Давні образи – нові конфлікти

Конфликт, Новости

  13 Апр , 2010

Часто задавнені образи стають причинами серйозних конфліктів на селі. Хтось у когось курку вкрав, хтось комусь шибки побив або паркан поламав – і стають люди ворогами на все життя. Але одна справа, коли ці сварки залишаються на побутовому рівні, а інша – коли для них намагаються знайти законне підґрунтя. З однією з таких ситуацій довелося зіткнутися заступнику голови обласної ради Володимиру Пащенку під час робочої поїздки до Веселинівського району.

 

До обласної ради надійшла скарга від жительки села Катеринівка Ніни Іванівни Денисюк із проханням допомогти їй у вирішенні проблем. Мовляв, керівництво сільради постійно створює конфлікти навколо приватизації земельної ділянки біля купленого жінкою дому, не дозволяє їй відвести ще одну кімнату у сільському Будинку культури для виставлення нових експонатів з історії села і ще багато чого. Звісно ж, наріжним каменем виявилося земельне питання.

 

Кілька років тому Ніна Іванівна придбала у селі житловий будинок у такого собі Олександра Вовченка. Разом із документами на будинок жінці згідно з українським законодавством переходило і право власності або користування земельною ділянкою, на якій цей будинок розташований. Але саме тут і виникли проблеми. Перша – земельна ділянка вже була приватизована і на ім’я Надії Долбіної був виданий державний акт на право власності на землю. Пан Вовченко, купуючи у Надії Долбіної будинок, не переоформив даний акт на власне ім’я, а отже, земля під будинком і навколо нього йому не належала і передавати її він не мав права. Друга проблема полягала в тому, що сільські власті надали Ніні Іванівні неправильну інформацію. Готуючи пакет документів для нотаріального засвідчення договору купівлі-продажу, жінка дізналася, що державний акт на землю оформлений не на ім’я Вовченка, а на ім’я Долбіної. А тому, щоб з’ясувати це питання, звернулася до Катеринівської сільради, де їй видали довідку, що право на будинок належить пану Вовченку і жодних заборон на нього нема, отже, він без перешкод може бути проданий. А щодо землі повідомили, що ділянка приватизована не була.

 

Тому Ніна Іванівна була впевнена, що жодних перешкод їй у володінні і користуванні землею, на якій розташований будинок, і тією, яка необхідна для його обслуговування, не буде і в подальшому вона сама зможе отримати земельну ділянку у приватну власність. Та коли жінка зібралася приватизувати землю, то виявилося, що зробити це ні за гроші, ні безкоштовно (згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.09 № 844 «Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України у 2009 році») неможливо. Тут вже сільський голова й пригадав, що земля все-таки вже була приватизована і державний акт на право власності вже був виданий на ім’я Надії Долбіної ще у 1993 році.

 

Не маючи іншого виходу, жінка звернулася до Веселинівського районного суду, який своїм рішенням постановив визнати недійсним та скасувати державний акт на право приватної власності на землю на ім’я Долбіної Надії Михайлівни і зобов’язати Катеринівську сільську раду дозволити Ніні Іванівні Денисюк приватизувати земельну ділянку біля купленого нею будинку.

 

Рішення суду було винесене ще 21 січня 2010 року, а жінка досі не може приватизувати землю. А тому останнім її сподіванням стало звернення до обласної ради. Приїхавши з робочим візитом у Катеринівку, заступник голови облради Володимир Пащенко став свідком задавненого конфлікту на власні очі. У музеї історії села, який теж, до речі, є предметом суперечок, розгорівся запеклий конфлікт, у якому і Ніна Іванівна, і місцевий сільський голова доводили свою правоту. «Незлим, тихим» словом згадали й діда-прадіда, а про образи в бік одне одного й говорити нічого. Але закон є закон. І він виявився на боці Ніни Василівни. А тому Володимир Пащенко порадив сільському голові не заперечувати очевидних фактів, а краще сісти за стіл переговорів і нарешті вирішити це питання.

 

Що ж до пам’ятників, про незадовільний стан яких також згадувала у своїй скарзі Ніна Іванівна Денисюк, Володимир Пащенко поставив сільському голові лише одне запитання: чи стоять вони на балансі у сільради? Ні? Відповідно, немає жодних гарантій, що вони утримуватимуться у належному стані. А значить необхідно поставити на баланс сільської ради. Щоправда, на власні очі довелося побачити, що пам’ятники все ж таки доглянуті, а сільський голова запевнив, що до свят їх зазвичай постійно білять, а прилеглу територію прибирають.

 

***

 

Не менше проблем виявилось і з КП «Новий ринок», що в смт Веселинове. На адресу обласної ради надійшов лист від підприємців ринку на чолі з Василем Чернозубом, які звинувачують у численних порушеннях закону директора «Нового ринку» Валерія Чуприну. А звинувачення найрізноманітніші: необґрунтоване підвищення оплати за ринкові послуги, несплата або неповна сплата ринкового збору самим директором та деякими іншими підприємцями, провокації з боку Чуприни тощо. У свою чергу директор ринку запевняє, що його вже не раз перевіряли усі служби, які тільки можливо, – міліція, прокуратура, адміністрація, селищна рада, районний контрольно-ревізійний відділ – і жодних порушень не виявили. «Виходить, я купив усі ці служби!», – обурюється Валерій Чуприна, й у свою чергу, звинувачує Василя Чернозуба у наклепі, а також у несплаті за послуги, мовляв, туалет, вода, прибирання на ринку не можуть бути безкоштовними.

 

Обидві ворогуючі сторони були запрошені за стіл переговорів, який відбувся 8 квітня за участю голови районної ради Олександра Коваля, депутатів обласної ради Володимира Іщенка та Володимира Пащенка, щоб уже остаточно вирішити спір. Районний голова повідомив, що Веселинівською райрадою спільно з райдержадміністрацією (РДА) було створено відповідну комісію, яка покликана перевірити фінансово‑господарську діяльність ринку і винести остаточний вердикт. До складу комісії увійшли представники районної ради і РДА, міжрайонної державної податкової інспекції (МДПІ), контрольно-ревізійного відділу Веселинівського району, райвідділу УМВС України в Миколаївській області, члени селищної ради, а також голови галузевої ради підприємців ринків та підприємств, самі суб’єкти торгівлі та позивач Василь Чернозуб.

 

Перше засідання комісії вже відбулося 1 квітня і знову ж не без скандалу: лунали взаємні звинувачення, висувались пропозиції виключити деяких членів зі складу комісії як зацікавлених осіб. Але врешті все було погоджено, і комісія продовжуватиме свою роботу. Вже відомо, що КП «Новий ринок» буде включено до плану оперативних перевірок Веселинівської МДПІ на квітень-травень, а контрольно-ревізійний відділ перевірятиме ринок у ІІІ кварталі цього року. Крім того, під час «круглого столу» було запропоновано включити до складу комісії депутата обласної ради Володимира Іщенка, що не викликало жодних заперечень.

 

***

 

Але, на щастя, не лише в спорі народжується істина. Вона народжується і завдяки наполегливій праці і прагненню змінювати життя на краще. Саме таких позитивних змін зазнав дитячий садок «Барвінок» у селі Новокатеринівка Веселинівського району. Ще у 2008 році Миколаївською обласною радою розглядалося питання про відкриття другої групи у дитсадку, а під час робочої поїздки депутати змогли побачити її роботу на власні очі. Затишна дитяча кімната, спальня, розрахована на 18 чоловік, живий куточок – все для того, щоб забезпечити хороші умови для навчання й виховання маленьких мешканців села.

 

Наостанок Володимир Пащенко відвідав село Миколаївка Веселинівського району, де зустрівся із сільським головою Надією Мироженко. Розглядали питання газифікації села Степанівка. Миколаївський сільський голова зазначила, що питання про газифікацію дуже важливе і воно включене до пріоритетних напрямків розвитку всього Веселинівського району на 2010 рік. Але якщо для побудови розвідного газопроводу по селу вистачить грошей, зібраних самими жителями, виділених спонсорами, а також з районного бюджету, то де взяти ще 115 тисяч гривень для побудови підвідного газопроводу до Степанівки, поки залишається питанням. Але, запевняє Надія Мироженко, головне – зрушити з мертвої точки, а далі робота обов’язково піде. До того ж, і жителі села оптимістично налаштовані, бо й самі зацікавлені у вирішенні цієї проблеми, і сподіваються, що до зими будуть з газом. Голова районної ради пообіцяв тісніше співпрацювати зі спонсорами, щоб розв’язати проблему з нестачею грошей. А Володимир Пащенко сказав, що триматиме дане питання на контролі.

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото автора

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ