Обласна рада інформує від 30.03.10

Официально

  30 Мар , 2010

В Обласному палаці культури учасники клубу «Переможці» провели урочисте засідання з нагоди 66‑ї річниці визволення Миколаєва та Миколаївської області від фашистських загарбників.

 

Від імені депутатського корпусу обласної ради наших визволителів, ветеранів Великої Вітчизняної війни тепло привітала радник голови обласної ради Т.І. Бугаєнко.

 

Депутати обласної ради приділяють належну увагу вшануванню подвигу воїнів‑визволителів, військово‑патріотичному вихованню молоді. Прийнято цілу низку рішень обласної ради, спрямованих на підтримку ветеранів.

 

***

 

З нагоди Міжнародного дня театру (заснованого у 1961 році на ІХ Конгресі інституту театру при ЮНЕСКО) у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі відбулися урочисті збори. Вітаючи людей «з іскрою Божою», радник голови обласної ради Т.І. Бугаєнко від імені депутатського корпусу обласної ради підкреслила високий рівень майстерності всіх творчих театральних колективів нашого регіону та побажала всім особистого щастя, благополуччя, наснаги, натхнення.

 

***

 

26 березня чотири нових медичних автомобілі – пересувні флюорографи – попрямували з центральної площі Миколаєва у різні кінці області. Дозвільні документи на них головні лікарі центральних районних лікарень отримали з рук голови облдержадміністрації М.П. Круглова і голови обласної ради Т.В. Демченко.

 

– Цього «обладнання на колесах» настільки потребувала галузь охорони здоров’я нашого регіону, що момент його передачі депутати обласної ради вважають неординарною подією, – зазначила голова обласної ради Тетяна Демченко. – Кошти у сумі 5,5 мільйона гривень на придбання п’яти пересувних флюорографів було передбачено в обласному бюджеті Миколаївської області 2009 року. Вирішено один медичний автомобіль передати обласному протитуберкульозному диспансеру, а ще 4 – тим районам, які найбільш гостро потребують оснащення сучасними засобами діагностики та лікування.

 

Завдяки дії обласної Програми протидії захворюванню на туберкульоз (2007-2011 рр.) та обласній Комплексній програмі «Здоров’я нації» тільки з обласного бюджету за останні два роки на вирішення проблемних питань закладів охорони здоров`я Миколаївщини надійшло понад 35 мільйонів гривень.

 

Для більш раціонального використання пересувних флюорографів між обласним протитуберкульозним диспансером та 4‑ма центральними районними лікарнями укладено угоди щодо обслуговування і сусідніх з ними районів.

 

Так, медичний спеціалізований автомобіль «Пересувний флюорограф», що закріплений за Баштанською центральною районною лікарнею, буде обслуговувати і населення Новобузького та Казанківського районів, за Березанською ЦРЛ – Очаківського району, Новоодеською ЦРЛ – Єланецького району, Кривоозерською ЦРЛ – Врадіївського та Доманівського районів.

 

***

 

Навічно у літопис історії Миколаївської області увійшов вікопомний день 28 березня 1944 року – день визволення Миколаєва від фашистських загарбників.

 

У неділю, 28 березня 2010 року, на відзначення 66‑ї річниці визволення міста на священному місці – біля Меморіалу 68‑ми десантникам‑ольшанцям відбувся урочистий мітинг за участю ветеранських організацій, трудових колективів Миколаєва і області, учнів, студентів, молоді.

 

Низький уклін, щиросердечну шану і дяку воїнам-визволителям, ветеранам Великої Вітчизняної війни, які пронесли на своїх плечах увесь тягар лихоліть та повоєнні роки тяжкої праці по відбудові народногосподарського комплексу, висловили на мітингу голова облдержадміністрації М.П. Круглов, Миколаївський міський голова В.Д. Чайка, шановані гості, молодь.

 

Заступник голови обласної ради В.В. Пащенко від імені депутатського корпусу обласної ради, голови обласної ради Т.В. Демченко сердечно привітав жителів обласного центру з цією священною датою, а також побажав здоров’я, родинного затишку, щастя і благополуччя нашим визволителям. У своєму виступі В.В. Пащенко підкреслив, що і нині наші ветерани – у строю, проводять неоціненну патріотично-виховну роботу з молоддю.

 

Капітани флагманів України – військових кораблів «Костянтин Ольшанський» та «Гетьман Сагайдачний» запевнили ветеранів у вірності військовій присязі. Моряки-ольшанці з почуттям великої гордості несуть службу під іменем свого легендарного героя.

 

На мітингу також відбулася передача естафети «Пам’ять» та гільзи з землею з братських могил – від городян Миколаєва до жителів Миколаївського району.

 

Від свіжості весняного вітру та стукоту схвильованих сердець море багряних гвоздик наче виривалось із наших зімкнутих долонь, – вкриваючи відблиском любові до життя німий граніт, холодні літери, бездонне миколаївське небо…

 

СНІГУРІВСЬКИЙ район

 

Заступник голови районної ветеранської організації Петро Федорович Лазаренко велику увагу приділяє вихованню молоді у дусі любові до історії своєї країни, продовження кращих традицій героїзму та патріотизму воїнів‑визволителів.

 

Нещодавно Петро Федорович відзначив своє 75‑річчя. З нагоди цієї особистої дати на міжвідомчій нараді за участю керівників районних служб за внесок у громадсько-політичне життя Снігурівщини шанованому ювіляру керівництвом району вручено Почесну грамоту районної ради та райдержадміністрації.

 

Слова привітання на адресу поважаного земляка прозвучали і від начальника відділу освіти райдержадміністрації Д.В. Титаренка, де довгі роки працював Петро Федорович, та від районної ветеранської організації.

 

***

 

Багатий і щедрий на народні таланти Снігурівський край. За підтримки органів місцевого самоврядування на територіях більшості сільських громад успішно діють колективи художньої самодіяльності, народні майстри. Не один десяток років радує своїм мистецтвом хор ветеранів війни і праці під керівництвом Галини Петрівни Грицаєнко. Ветерани не лише серед своїх земляків популяризують пісні народного та військово‑патріотичного спрямування, а й беруть активну участь у різноманітних фестивалях та конкурсах. З різних сцен лунали голоси чудових солістів Н. Старкової, В. Бахути, А. Бойчука та інших. Наслідування поколінь – у такій молодій зміні народних співаків, як О. Бунчук, Д. Паво, О. Заєць, К. Мавлонов, І. Рогова.

 

Практично кожне село Снігурівщини – це унікальна скарбниця української і російської народної пісні.
Знаний далеко за межами області чоловічий вокальний ансамбль «Козацький передзвін» (керівник Дмитро Іванович Дмитрик) Євгенівського сільського клубу, якому присвоєно звання народного. Бездоганним чоловічим голосам аплодувала вся область на звітному концерті колективів художньої самодіяльності Миколаївщини.

 

Народний хор української пісні (керівник Г.П. Грицаєнко) – лауреат Всеукраїнського фестивалю у Чорнобаївці.

 

НОВОБУЗЬКИЙ район

 

З метою створення належних умов для фізичного, емоційного, інтелектуального розвитку дітей, набуття ними готовності до навчання у школі рішенням районної ради ухвалено Програму розвитку дошкільної освіти Новобузького району «Дошкілля».

 

Депутати постійної комісії районної ради з питань освіти, сім`ї, молоді, культури, фізкультури та спорту приділяють постійну увагу проблемам дошкільних навчальних закладів, особливо у сільській місцевості.

 

Разом із спеціалістами відповідних служб вони неодноразово виїздили на місця, перевіряючи дотримання норм харчування, забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей, зміцнення матеріально-технічної бази закладів.

 

На останньому засіданні постійної комісії за участю сільських голів та завідувачів дитячих садків депутати відмітили їх пасивну позицію та недостатню роз’яснювальну роботу з батьками дошкільнят щодо залучення малюків до відвідування дошкільних навчальних закладів.

 

Депутати звернули увагу на позитивний досвід Розанівської сільської ради, на території якої проживає 16 дошкільнят віком від одного до шести років, з яких 12 відвідують дитсадок.

 

БАШТАНСЬКИЙ район

 

На засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради розглянуто низку актуальних питань. Зокрема щодо відзначення 66‑ї річниці визволення Миколаївської області від фашистських загарбників та 65‑ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

 

На засіданні обговорили інформацію начальника управління Державного казначейства у Баштанському районі. А також обсудили участь колективів міської, сільських рад у районних спортивних змаганнях, присвячених 60‑й річниці ВФСТ «Колос».

 

При районному центрі зайнятості створено робочу групу для проведення заходів з організації оплачуваних громадських робіт до Дня Перемоги з упорядкування меморіалів, пам’ятників, братських могил та сільських цвинтарів.

 

Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові районної ради прийняла рішення щодо передбачення при формуванні районного, міського, сільських бюджетів на 2010 рік коштів для надання одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни до 65‑ї річниці Перемоги.

 

А саме, районній раді – на рівні розміру матеріальної допомоги, виділеної обласною радою; міській, сільським радам – у сумі 200 гривень учаснику бойових дій.
Крім того, передбачити у місцевих бюджетах достатню фінансову підтримку районної, міської, сільських організацій ветеранів.

 

Прес-служба обласної ради

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ