Шановані незнайомці

Культура, Новости

  2 Мар , 2010

В обласній бібліотеці для дітей ім. В. Лягіна відбулася презентація книги Світлани Бойчук «Шановані незнайомці», яка щойно вийшла у видавництві Ірини Гудим.

 

Це друга із задуманих автором дванадцяти книг.
Світлана Бойчук – відомий у місті і області краєзнавець, непересічна особистість. Вона має ряд наукових досліджень, вважається одним із кращих екскурсоводів Миколаївщини. Протягом 20 років вона по крихті збирає краєзнавчі матеріали – легенди, бувальщини, народні перекази, фрагменти документів: фотографії, карти, спогади, цікаві оповіді, що їх зберігають у пам’яті наші земляки – люди різного віку, професій, вірувань, захоплень та вподобань.

 

Свою першу книгу «Таємниці історичних скарбів Миколаївщини» Світлана Бойчук презентувала в ОДБ ім. В. Лягіна для восьмикласників муніципального колегіуму – читачів бібліотеки. Книга викликала величезний інтерес. Тому школярі і вчителі з задоволенням сприйняли запрошення на презентацію її нової книги «Шановані незнайомці».

 

 

Світлана Бойчук, окрім усього іншого, володіє неабияким талантом оповідача. Учасники презентації, затамувавши подих, слухали дивовижну розповідь про численні таємниці історії нашого краю, які мали місце в різні історичні часи. Це і прекрасна доля романтичного кохання Богоявленської Мар’янки, потомки якої живуть і понині у Корабельному районі міста, і незвичайні військові хитрощі Суворова, і сповнені цікавих родових подробиць спогади про перших миколаївських ковалів.

 

Декілька розповідей – про легендарні постаті родини Аркасів, Скаржинського, про особливі здібності чудодійника Самойловича, чаклунки Дракулової, зміїного лікаря Миколи.
Слід відзначити оригінальне поліграфічне оформлення книги, багате на численні ілюстрації, фотографії, малюнки, карти. Серед них є чимало таких, які публікуються вперше або досить тривалий час залишалися невідомими читачеві. Частина з них – копії з приватного архіву авторки, оригінали яких зберігаються в архівах та приватних колекціях України і зарубіжжя.

 

Для кращого сприйняття книги бібліотекарі застосували метод електронної презентації з відображенням на екрані окремих її сторінок, фотографій, карт та малюнків.
Діти, вчителі та бібліотекарі, присутні на святі нової книги, сердечно привітали автора Світлану Василівну Бойчук і видавця Ірину Олександрівну Гудим за чудові новинки. Директор бібліотеки Тетяна Жайворонок подякувала авторці і видавцю за цікаву оповідь, побажала їм успіхів у виході нових книг.

 

Олена КАРПЕНКО

 

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ