За умов бюджетного цейтноту

Официально

  27 Мар , 2010

25 березня відбулася нарада голови обласної ради Т.В. Демченко з головами районних рад та міськими головами Миколаївщини. Наріжне, центральне питання порядку денного – узгодження проблемних питань при формуванні місцевих бюджетів на 2010 рік.

 

Минулий уряд залишив ще одну «міну» по собі: в умовах неприйнятого державного бюджету, а відтак – і місцевих бюджетів органам виконавчої влади, депутатам слід добряче попотіти, аби в стислі терміни розробити та ухвалити головні фінансові документи своїх областей, районів, міст. При цьому, як наголосила голова обласної ради, повинні бути враховані всі нюанси – від фінансування галузей освіти, культури, охорони здоров’я тощо до забезпечення сільських рад канцелярськими товарами.

 

На жаль, як пролунало з виступів голів районних рад, приводів для оптимізму небагато. Голова Новобузької районної ради В.Г. Терзієва побідкалася, що, згідно з наданими Мінфіном прогнозними показниками бюджету, на фінансування галузі освіти району не вистачить 4,4 мільйона гривень на рік, охорони здоров’я – близько мільйона гривень. «Навіть апарат районної ради, – зауважила Валентина Терзієва, – для здійснення своїх повноважень недоотримає 200 тисяч гривень».

 

Аналогічна ситуація, судячи з виступів керівників райрад, – у Вознесенському, Казанківському, Єланецькому, Снігурівському районах…

 

Утім, як підкреслила голова обласної ради Тетяна Демченко, за лічені дні потрібно ретельно відпрацювати надані Міністерством фінансів прогнозні показники, висловивши свої пропозиції та зауваження, а також скорегувати витрати районних бюджетів на соціальний захист, освіту, охорону здоров’я, культуру, комунальні видатки, зарплату працівників органів місцевого самоврядування. І обов’язково слід врахувати таке джерело наповнення бюджетів, як кредиторська заборгованість, що мала місце станом на 1 січня 2010 року. «Соціальні стандарти життя людей, – наголосила Т.В. Демченко, – ми повинні забезпечити будь-що».

 

Слушною голова обласної ради назвала пропозицію голови Єланецької районної ради Валерія Бовнегри – в процесі планування районного бюджету спеціалісти головного фінансового управління облдержадміністрації повинні більш тісно та плідно співпрацювати з керівниками райдержадміністрації та районної ради, спеціалістами райфінуправління.

 

Принагідного Т.В. Демченко закцентувала увагу присутніх на необхідності забезпечення належної підготовки до всенародного свята – 65‑ї річниці Великої Перемоги. У багатьох районах, де Тетяні Василівні довелося побувати останнім часом, вона побачила занедбані пам’ятники воїнам-визволителям, засмічені парки та дороги, інші велелюдні місця. Навести лад у своєму домі ми маємо лише самі, зазначила голова облради й закликала своїх колег: «Усі на суботники!».

 

Андрій ТЮРІН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ