зруйновано, ускладнює і без того критичну ситуацію. Тож хто гарантує, що за умови виділення наступної суми коштів школу реконструюють і в її стінах буде відновлено повноцінне навчання? Хто відповість за нераціональне використання коштів? Мабуть, ці питання залишаються відкритими. Годі й казати, що на богданівському прикладі депутати спостерігають безконтрольність цієї ситуації з боку районної влади та управління капітального будівництва облдержадміністрації.

 

При цьому депутати наголошують на тому, що значно ефективніше було б реконструювати частину школи – корпус у вигляді літери «Г». Звичайно, і тут є певні «але». За такого варіанту повністю відновити їдальню та спортзал відразу не вдаcться, проте цілком ймовірно, що учні мали б змогу навчатись вже з 1 вересня цього року. А все відновити можна було б поступово. Проте результат був би помітний одразу.

 

Виїзна робоча група на чолі з Володимиром Фуксом запропонувала оптимальні шляхи виходу з ситуації, яка склалася з реконструкцією Богданівської школи.В. Фукс звернув увагу робочої групи на те, що спочатку необхідно розробити та видати технічне завдання. Після цього стане можливим отримати інформацію про різні варіанти вартості будівельних робіт згідно з розрахунками підрядника, яким на сьогодні є фірма «Регіна». Далі варто визначити графік роботи та фінансування, що надасть можливість контролювати процес реконструкції (будівництва) школи.

 

Депутати в процесі обговорення також зазначили, що наступний крок, який потрібно буде зробити, – це визначити першу чергу будівництва. Лише тоді можна вирахувати суму коштів, необхідних для подальшого виконання будівельних робіт. Учасники робочої групи наголосили на тому, що за виконання цих схематичних кроків можна визначити конкретний варіант, який дасть свої результати, але за умови скоординованих дій різних служб. Також учасники робочої групи зазначили, що незалежно від обраного варіанту реконструкції школи, здоров’ям дітей ризикувати не можна.

 

Того ж дня робоча група оглянула Будинок культури села Прибужжя Доманівського району, стан якого хвилює як місцевих жителів, так і депутатів облради. Тут склалася не менш парадоксальна ситуація. Річ у тім, що загальна сума коштів, виділених на реконструкцію Прибузького будинку культури, становить 1 020,6 тисячі гривень. Попри це, стан приміщення Будинку культури абсолютно не відповідає вкладеним коштам. Учасники робочої групи також з’ясували, що підрядною організацією, а це приватне підприємство «Тарас», не виконано весь необхідний комплекс робіт. Вони також погодилися з тим, що для ефективного вирішення питання функціонування Будинку культури у с. Прибужжі варто змусити підрядну організацію виконати незавершені роботи. За умови ігнорування підрядником цієї рекомендації доречно звертатися до суду, – підкреслили учасники виїзного засідання.

 

Депутати вкрай стурбовані й тим, що будівельні роботи виконані неякісно. Тому представники робочої групи вирішили порекомендувати терміново задіяти важелі контролю з боку директора Прибузького будинку культури, а також районної ради та райдержадміністрації. Для вирішення проблемної ситуації варто виконати ряд завдань, серед яких знову-таки: розробка технічного завдання, визначення графіка роботи та фінансування цих робіт, оцінка обсягів необхідних коштів. Виконання цих етапів надасть можливість знайти найприйнятніший варіант подальшої реконструкції Будинку культури.

 

Значення сільського Будинку культури для розвитку села Прибужжя – колосальне, адже тут живе близько 600 молодих людей, які прагнуть проводити своє дозвілля цікаво й з користю. Оскільки культурний заклад ще з 2005 року перебуває на реконструкції, діти та молодь позбавлені можливості відвідувати художні гуртки: хореографічний, вокальний, драматичний, фольклорний, гурток читців художнього слова та інші. Незважаючи на труднощі, в голосі у директора Прибузького будинку культури Любові Дяченко лунають оптимістичні плани на майбутнє: «Ми хочемо, щоб діти мали змогу відвідувати не лише гуртки, а й переглядати кінофільми, як у кінотеатрі, та приходили на танцмайданчик, відкриття якого ми плануємо».

 

Юлія ПУСТОВІТ
Фото автора

 

Доманівський район

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ