Трьом начальникам управлінь – недовіру

Официально

  4 Мар , 2010

висловили депутати обласної ради

 

Минулого вівторка відбулася XXXV сесія обласної ради п’ятого скликання, під час роботи якої народні депутати розглянули близько сорока питань, погоджених постійними комісіями та президією обласної ради. Наявність у сесійній залі 86 депутатів із 120 дозволила розпочати пленарне засідання.
Насамперед голова обласної ради Тетяна Демченко повідомила присутніх про поїздку на інавгурацію новообраного Президента України Віктора Януковича. Попри різні політичні уподобання депутатів, Тетяна Василівна поздоровила колег з обранням Президентом Віктора Януковича.

 

Безпосередньо перед початком роботи голова обласної ради виконала ще одну приємну місію: Указом попереднього Президента України за вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави почесне звання заслуженого юриста України присвоєно голові обласного апеляційного суду Івану Хомику. В свою чергу голова облдержадміністрації Олексій Гаркуша відзначив, що про високий професіоналізм Івана Хомика беззаперечно свідчить той факт, що саме Миколаївський апеляційний суд, за дорученням Верховного Суду України, розглядає найскладніші справи.

 

– За поданням облдержадміністрації комісії облради розглядали питання про внесення змін та доповнень до програми соціально-економічного розвитку області на 2000–2010 роки «Миколаївщина-2010», – розпочала роботу сесії вступним словом Тетяна Демченко. – Відповідно до затверджених рішень планувалося виділити кошти для виконання облдержадміністрацією делегованих їй повноважень управління обласним майном. Водночас профільна комісія, а її підтримали й інші постійні комісії, вирішила внесення змін та доповнень розглядати виключно після ознайомлення із виконанням показників соціально-економічного розвитку за 2009 рік у порівнянні із попередніми роками. Тому депутати вирішили не виносити це питання на розгляд сесії.

 

Досить активно на комісіях та президії розглядалось питання виконання заходів щодо розв’язання соціальних та екологічних проблем, пов’язаних із завершенням будівництва Ташлицької ГАЕС. У рамках Ташлицької програми згідно з рішенням облдержадміністрації пропонується додаткове виділення коштів на реконструкцію Богданівської ЗОШ Доманівського району. Депутати запропонували розробити чіткий план дій по відновленню будівлі школи до початку наступного навчального року, а вже потім виносити на розгляд сесії.

 

Також президія обласної ради вирішила направити до облдержадміністрації своє рішення про продовження дії програми «Шкільний автобус», аби отримати відповідні пропозиції, а це питання на розгляд сесії не виносити.

 

За пропозицією комісії з питань житлово‑комунального господарства, будівництва, приватизації та власності розглядалася можливість безоплатної передачі Будинку офіцерів флоту у власність міста Миколаєва. Депутати зазначили, що зволікання з ремонтом призвели до неприпустимої руйнації будівлі, але ініціативу міськради підтримали за умови збереження у подальшому Будинку як пам’ятки архітектурного мистецтва. Це питання сесія також розгляне лише після ретельного доопрацювання.

 

Жодних зауважень не викликали у депутатів перші три питання порядку денного, з яких доповідачем був голова постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку Віктор Відяпін. Таким чином, внесені доповнення до програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями та осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та зміни до програм «Безбар’єрна Миколаївщина» та «Здоров’я нації».

 

Затвердивши зміни до Статутів державного вищого музичного училища, академічного художнього російського драматичного театру, обласної інфекційної лікарні, обласного дитячого туберкульозного санаторію «Дубки», обласної друкарні та комунального підприємства «Автотрансобслуговування», депутати обласної ради призначили Михайла Трофанюка головним лікарем Миколаївського обласного центру здоров’я, а Володимира Шкафера – директором КП «Автотрансобслуговування».

 

А ось із пропозицією начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Валерія Мельніченка про безоплатну передачу з обласної власності до міської не тільки каналізаційної насосної станції загальноосвітньої школи-інтернату № 3, яку інтернат не в змозі утримувати, але й башти Рожновського депутати не погодились.

 

Темою широкого обговорення стало невиконання облдержадміністрацією рішень обласної ради стосовно передачі пам’ятки історіі та монументального мистецтва «Курган Слави» з комунальної власності Нової Одеси у спільну власність територіальних громад області. Зрештою депутати вирішили звернутись до облдержадміністрації з питанням про відповідність начальника управління культури Михайла Димитрова посаді, яку він обіймає. І якщо депутати Алла Могилевська, Олена Симоненко та Євген Дирдін пропонували це питання не порушувати, більшість депутатського корпусу підтримала висновки профільної комісії та президії облради.

 

Чимало дебатів викликало ігнорування облдержадміністрацією рішення обласної ради «Про ситуацію, що склалася в процесі виконання рішень обласної ради щодо приватизації комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Миколаїв». Депутат обласної ради Олександр Криничний зазначив, що від цієї приватизації планувалося отримати до бюджету близько 50 млн. грн. Натомість, питання стоїть так, що вже через місяць область може взагалі позбутись своїх повітряних воріт, а на сертифікацію та ліцензування доведеться витрачати десятки мільйонів гривень.

 

– Хочу нагадати, – сказала депутат Світлана Федорова, – що управління з питань майна комунальної власності облдержадміністрації створювалося саме з метою ефективного управління майном. Тому резонно запитати: чи потрібний нам такий керівник управління, як Юлія Кравченко?
Депутат Микола Дзарданов підкреслив, що облдержадміністрація взагалі демонструє цілковитий непрофесіоналізм у підборі кадрів.

 

Також депутати обласної ради вирішили звернутись до міністра охорони навколишнього природного середовища щодо роботи начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області Валерія Богдана.

 

Заслухавши доповідь начальника управління капітального будівництва облдержадміністрації Світлани Григор’євої щодо розв’язання соціальних та економічних проблем, пов’язаних із завершенням будівництва Ташлицької ГАЕС у 2009 році, депутати зауважили, що управлінню варто переглянути свої взаємовідносини із балансоутримувачами тих об’єктів, які ремонтуються за рахунок Ташлицької програми. Депутат Анатолій Автанасов, зважаючи на якість робіт, дійшов висновку, що даному питанню цілком можна присвятити навіть цілу сесію.

 

– За дев’ять років освоїли більше 135 млн. грн., а результат плачевний. Реконструкція та ремонт окремих об’єктів уже давно втратили свою актуальність. Можливо, краще будувати дороги, адже ця проблема завжди залишається актуальною, – підсумував депутат Петро Форостяний.
Зробити чітку інвентаризацію об’єктів, проаналізувати порядок використання коштів – такими, на думку депутатів обласної ради, мають бути найближчі заходи. І реалізовувати їх облдержадміністрації слід тільки спільно з профільною комісією обласної ради.

 

Наприкінці своєї роботи сесія ухвалила звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Державної служби автомобільних доріг щодо стану автомобільних доріг у Миколаївській області. Олексій Гаркуша повідомив, що облдержадміністрація підготувала лист до Міністерства транспорту та зв’язку із пропозицією провести виїзну колегію міністерства на Миколаївщині.

 

Петро ІЛЬЇН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ