Проекти, з якими не соромно йти до людей?

Новости, Политика

  11 Мар , 2010

6 березня Миколаїв відвідав Микола Рудьковський, новообраний перший секретар СПУ. Але пан Рудьковський приїхав не для того, щоб привітати жінок з наступаючим святом 8 Березня, а в першу чергу, щоб мобілізувати роботу активу Соцпартії України на місцях.

 

Під час зустрічі з миколаївськими журналістами пан Рудьковський запевнив, що його обрання ніяких кардинальних змін у структуру (ієрархію) партії не вносить: Олександр Мороз залишається головою СПУ, а він стає першим секретарем. Щоправда, дещо незрозумілим залишилось, хто які обов’язки тепер виконуватиме. Але Микола Рудьковський своє першочергове завдання окреслив як необхідність «повернути довіру до Соціалістичної партії, повернути ту підтримку, яку соціалісти мали раніше».

 

У лютому Микола Рудьковський розпочав поїздки регіонами для проведення робочих зустрічей з активом партії. Новообраний перший секретар Політради СПУ на зустрічах ставить на обговорення своє бачення роботи на посаді. Зокрема, на даному етапі серед першочергових завдань – вирішення питань матеріально-технічного забезпечення партії, налагодження ефективного зв’язку між місцевими осередками та центральним апаратом партії, відновлення випуску місцевих газет та потужної ідеологічної роботи.

 

Микола Миколайович заявив, що покладає великі сподівання на нинішнього Президента України Віктора Януковича у виконанні соціальних зобов’язань і реорганізації системи влади: «Я покладаю великі надії на Президента, як людину, котра має великий управлінський досвід, що він зможе раціонально влаштувати структуру управління в державі і на місцях».

 

Журналістів цікавило й те, чому СПУ, так само як і соціал-демократи об’єднані або комуністи, підтримуючи певного лідера, ніби «розчиняються» серед його прихильників, а не виступають як окрема політична сила? І чи є в такому разі у партії шанси увійти у Верховну Раду на майбутніх парламентських виборах і наскільки вони високі? На що пан Рудьковський відповів, що соціалісти фактично займають третє місце за чисельністю після Партії регіонів та БЮТ на місцях, до того ж соціал-демократичні погляди, за результатами останніх опитувань, поділяють приблизно 50 % населення, тому СПУ, на думку Рудьковського, має непогані шанси пройти у Верховну Раду. Як модель і орієнтир для України, новообраний перший секретар називає Швецію з її високими податками для багатих, безкоштовною освітою та медициною, соціальними виплатами, забезпеченням першим робочим місцем і житлом молоді. «Де соціалісти при владі, там немає супербагатих, але й нема дуже бідних». Як цього досягти і звідки брати кошти? Відповідь: правильний перерозподіл коштів – зменшення податків для підприємств у період кризи, розвиток малого й середнього бізнесу. «У нашій державі наявна проблема ліберальних урядів: вони декларують те, що створюватимуть умови для малого й середнього бізнесу, але натомість лише посилюють адміністративне регулювання ведення бізнесу. Доти, доки ця тенденція не буде зламана, малий і середній бізнес розвиватись не буде». Він наголосив, що держава повинна підтримувати, стимулювати, створювати умови для підприємств, щоб вони розвивали соціальну сферу.

 

Щодо формування коаліції в парламенті Микола Рудьковський зауважив: «У Конституції дійсно написано, що формується коаліція з політичних фракцій, які мають 226 голосів. Я сподіваюсь, що у Верховній Раді в результаті консультацій депутати досягнуть згоди і сформують таку більшість. Якою буде її конфігурація, залежатиме від того, якого рішення досягнуть депутати. Як на мене, людям і мені, як представнику Соціалістичної партії, неважливо, в якому форматі буде створена ця коаліція. Для мене важливо, щоб взяті високі соціальні зобов’язання виконувалися».

 

Як приклад виконання соцзобов’язань, пан Рудьковський назвав власну благодійну освітню програму, започатковану ще два роки тому в містечку Буча, що під Києвом. Англійській мові дітей-сиріт навчали п’ять педагогів, для яких дана мова є рідною. Викладачі фактично знаходилися з дітьми постійно і як вихователі, тому тепер маленькі вихованці бучацького дитбудинку вільно володіють розмовною англійською. Подібні проекти започаткували ще у двох дитячих будинках на цей раз у Чернігівській області, де навчаються діти від 3 до 7‑ми років. «Я вважаю, – наголосив перший секретар СПУ, – що дітям у дитбудинку треба дарувати не лише іграшки та цукерки. Дітям у дитбудинку треба дати достойну хорошу освіту».

 

Наостанок Микола Рудьковський подякував журналістам за увагу, пообіцяв представити конкретні рішення вже у найближчий час, а також ще раз підкреслив, що соціалісти активно готуватимуться до місцевих виборів, адже хоч зараз партія і позапарламентська, але, за його словами, представлена у переважній більшості обласних, районних та місцевих рад. «Тому ми не можемо підвести наших виборців. Соціалісти реалізують проекти, з якими не соромно йти до людей».

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ