Юні майстри епістолярного жанру

Новости, Общество

  20 Мар , 2010

16 березня у приміщенні Миколаївської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» відбулося урочисте нагородження переможців та призерів щорічного відбіркового регіонального конкурсу творів епістолярного жанру.

 

«Укрпошта» оголошує цей конкурс кожного року. Цьогоріч його було проведено вже у 39‑й раз. Його учасникам пропонують спробувати себе в епістолярному жанрі – написати листа чи до казкового героя, чи до товариша, торкнувшись суспільно-важливих питань. Тема щороку різна. За словами організаторів, іноді молодь пропонує такі способи вирішення проблемного питання, які цілком можна втілити в життя, насправді поліпшивши ту чи іншу ситуацію.

 

Конкурс творів епістолярного жанру було запроваджено іще у далекому 1969 році на Токійському конгресі Всесвітнього поштового союзу (ВПС) у рамках його діяльності, під егідою ЮНЕСКО. Відбувається він у два етапи. На першому – організовуються національні конкурси у державах-членах ВПС. У нашій країні цю місію на себе взяло Українське державне підприємство «Укрпошта» як національний оператор поштового зв’язку. Другий етап – завершальний.

 

Конкурс творів епістолярного жанру, який проводиться у країні-члені ВПС, у свою чергу, теж має два тури. У першому, відбірковому, проходять обласні конкурси, за підсумками яких визначаються переможець та призери. У другому – розглядаються твори, які посіли перші місця в своїх областях. Твір же, який здобуває перше місце в національному конкурсі, направляють для участі у завершальному етапі міжнародного змагання.

 

Миколаївська область є активним учасником національного конкурсу творів епістолярного жанру. Молодь виявляє велике бажання брати участь в обласному відборі, з року в рік кількість охочих долучитися до конкурсу зростає.

 

Цього року для творів, написаних в епістолярному жанрі, була обрана тема «Напиши листа і розкажи, чому важливо говорити про СНІД і захищати від нього один одного». Тривало змагання з 9 жовтня 2009 року до 15 лютого 2010-го. Надіслано було 47 робіт від учасників конкурсу, які представили майже всю нашу область. Але, як уточнюють організатори, це кількість лише таких робіт, що відповідають критеріям. Миколаїв, зокрема, був представлений 14 роботами.

 

Серед членів журі були Т. Демиденко – провідний спеціаліст управління освіти та науки Миколаївської облдержадміністрації, В. Бойченко – завідувач сектора у справах молоді управління у справах сім’ї та молоді Миколаївської облдержадміністрації, І. Кочергін – головний лікар обласного центру профілактики та лікування хворих на СНІД, Р. Подгорний – керівник Миколаївського інформаційно-освітнього прес-клубу з проблеми ВІЛ/СНІДу «Перехрестя» при Миколаївській обласній організації Національної спілки журналістів України та інші.

 

Призові ж місця розподілилися наступним чином: І місце виборов Максим Сагайдак (учень 9‑Б класу Доманівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1), ІІ місце посіла Катерина Юрпольська (учениця 5‑А класу Вознесенської гімназії № 1), ІІІ місце – Катерина Дрозд (учениця 10 класу Баштанської гімназії). Переможців було нагороджено грошовими преміями.

 

Член журі Тетяна Демиденко відзначила: «Такий конкурс дуже потрібен і є досить важливим. У дітей зростає розуміння цього питання, толерантність у ставленні до інфікованих». За словами Руслана Подгорного (і з цим погоджувався кожний), роботи, присвячені темі ВІЛ/СНІДу, «стали світлішими, у них відчувається не заляканість і страх, а розуміння й толерантне ставлення до проблеми».

 

Після нагородження лауреатів переможці разом із дорослими безкоштовно відвідали Миколаївський зоопарк.

 

Ольга ДЕРКАЧ
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ