У навчальних закладах – холодно

Новости, Официально

  16 Мар , 2010

Одразу кілька районів області минулого тижня відвідали депутати обласної ради разом з представниками органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій на предмет забезпечення шкіл та дошкільних навчальних закладів гарячим харчуванням. Зокрема в Очаківському районі побувала заступник голови постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку Олена Омельченко.

 

Першим місцем перевірки стали загальноосвітня школа та дитячий садочок у Козирці. І начальник районного управління освіти Володимир Рибачук, і заступник голови постійної комісії з питань охорони здоров’я Очаківської районної ради Ольга Голян, і Олена Олексіївна Омельченко, ознайомившись із закупівельними цінами на основні продукти харчування, зазначили, що для окремих категорій продуктів вони є зависокими. Але, разом з тим, у Козирці молоко, приміром, обходиться всього по три гривні.

 

– І раціон харчування, і кількість заготовлених продуктів знаходяться у відповідності до вимог, – зауважила Олена Омельченко. – Але є у Козирці проблема, з якою, до речі, звертаються мешканці села до обласної ради. Це газифікація дитячого садочка. Вся проектна документація вже виготовлена, в цінах 2006 року газифікація потребує вкладень на 115 тисяч гривень. За коефіцієнтом перерахунку сьогодні це буде коштувати близько 180 тисяч гривень. Газова труба низького тиску проходить всього у 60 метрах від будівлі дитячого садочка. Ближчим часом, за найпершої нагоди, шляхом співфінансування обласною, районною та сільською радами, цю проблему буде вирішено.

 

Також Олена Омельченко зауважила, що досить велика кількість дітей не відвідують і школу, і дитячий садочок. Причина одна – досить високий рівень захворюваності. А рекомендації тут прості: вчителям, вихователям слід більше уваги приділяти народним засобам профілактики – часник, цибуля, фіточай якихось великих витрат не потребують, але є дуже дієвими.

 

Директор Парутинської загальноосвітньої школи Олександр Бабенко розповів, що в школі із загальною кількістю учнів у 240 чоловік харчується 154 дитини. Батьківська плата становить близько 4 гривень. Яловичина закуповується по 25 гривень, курячі стегенця – по 16,6 гривні, риба – по 24,5 гривні. Загалом ціни нормальні, але молоко дороге – по шість гривень. Олена Омельченко порадила зібрати батьківські збори і купувати молоко у мешканців села, які тримають корів.

 

Завідуюча дитячим садком Віра Стародубець, показуючи своє гомінке господарство, зазначила, що зараз у садку працюють три групи, але у планах – відкриття четвертої, яку будуть відвідувати дітки до трьох років.
Негативне враження залишилося від Солончаківського дитячого садочка: хлопчаки та дівчатка сиділи на тоненькому килимчику просто на бетонній підлозі, ковдри у спальних приміщеннях теж тоненькі.

 

Дещо забігаючи наперед, зауважу, що, за словами Олени Омельченко, у жодній школі або дошкільному навчальному закладі, де побувала робоча група, не витримується належний температурний режим. Максимум ртутний стовпчик показував двадцять градусів вище нуля, а в основному 18-19 градусів.

 

– Санітарна служба району, з метою економії, рекомендувала витримувати температурний режим у межах 18-20 градусів, – сказала Олена Омельченко. – Безумовно, це низька температура. Як можуть дітки спати на таких постілях, коли у мене за кілька секунд від ковдри та простирадла змерзла рука? А тоді ми дивуємось, чому у нас такі хворобливі діти…

 

Потребує Солончаківський дитсадок і ремонту, терміново треба перекривати дах. До того ж у дитсадку харчуються школярі. Директор школи Олена Сафронова та завідуюча дитсадком Степанида Мотруненко розповіли, що у сильний дощ заливає розподільний щит електроенергії. Начальник районного управління освіти Володимир Рибачук повідомив, що на ремонт дитсадка потрібно близько 150 тисяч гривень.
м Наступна зупинка – Дмитрівка. Сільський голова Тетяна Філюк та директор школи Оксана Рибачук розповіли, що школу відвідує 121 учень, з яких харчуються 84 дитини. Система опалення працює на вугіллі, яким школа забезпечена у повному обсязі. Члени робочої групи відзначили, що у спортзалі досить тепло. Втім Олена Омельченко зробила зауваження щодо роздягальні для дівчаток:
– Тепло, гарно, але чому немає дзеркала? Це ж дівчата, після уроку фізкультури їм потрібно причепуритися, поправити зачіску.

 

Належно організоване гаряче харчування і в Іванівській загальноосвітній школі, куди підвозять дітей ще й із сусідніх Яселки та Покровки. Підбиваючи підсумки поїздки, начальник управління освіти Володимир Рибачук зазначив, що попри відсутність бюджету на нинішній рік, харчування всіх шкіл та дошкільних навчальних закладів району цілком можна характеризувати позитивно. Зрозуміло, що тимчасові кошториси дитячого харчування, м’яко кажучи, не відповідають дійсності, адже тільки за два останні місяці ціни на продукти харчування стрімко зросли. Але 13 шкіл та 14 дитячих садків району забезпечуються і будуть забезпечуватись повноцінним харчуванням.

 

– Головне – не сидіти склавши руки, – додала Олена Омельченко. – Труднощі, проблеми завжди були і будуть. Кажу із власного досвіду: дуже непроста ситуація була із харчуванням дітей у Березнегуватському районі. Але спільні зусилля і обласної ради, і районної, і сільських рад врешті-решт дали результат – сьогодні діти отримують абсолютно повноцінне харчування, великою мірою завдяки місцевим товаровиробникам.

 

Також Олена Олексіївна відзначила, що саме на такі райони, як Березнегуватський, чи, приміром, Веселинівський, слід тримати рівняння, а що стосується негативного прикладу, то це, перш за все, Новобузький район.

 

Користуючись нагодою, заступник голови постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоровя, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку Олена Омельченко розглянула дві скарги, що надійшли на адресу обласної ради. Перша – від Чорноморського сільського голови Очаківського району Андрія Дмитренка. У скарзі йдеться про те, що у селі згідно з документами функціонує амбулаторія, а фінансується вона як фельдшерсько-акушерський пункт. Таким чином, немає можливості збільшити штатний розклад. А головний лікар амбулаторії потребує автотранспорту, бо територія сільради досить велика, одна Чорноморка у довжину сягає 17 кілометрів. 29 дітей віком до одного року, 15 вагітних жінок – усім потрібен постійний лікарський нагляд, а пішки долати такі відстані дуже важко. Сільський голова наголосив, що амбулаторію доведено практично до ідеального стану виключно за кошти сільради і спонсорські надходження, за останні вісім років сільрада забезпечила надходжень до бюджету на 20 млн. грн., тому має право розраховувати на автотранспорт для лікаря. Члени робочої групи запевнили, що ближчим часом вирішиться і питання статусу лікарняного закладу, і забезпечення лікаря транспортом.

 

А ось із другою скаргою, що надійшла від головного лікаря Веснянської лікарської амбулаторії сімейного типу Миколаївського району Михайла Бойченка, ситуація інша. Як зазначили Веснянський сільський голова Анжела Семашко, заступник голови районної ради Олексій Бродецький та заступник головного лікаря центральної районної лікарні Галина Тягай, вимоги Михайла Бойченка щодо збільшення штатного розкладу, придбання медичної апаратури та реконструкції приміщень зараз, на жаль, просто не відповідають реаліям життя. Та й, можна сказати, ультимативна форма звернення викликає подив. Насамперед варто докласти хоч мінімум власних зусиль для поліпшення роботи амбулаторії – такими були рекомендації головному лікареві.

 

Петро ІЛЬЇН

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ