Чи не занадто спокійно?

Официально

  1 Апр , 2010

Менше емоцій, більше результатів: депутати Березнегуватської районної ради, під час роботи сесії 26 березня, питання порядку денного розглядали швидко і злагоджено. Подібна працездатність – це, звичайно, добре, але вже занадто спокійно депутати поставились до винесених на розгляд сесії питань. Разом з тим, хоча би звіт голови Березнегуватської райдержадміністрації Анатолія Круца про виконання адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень у 2009 році мав би викликати більший інтерес.

 

Проблем у Березнегуватському районі вистачає, і всім вони добре відомі. Це труднощі будь-якого невеликого за населенням і промислово нерозвиненого сільського району. Як зазначив голова райдержадміністрації, це найболючіше місце, бо промисловість практично відсутня. Таке становище призвело до 15‑го місця у рейтингу районів за цим показником.

 

– І тут ми потрапили, як кажуть, у зачароване коло. Якщо раніше за рахунок бюджетних коштів держава будувала в кожному районі невеликі переробні підприємства, і сьогодні, де їх змогли свого часу зберегти, вони ще діють. Ми, на жаль, не зберегли жодного, коштів держава на будівництво нових не виділяє, своїх у нас немає, а підприємців наш район не приваблює. Ми робимо все, що можемо, але, на жаль, поки що безрезультатно, – констатував Анатолій Круц.

 

Утім, як можна зробити висновок із доповіді, не кращими результатами можуть похвалитись березнегуватці і у такій галузі, як сільськогосподарське виробництво. Виробництво молока на 100 гектарів сільгоспугідь – 16 місце в області, виробництво молока – 13 місце, надій на корову – 11 місце і, що найнеприємніше, виробництво зерна на 1 гектар – 15 місце.

 

– Неможливо не звернути увагу і на «скромність» наших деяких керівників сільгосппідприємств, – не проминув нагоди озвучити список голова райдержадміністрації. – Наведу приклад: середнє виробництво зерна в районі 12 ц/га, в той же час у ПП «Стоколос» (Біднина С.В.) – 7,6 ц/га, ПСП «Хлібороб» (Леоненко М.В.) – 5,4 ц/га, ПСП «Воля» (Бойко С.В.) – 6,4 ц/га, СТОВ «Прогрес» (Кабанов С.В.) – 7,6 ц/га, СТОВ «Маяк» (Хутко О.Ю.) – 8,8 ц/га. Але є й інші, на яких потрібно рівнятися: СТОВ «Схід» (Ігнатовський Є.М.) – 20,3 ц/га, ф/г «Орбіта» (Степанюк Г.П.) – 18,9 ц/га.

 

Ще один яскравий приклад відвертого небажання декларувати свої прибутки – віддача податків на 1 гектар землі. Якщо, приміром, ДГ «Реконструкція» (колись – гордість району), керівник Михальчук М.М., сплачує за один гектар чорнозему, де вирощувались елітні сорти зернових, 6,1 гривні, то ПСП «Аграрник» – 197,1, СТОВ «Шевченко» – 178,1, СТОВ «Жовтневе» – 103,6 гривні.

 

Разом з тим, за цілою низкою показників Березнегуватський район упродовж останніх років добився беззаперечних успіхів. Насамперед, це перше місце в обласному рейтингу по виконанню плану надходжень податків і зборів. У цілому друге місце має район у сфері державних фінансів. Річний план виконано на 126,6%. Фінансовий ресурс зведеного бюджету району забезпечив у повному обсязі розрахунки по заробітній платі, енергоносіях, продуктах харчування та медикаментах. Упродовж 2009 року вдалося покращити матеріальне становище установ на суму близько 1 мільйона гривень.

 

Інший показовий позитивний факт – збереження здоров’я дітей та забезпечення школярів гарячим харчуванням. Це є і буде одним із пріоритетних завдань. На сьогодні гарячим харчуванням охоплено 83% учнів (по області – близько 70%). При цьому частина продуктів використовується із числа зібраних на власних городах та ділянках. Закупівля круп, олії, муки, овочів здійснюється перш за все у місцевих товаровиробників, що неодноразово наводилося як приклад на різних нарадах обласного рівня.

 

Також голова райдержадміністрації Анатолій Круц відповів на декілька запитань. Зокрема депутатів цікавило, чому закрилося гінекологічне відділення Центральної районної лікарні. Невблаганні скорочення певних служб району – предмет постійної турботи жителів Березнегуватщини. Перспективи адміністративно-територіальної реформи, які довго псували настрій та сон березнегуватцям, останнім часом, начебто, відійшли на другий план. Хоча, прямуючи таким шляхом, і без реформ можна стати вже остаточно забутою провінцією.

 

Розглянули депутати і кілька інших важливих питань. Зокрема ухвалили Програму зайнятості населення Березнегуватського району на 2010-2011 роки, затвердили Цільову соціальну програму розвитку цивільного захисту на 2010-2013 роки, внесли доповнення до районної Програми «Безбар’єрна Березнегуватщина» на 2008-2010 роки. З приводу виконання обласних Програм у Березнегуватському районі на сесії побував депутат обласної ради Микола Жук.

 

– Чітку роботу депутатів у сесійній залі, – зауважив Микола Васильович, – аж ніяк не варто розглядати в контексті якоїсь відстороненності народних обранців від районних проблем. Подібна злагодженість, скоріше, логічний результат якісної та вдумливої роботи постійних депутатських комісій, що на розгляд сесії виносять повністю готові питання. До речі, Березнегуватський район у цьому плані вигідно різниться у кращу сторону на фоні усталеної практики інших регіонів області.

 

Із звітом про виконання районного бюджету виступила начальник фінансового управління райдержадміністрації Валентина Максименко, а головний спеціаліст районної ради з питань власності Руслан Бокий повідомив перелік об’єктів, що є спільною власністю територіальних громад сіл та селищ Березнегуватського району і які не підлягають приватизації нинішнього року.

 

Наприкінці роботи сесії голова районної ради Михайло Ковальчук (на фото) зачитав звернення депутатів Миколаївської обласної ради щодо неприпустимості присвоєння Роману Шухевичу та Степану Бандері звання Герой України. Депутати Брезнегуватської районної ради із пропозицією обласних колег згодились одностайно.

 

Петро ІЛЬЇН

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ