Документи слід привести до ладу

Официально

  8 Апр , 2010

Загальноосвітні школи та дошкільні навчальні заклади Жовтневого району відвідала й робоча група обласної ради на чолі з депутатом обласної ради Тетяною Шмаковою. Депутат висловила побажання, щоб у системі харчування дітей дотримувалися правил дієтології. Справді, хоча здебільшого сьогодні у школах та дитячих дошкільних закладах Миколаївської області дітей і забезпечують збалансованим харчуванням, проте спеціалістів‑дієтологів зустрінеш не часто. На думку Тетяни Шмакової, власні господарства, створені у школах та дитячих садках, гарантували б гарний рівень харчування дітей. Саме завдяки таким господарствам діти мали б можливість споживати натуральні м’ясо і молоко.

 

Полігонівська загальноосвітня школа стала першим закладом, який відвідала робоча група обласної ради. Всього тут навчаються 212 дітей, а харчуються з них – 170, тобто охоплення дітей гарячим харчуванням становить близько 80%. Проте дітям дають не натуральне, а згущене молоко, використовуючи його для виготовлення какао. В «молочному» плані хотілося б відзначити Лиманівський дитячий ясла-садок «Струмочок». Як розповіла директор цього закладу, діткам дають натуральне молоко, яке купують у населення.

 

У Миколаївській школі охоплення дітей гарячим харчуванням – близько 85 відсотків. Що стосується меню, то м’ясо дітям дають – тричі, а рибу і молоко – раз на тиждень. Як зауважили представники робочої групи, у зв’язку з весняною погодою робота на кухні вимагає ретельної організації. Зокрема у деяких школах варто придбати спеціальне обладнання – витяжки. Ще один організаційний момент, на який потрібно звернути пильну увагу працівникам кухні у школах та дитячих садках, – облаштування на вікнах сіток. Вони б дозволили провітрювати приміщення і при цьому унеможливили потрапляння на кухню знадвору комашок.

 

У Миколаївському дошкільному навчальному закладі «Журавлик» – приємна атмосфера. Як і в більшості шкіл та закладів Жовтневого району, подвір’я – охайне, довкола ростуть квіти, які ось-ось розпустяться. Як виявилося, харчуванню тут приділяють не менше уваги. Дітям дають тільки натуральне м’ясо – яловичину. Щодо фруктів, то здебільшого в раціоні дітей є яблука, лимони, банани. І це доречно, бо дитячому організмові будь-якої пори року так необхідні вітаміни.

 

А ось ситуація з харчуванням у Котлярівській загальноосвітній школі та Котлярівському дошкільному навчальному закладі «Барвінок» має певні недоліки. Так, у Котлярівській школі охоплення учнів гарячим харчуванням становить близько 93%. Вартість денного харчування однієї дитини для початкових класів – п’ять гривень, а для 5-11‑х класів – до трьох з половиною гривень. Окрім того, в школі стіни прикрашені гобеленами, килимками, оригінальними роботами, плетеними із соломки, які, мабуть, в інших школах області і не зустрінеш. Проте виявилось, що у Котлярівській школі та дитячому садочку існують проблеми з документацією, які робочою групою було рекомендовано вирішити якнайшвидше. До речі, проблема правильного оформлення документів, які свідчать про постачання продуктів, постала і в інших закладах Жовтневого району. Тому постає запитання: невже правильно оформити папери – так складно?

 

Юлія ПУСТОВІТ

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ