Прокуратура звітувала перед громадськістю

Новости, Официально

  18 Мар , 2010

Підсумкам роботи прокуратури Миколаївської області у 2009 році була присвячена прес-конференція, на яку запросили журналістів регіональних ЗМІ. У медійному заході взяли участь прокурор області Микола Стоянов, його перший заступник Сергій Поліщук, заступники Леонід Кафтанов, Ігор Ільницький, Ігор Боршуляк.

 

Прокурор Микола Стоянов зазначив, що ситуація в державі щодо стану злочинності далека від ідеальної. Загальний рівень злочинності в Україні у минулому році порівняно з 2008 роком зріс на 13,1 відсотка.

 

На території Миколаївської області впродовж 2009 року також відбулося збільшення кількості зареєстрованих злочинів, але менше, ніж загалом по країні, – на 5,1 відсотка. Їх зростання відбулося в усіх районах міста Миколаєва, а також у Новоодеському, Новобузькому, Жовтневому, Березанському, Веселинівському та Казанківському районах. Натомість у Арбузинському, Баштанському, Березнегуватському, Миколаївському та Первомайському районах кількість зареєстрованих злочинів зменшилася.

 

Збільшилася кількість тяжких та особливо тяжких злочинів, крадіжок усіх форм власності, грабежів та розбоїв. Тут треба зазначити, що зростання таких злочинів обумовлено, по-перше, кризовим станом економіки, а по-друге, вступом у дію Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за викрадення чужого майна» (згідно з цими змінами значно зменшена сума викраденого чужого майна, з якої наступає кримінальна відповідальність).

 

Водночас, як зазначив прокурор, завдяки спільним заходам, скоординованим із правоохоронними органами, на території області спостерігається суттєве зниження кількості зареєстрованих злочинів проти життя та здоров’я особи. Зокрема знизилася кількість умисних убивств, тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, зґвалтувань.

 

Зменшився рівень злочинності у сфері незаконного обігу наркотичних засобів та незаконного зберігання зброї.
На 39,3 відсотка зменшилася кількість дорожньо-транспортних пригод зі смертельними наслідками.

 

Водночас прокуратуру непокоїть зниження рівня розкриття злочинів. Станом на 1 січня 2010 року залишився нерозкритим кожний четвертий вчинений злочин (в цілому по Україні нерозкритим залишається кожний третій злочин). У той же час зменшилася кількість нерозкритих умисних убивств.

 

Менше виявлено злочинних проявів у сфері економіки, особливо в банківській і бюджетній сферах, на об’єктах промислово‑енергетичного комплексу, в агропромисловому секторі. Також менше було виявлено злочинів у сфері службової діяльності, в тому числі відносно хабарництва.

 

У той же час удвічі більше виявлено злочинів, пов’язаних із легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом.
Дещо збільшилася злочинність серед неповнолітніх (на 1,2 відсотка).

 

Отже, враховуючи такий стан злочинності в регіоні, прокуратура області відповідно планувала свою діяльність та скеровувала роботу підпорядкованих прокурорів на підвищення ефективності взаємодії правоохоронних органів, прокурорського нагляду за додержанням законів при здійсненні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства.

 

– У своїй діяльності органи прокуратури керувалися виключно Конституцією і законами нашої держави. Прикладом цього може слугувати перебіг президентських виборів, які міжнародна спільнота визначала прозорими та демократичними, – підкреслив М. Стоянов.

 

Журналісти, які прийшли на прес-конференцію, цікавилися розслідуванням конкретних резонансних справ, а також такими актуальними питаннями, як захист прав неповнолітніх, боротьба з корупцією, порушення закону в земельній сфері, проблеми взаємодії з місцевими органами влади у вирішенні питань самовільного будівництва тощо.

 

Відповідаючи на запитання журналістів про боротьбу з хабарництвом та корупцією, прокурор навів у якості прикладу кримінальну справу за обвинуваченням Н., який під час виконання обов’язків голови Новоодеської райдержадміністрації вимагав через іншу особу та, в подальшому, отримав від громадян Л. і С. хабар у сумі 150 тис. дол. США за підписання договору про довгострокову оренду земельної ділянки. Справу розслідувано і в жовтні 2009 року спрямовано до суду.

 

Також було зазначено, що результати перевірок, проведених за ініціативи прокурорів, свідчать про поширеність порушень вимог Закону України «Про боротьбу з корупцією» з боку посадових осіб державних органів та органів місцевого самоврядування. Так, у 2009 році органами прокуратури області складено 54 протоколи про вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних із корупцією, котрі розглянуті судами. За результатами розгляду 53 особи притягнуті до адміністративної відповідальності з накладенням штрафів.

 

Нерідко правопорушення вчиняють працівники контрольних та правоохоронних органів, тобто ті особи, на яких державою покладено функції з контролю та забезпечення законності.

 

Непоодинокими є порушення земельного законодавства, які мають ознаки корупційних діянь. Органами прокуратури вжито заходів щодо притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень у сфері земельних відносин. За наслідками перевірок звільнено з посад 10 посадових осіб, в т.ч. 2 держслужбовця, 4 працівника органів внутрішніх справ, 2 посадові особи місцевого самоврядування, 1 військовослужбовець, 1 працівник служби виконання покарань.

 

Конкретні заходи вживає прокуратура й щодо протидії самовільному будівництву, оперативно реагуючи на звернення громадян. На сьогодні прокуратура виграла в судах 11 справ. Однак тут постає інша проблема – за чий рахунок проводити демонтаж самочинно зведених будівель? Перший заступник прокурора області Сергій Поліщук пояснив журналістам, що після винесення судом рішення про демонтаж об’єкта, відповідальність за це має взяти на себе виконавча влада – міський голова, керівник департаменту житлово‑комунального господарства тощо.
Порушувалися на прес-конференції й інші проблемні питання.

 

Отже, органами прокуратури Миколаївської області впродовж 2009 року вживалися організаційно-практичні заходи, спрямовані на дотримання Конституції та законів України при здійсненні прокурорських повноважень, повноту та своєчасність вжитих заходів щодо усунення порушень закону, поновлення прав і свобод громадян та інтересів держави, відшкодування завданих їй збитків, притягнення винних до встановленої законом відповідальності.

 

Прес-служба прокуратури Миколаївської області

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ