Скільки мов ти знаєш…

Культура, Новости

  2 Мар , 2010

18 лютого інформаційний центр «Вікно в Америку» Миколаївської обласної наукової бібліотеки відсвяткував свій перший ювілей. У рамках ювілейної програми пройшла презентація програмного забезпечення «Розетта Cтоун», яке нещодавно було подаровано Центру Посольством США в Україні.

 

Програма «Розетта Стоун» успішно використовується мільйонами людей у 150 країнах світу. Історія виникнення ідеї її назви починається 15 липня 1799 року, коли в Єгипті поблизу невеликого міста Розетта (нині Рашид), недалеко від Александрії, французьким лейтенантом П’єром Франсуа Бушаром була знайдена гранітна плита з вибитими на ній трьома ідентичними за змістом текстами. Два з них були написані на староєгипетській мові і ще один – однією з давньогрецьких мов – койне. Саме цей Розетський камінь (Rosetta Stone), як його стали називати, надихнув у 1822 році французького вченого Шампольйона зробити прорив у справі дешифрування ієрогліфів. Метод, який він при цьому використовував, став ключем до розуміння єгипетських текстів, завдяки чому у 1841 році вчений зміг написати наукову працю «Єгипетська граматика» і був нагороджений орденом Почесного легіону.

 

У наш час «Розетта Стоун» – одне з найкращих програмних забезпечень у світі для вивчення іноземних мов. Флеш-методика дозволяє вивчати англійську мову так, як ви в дитинстві починали вивчати свою рідну мову, – без правил, шляхом занурення у мовне середовище, повторення слів і формування асоціативного ряду в різних сферах життя. Вивчення однієї лише граматики і механічне запам’ятовування мало допомагає освоїти техніку говоріння, а динамичне занурення швидко розвиває необхідні мовні навики і конструкції, за допомогою яких ми спілкуємося.

 

На зустріч були запрошені студенти Миколаївського державного вищого училища культури, колеги з бібліотек міста, користувачі бібліотеки. Під час презентації програми «Розетта Стоун» учасники мали можливість зробити перші кроки у вивченні англійської мови за допомогою програми. Про історію створення та правила користування програмним забезпеченням розповіла учасникам презентації співробітник відділу документів іноземними мовами ОУНБ ім. О. Гмирьова Надія Тищенко. Керівник Центру Валентина Ковтун зазначила, що знання іноземної мови є важливою передумовою для особистих, культурних, професійних та економічних контактів сучасної людини, і запросила всіх відвідувати бібліотеку та вивчати англійську мову за допомогою сучасного ресурсу – програмного забезпечення «Розетта Стоун».

 

Наталія ІНЮТІНА, бібліотекар ОУНБ ім. О. Гмирьова

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ