Обласна рада інформує від 27.03.10

Официально

  27 Мар , 2010

Відповідно до плану основних заходів, що проводяться обласною радою та її виконавчим апаратом, 24 березня 2010 року за участю депутатів обласної ради відбувся День обласної ради у Кривоозерському районі.

 

У ході його проведення вивчався стан виконання обласних програм та рішень обласної ради, резерви наповнення місцевих бюджетів.
Депутати обласної ради побували у 15 сільських і селищній раді, відвідано 19 дошкільних навчальних закладів, 20 шкіл, центральну районну лікарню, 4 лікарняні амбулаторії, 16 фельдшерсько-акушерських пунктів.

 

За підсумками вивчення відбулася нарада за участю депутатів обласної та районної рад, сільських та селищного голів, керівників районних служб, на якій обговорено проблеми соціально-економічного розвитку району, шляхи залучення додаткових резервів наповнення місцевих бюджетів за рахунок ефективного використання земельних ресурсів, об’єктів водного фонду (інвентаризація договорів, грошова оцінка землі, збільшення офіційних платежів за використання землі, розвиток тваринництва, нарощення обсягів переробки сільськогосподарської продукції безпосередньо у районі, легалізація робочих місць тощо).

 

Особлива увага на нараді була приділена роботі шкільних та дошкільних закладів відповідно до обласних Програм, харчуванню дітей у цих закладах. На території п’яти сільських рад, зокрема Мазурівської, Ленінської, Берізківської, Луканівської, Секретарської, відсутні повноцінні дошкільні навчальні заклади, функціонують групи короткотривалого перебування дітей.

 

Головою обласної ради було наголошено на необхідності термінового вирішення питань переводу Маломечетнянського, Ониськівського, Багачівського дитячих садків на режим роботи протягом усього року, забезпечення шкіл та дошкільних закладів якісною питною водою.

 

На нараді розглянули комплекс заходів щодо підготовки до відзначення 66‑ї річниці визволення області від фашистських загарбників та 65‑ї річниці Великої Перемоги. Принципову оцінку було надано фактам неналежного забезпечення ветеранів Великої Вітчизняної Війни ліками на пільгових умовах, зволікання з проведенням ремонту обелісків, пам’ятників, меморіалів загиблим воїнам, благоустрою території населених пунктів.

 

Розглянуто проблеми, які мають місце у автобусному сполученні до ряду сіл, пільгового перевезення жителів району.
З усіх питань, які розглядалися на нараді, надано конкретні пропозиції щодо їх вирішення.

 

За дорученням голови обласної ради у квітні 2010 року з виїздом на місце буде проаналізовано, як вирішуються порушені проблеми членів територіальних громад Кривоозерського району.

 

***

 

25 березня 2010 року на спільному засіданні постійних комісій обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту; з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку за участю голів районних рад, начальників відділів освіти райдержадміністрацій, керівників управлінь облдержадміністрації розглядалося питання виконання рішення обласної ради від 23 квітня 2009 року № 14 «Про організацію харчування учнів у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах області».

 

Депутати проаналізували на місцях виконання цього рішення обласної ради та під час обговорення зазначили, що ситуація поліпшилася не на багато.
Цілий ряд питань залишається невирішеним. У 15 школах області немає харчоблоків, повністю відсутнє гаряче харчування, є тільки буфетна продукція. Зокрема Новобузький район – 4 школи, Врадіївський – 3 школи, Жовтневий – 2 школи, у Снігурівському та Березанському районах по 1 школі, у місті Миколаєві – таких 4 школи.

 

Залишається низьким відсоток охоплення учнів гарячим харчуванням: усього цим видом харчування охоплено 67922 учні, що становить 68,2%, у тому числі (за інформацією обласної санітарно-епідеміологічної служби) учнів 5-9 класів – 37,2%, учнів 10-11 класів – 32,1%. Тобто лише третина дітей середніх та старших класів охоплена гарячим харчуванням, більшість учнів зазначених категорій – не отримують цього виду харчування.

 

Найгірший стан охоплення гарячим харчуванням учнів середніх та старших класів (за інформацією обласної санітарно-епідеміологічної служби): у Вознесенському, Доманівському, Очаківському, Снігурівському, Баштанському, Єланецькому, Новобузькому, Новоодеському районах.

 

Залишається невирішеним питання щодо належного виконання натуральних норм харчування, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах».
Багато закладів не забезпечено якісною питною, холодною та гарячею проточною водою, технологічним обладнанням для їдалень, меблями, посудом.

 

На спільному засіданні постійних комісій депутати обласної ради запропонували головам районних рад, завідуючим відділами освіти спільно з районними державними адміністраціями вжити дієвих заходів щодо виправлення ситуації та безумовного виконання рішення обласної ради. Питання організації належного харчування дітей у школах і дошкільних закладах буде розглянуто на сесії обласної ради.

 

***

 

Того ж дня відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань промислової політики, транспорту, зв’язку та енергетики; культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту, на якому розглядалися питання:
– виконання рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту від 27 січня 2010 року «Про звернення жителів села Богданівка Доманівського району щодо фінансування робіт з реконструкції Богданівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів»;

 

– виконання рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту від 27 січня 2010 року «Про звернення жителів села Прибужжя Доманівського району, Прибузького сільського голови щодо реконструкції Прибузького будинку культури».

 

Зазначені питання розглядалися двічі у 2009‑му та 2010‑му роках на засіданнях постійних комісій обласної ради.
Розпорядженням голови обласної ради від 11 березня 2010 року створено робочу групу з метою вивчення ситуації, що склалася з реконструкцією Богданівської ЗОШ та Прибузького будинку культури.

 

Під час вивчення цього питання на місці 12 березня 2010 року робочою групою було з’ясовано, що у жовтні 2009 року в результаті проведення робіт з укріплення будівлі Богданівської загальноосвітньої школи (прокопано рів уздовж фундаменту) завалилася частина будівлі школи. Це свідчить про те, що не було проведено попереднє вивчення стану будівлі, тобто – про порушення технологічного процесу при будівництві.

 

На сьогодні частина учнів Богданівської ЗОШ навчається на свій страх і ризик у будівлі школи, реконструкція якої продовжується, а інша частина – у непристосованому для належного навчального процесу приміщенні дитячого садка. Харчування учнів відсутнє.

 

На жаль, як зазначили депутати, ні управлінням капітального будівництва облдержадміністрації, ні управлінням освіти і науки облдержадміністрації, ані районною владою не вжито дієвих заходів стосовно виправлення цієї жахливої ситуації.

 

На засіданні комісій депутати обласної ради запропонували, з метою запобігання подальшої руйнації Богданівської школи, вжити невідкладних заходів щодо виправлення ситуації та остаточного вирішення проблеми до 1 вересня 2010 року. Депутати обласної ради наполягають на притягненні до відповідальності винних у руйнації будівлі школи.

 

Не на краще склалися обставини з реконструкцією Прибузького будинку культури цього ж району. У 2006 році на реконструкцію цього Будинку культури було спрямовано 220,711 тис. гривень, у 2007‑му – 799,911 тис. гривень за рахунок коштів, виділених на будівництво соціально-екологічних об’єктів за Ташлицькою програмою, тобто загальна сума фінансування становить 1020,622 тис. гривень.

 

Однак у численних зверненнях жителів цього села на адресу обласної ради зазначено, що після реконструкції будівля Будинку культури має ще гірший стан, ніж до проведення вищезазначених робіт: дах протікає, внутрішні та зовнішні роботи не завершено.

 

Депутати обласної ради виказали занепокоєність у цій ситуації та принципово оцінили роботу органів виконавчої влади, зазначивши бездіяльність, безвідповідальність керівників районної виконавчої влади, обласних служб.

 

На засіданні комісій депутати обласної ради рекомендували управлінню капітального будівництва вжити заходів щодо виправлення недоліків на цьому об’єкті та запропонувати обсяги фінансування, які необхідні на цей об’єкт за умови співфінансування з місцевих бюджетів району та області.

 

***

 

На спільному засіданні постійних комісій з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту; з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку розглядалося також питання «Про підтримку курсу реформ Кабінету Міністрів України та міністра освіти і науки України». Депутати висловилися за підтримку курсу реформ нового Кабінету Міністрів України та міністра освіти і науки України Дмитра Табачника, зауваживши, що цей курс спрямований на здійснення позитивних перетворень у системі освіти та повинен вивести галузь на якісно новий ступінь розвитку.

 

Депутати засудили рішення Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської, Рівненської обласних рад, які прийняли звернення щодо відставки та дискредитації безпосередньо особистості новопризначеного міністра освіти і науки України Дмитра Табачника та зазначили, що такі заяви носять деструктивний характер.

 

Вирішено від імені постійних комісій обласної ради та голів районних рад, які брали участь у засіданні, звернутися до Президента України В.Ф. Януковича, Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова стосовно підтримки курсу, взятого міністром освіти і науки України, що спрямований на стабілізацію та розвиток галузі.

 

18 березня за пропозицією депутатських фракцій обласної ради – Партії регіонів, Комуністичної партії України, Блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція» від обласної ради було направлено звернення до Прем’єр-міністра М.Я. Азарова з цього приводу.

 

Ректори вищих навчальних закладів області звернулися до Президента України В.Ф. Януковича з приводу спекулятивного роздмухування окремими політичними силами питання про відставку міністра освіти і науки України Д. Табачника.

 

***

 

25 березня 2010 року голова обласної ради Т.В. Демченко провела нараду з головами районних рад, під час якої було розглянуто стан формування місцевих бюджетів на 2010 рік. Голова обласної ради зазначила, що, враховуючи доведені Міністерством фінансів України розрахункові показники місцевих бюджетів на цей рік та обмеженість часу до прийняття бюджетів, необхідно головам районних рад детально вивчити ситуацію, яка склалася із формуванням місцевих бюджетів, проаналізувати проблемні питання, особливо звернути увагу на забезпечення гарантованих державою соціальних стандартів.

 

Під час наради розглянуто питання термінового вжиття заходів з благоустрою та приведення у належний санітарний стан територій населених пунктів, проведення з цією метою суботників із залученням працівників бюджетної сфери, підприємств, організацій, учнівської молоді, населення.

 

Прес-служба обласної ради

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ