Весна прийшла зі святом Мартениці

Культура, Новости

  4 Мар , 2010

У миколаївському центрі дозвілля «Софія», розташованому в мкр. Тернівка, відзначили болгарське народне свято Мартениці.

 

З початку 18 століття цей район Миколаєва почали заселяти вихідці з Болгарії. З того часу Тернівка вважається місцем компактного проживання болгар, які уважно ставляться до збереження традицій, культури та звичаїв своєї прабатьківщини. Всього в області проживає понад 5600 представників болгарської національності, більшість з яких – у Тернівці. Тут працюють три товариства болгарської культури, одному з яких, імені Івана Вазова (керівник О. Атанасов), днями виповнилося 15 років. Активну діяльність розвиває обласна молодіжна Спілка болгарської молоді (керівник Д. Жело).

 

Декілька років тому за сприяння обласної та міської влади в Тернівці відкрито сучасний центр дозвілля «Софія», в якому місцеві жителі займаються народною творчістю та зустрічаються, аби відзначити народні та національні свята Болгарії. Мартениця знаменує собою прихід весни та яскраво відзначається в болгарських громадах усього світу. На честь свята люди дарують один одному «мартенички» – вироби з білої та червоної ниток, які слід носити на верхньому одязі. Вони символізують відродження, боротьбу за незалежність країни та віру у краще майбутнє.

 

У ході святкування відбулися виступи вихованців школи мистецтв №1, театрального колективу центру дозвілля «Софія», ансамблю танцю «Хоро», студії естрадного вокалу та бального танцю. Відомий на Миколаївщині народний хор «Веснянка» під керівництвом заслуженого працівника культури Омеляна Шпачинського виконав українські народні пісні.
У заході взяли участь Миколаївський міський голова В. Чайка, голова Ради національних товариств області М. Каймаразов, представники громадськості, місцеві жителі.

 

За інформацією відділу у справах національностей облдержадміністрації

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ