З любов’ю до життя

Культура, Новости

  4 Мар , 2010

В обласній науковій бібліотеці нещодавно відбувся творчий вечір заслуженого артиста України Олександра Сичова «Мелодії серця».

 

Починаючи вечір, завідуюча відділом документів з питань культури і мистецтв бібліотеки Неллі Громова відзначила, що, мабуть, одна з багатьох спільних рис людей – це любов до життя, відображеного у творчості талановитої людини. У зв’язку з чим бібліотека 2010 року відкриває серію творчих зустрічей з талановитими відомими людьми Миколаївщини: поетами, художниками, музикантами. Тому не випадково першою була запланована зустріч з Олександром Сичовим.

 

У свої 33 роки він уже відомий в Україні співак, композитор, поет та аранжувальник, керівник музичного гурту «Вільні козаки» Миколаївської обласної філармонії, переможець та лауреат численних міжнародних та всеукраїнських творчих фестивалів і конкурсів. Творчість Олександра Сичова надзвичайно різноманітна. У 2005 році вийшла збірка його поезій «За водопадом глаз», а у 2006‑му за високе виконавське мистецтво, велику концертну діяльність, популяризацію кращих зразків української народної пісні і творчості миколаївських авторів, а також за видатні досягнення в подальшому розвитку духовності української та інших національних культур на Миколаївщині він став лауреатом обласної премії ім. Миколи Аркаса. 29 жовтня 2009 року Олександру було присвоєно звання заслуженого артиста України.

 

Вечір у відділі мистецтв розпочався зі знайомства з Олександром, що, безперечно, було лише формальністю, даниною сталому звичаю, тому що серед присутніх на цій зустрічі не було жодної людини, не знайомої з ним. Про творчі надбання Олександра Сичова розповіла доцент Миколаївського державного університету ім. В.О. Сухомлинського, кандидат мистецтвознавчих наук Ольга Петренко.

 

Концертна програма зустрічі була дуже насиченою. Пролунали твори О. Сичова, написані у класичному жанрі; романси, бардівські пісні на вірші миколаївських авторів Є. Воробйова, В. Карпуніної, Т. Лещинської, директора обласної бібліотеки для юнацтва Н. Іванової; хорові духовні твори О. Сичова, створені на вірші святих отців Іоанна Златоуста і Василя Великого.

 

У жанрі бардівської духовної пісні на вірші улюбленого поета О. Сичова М. Лермонтова пролунала пісня «Крест на скале».
Наймолодший учасник вечора, учень восьмої музичної школи Євген Сильніцький, виконав пісні «Сопілочка» на вірші В. Карпуніної і «Моя Батьківщина» на вірші Т. Лещинської.
До уваги гостей зустрічі було представлено перегляд фільму про цикл музичних вечорів православної духовної музики у художньому музеї ім. В.В. Верещагіна.

 

Серед усіх творів О. Сичова, що пролунали на творчому вечорі, переважала не тільки музика. Поезії «Від землі до неба», «Заради єдності та миру…», «Холодный месяц декабрь», «Не жалею…» та інші, як і мелодії його серця, якнайкраще відобразили високу натхненність внутрішнього життя автора.
Наприкінці вечора усі присутні мали можливість поспілкуватися з героєм зустрічі та привітати його з новими творчими досягненнями.

 

Наталія ІНЮТІНА, бібліотекар відділу маркетингу і бібліотечної статистики ОУНБ ім.О. Гмирьова

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ