Вшанували пам’ять визволителів

Новости

  30 Мар , 2010

У ніч з 25 на 26 березня 1944 року десантний загін, що складався з моряків‑добровольців, під керівництвом старшого лейтенанта Костянтина Ольшанського протягом двох діб героїчно вів бій, відбивши вісімнадцять атак противника. Це дало змогу радянським військам уже 28 березня звільнити Миколаїв.

 

У неділю, 28 березня, Миколаїв святкував 66‑ту річницю з Дня визволення міста від фашистських загарбників.
На мітингу біля Меморіалу воїнам-ольшанцям відбулось урочисте покладання квітів на знак ушанування пам’яті про загиблих у тій страшній війні. У заході взяли участь представники влади, військові, ветерани, городяни, серед яких було чимало молоді.

 

«Скільки б разів ми не приходили на цю площу, до цього меморіалу, ми не можемо стримати хвилювання, бачачи поряд символи нашої гордості та скорботи, людей, що є живим утіленням історії, живим утіленням нашої перемоги над фашистськими завойовниками. Більшість із присутніх, на щастя, знає про ту війну лише із чужих спогадів», – зазначив голова облдержадміністрації М.П. Круглов.

 

Присутніх також привітав зі святом Миколаївський міський голова В.Д. Чайка. Мер сказав: «Усі, хто сьогодні стоїть разом з нами, іще раз підтверджують, що пам’ять про перемогу народу у Великій Вітчизняній війні й ці роки буде вічною. Війна була не на життя, а на смерть, та ми зробили все можливе для того, щоб «перемогти, вистояти. Я хочу висловити подяку воїнам-визволителям міста Миколаєва. І ми сьогодні, стоячи на цьому священному місці, клянемося через наші дії, через нашу роботу, зробити так, аби пам’ять про них була вічною. Слава вам, дорогі визволителі міста Миколаєва!»

 

Заступник голови обласної ради В.В. Пащенко побажав ветеранам здоров’я, щоб «вони іще багато років своїм подвигом, своєю участю у суспільному житті допомагали виховувати молоде покоління».

 

Запросили до слова й почесного гостя – консула-радника генерального консульства Російської Федерації в Одесі Д.В. Субботіна. «Наше старше покоління й частково моє покоління, на жаль, знають, що таке війна. Я хотів би щиро побажати, щоб цього ніколи не взнали наші діти й онуки й щоб у їхніх серцях, у їхній пам’яті завжди береглися імена тих героїв, які своїм життям подарували нам сьогоднішній мирний день», – сказав Д.В. Субботін. На честь річниці перемоги консул поздоровив й нагородив медаллю одного із ветеранів – Івана Васильовича Фоміна, учасника Великої Вітчизняної війни.

 

На святі був присутній митрополит Миколаївський і Вознесенський Питирим.
Того недільного дня в Миколаївській області розпочалася мистецько-патріотична естафета, протягом якої буде передаватися символічна гільза із землею з братських могил воїнів‑визволителів. Триватиме акція до Дня Перемоги, і протягом цього періоду буде проходити упорядкування братських могил, встановлення пам’ятників, різноманітні заходи, спрямовані на патріотичне виховання молоді.

 

А на завершення святкування 66‑ї річниці з Дня визволення міста від фашистських загарбників ветеранів було запрошено на концерт, який підготували вихованці міського Палацу творчості учнів.

 

Ольга ДЕРКАЧ
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Комментарии:

  1. Ната:

    Десант бессмертных.

Сообщение:

*

НОВОСТИ