Конструктивний діалог: Україна – Австрія

Новости

  24 Апр , 2010

Певно, не випадково місцем проведення міжнародної науково‑практичної конференції на тему «Професійна реабілітація та зайнятість молодих інвалідів – міжнародний досвід» Міністерство праці та соціальної політики України вже вдруге обрало Державний комплекс соціальної реабілітації дітей-інвалідів (місто Миколаїв). Бо саме цей заклад є провідною в Україні установою з комплексної реабілітації дітей-інвалідів, що системно і послідовно запроваджує процеси професійної орієнтації дітей з обмеженими можливостями, починаючи з дошкільного та шкільного віку. Завдяки цьому в дітей формуються передумови та можливості для майбутньої професійної діяльності. Якщо вдатися до цифр, то лише за 2009 рік 719 дітей-інвалідів області мали змогу отримати тут необхідні їм реабілітаційні послуги.

 

24‑денне перебування в Державному комплексі дає змогу дітям пройти поглиблену діагностику та тестування, за результатами яких вивчається здатність та нахили дитини до певної професійної діяльності, до можливості свідомого вибору професії. Завдяки проведенню циклу спеціалізованих тренінгів «Пізнай себе», їх учасники також мають можливість ознайомитися з великою кількістю професій, із тими навчальними закладами, що надають відповідну освіту.

 

Отже, поряд із виконанням індивідуальної програми реабілітації діти-інваліди отримують ще й глибоку та різнобічну інформацію щодо можливостей оволодіння майбутньою професією.

 

У рамках виконання Протоколу намірів про співробітництво між Міністерством праці та соціальної політики України і Федеральним міністерством соціального забезпечення і захисту прав споживачів Республіки Австрія у сфері соціальної політики на 2007-2010 роки, в Україні ось уже три роки поспіль проводяться робочі зустрічі, семінари та конференції з питань професійної орієнтації та працевлаштування людей з обмеженими можливостями.

 

Слід зазначити, що такий конструктивний і плідний діалог між австрійськими та українськими спеціалістами-реабілітологами проходив раніше в містах Євпаторії, Миколаєві, Львові, Вінниці, Луганську, столиці Австрії Відні. І ось миколаївцям з 21 по 23 квітня знову випала почесна місія приймати у себе учасників міжнародної науково‑практичної конференції.

 

У конференції взяла участь численна австрійська делегація, у складі якої – відповідальні працівники Федерального міністерства, австрійські науковці з питань трудової реабілітації та професійної орієнтації інвалідів, керівники центрів професійного навчання та реабілітації. У конференції взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні Йозеф-Маркус Вукетіч.

 

Українську сторону представляли заступник міністра праці та соціальної політики України Віталій Мущинін, відповідальні працівники Міністерства праці та Фонду соціального захисту інвалідів України, представники науково‑дослідних інститутів, керівники провідних дитячих реабілітаційних установ та центрів професійної реабілітації інвалідів України.

 

У своєму вітальному слові до присутніх Йозеф-Маркус Вукетіч подякував господарям за гостинний і теплий прийом, доброзичливість і зацікавленість у подальшій співпраці обох сторін – України та Австрії.

 

– Україні, яка має досягнути рівня європейських стандартів, слід враховувати досвід Європи, що стосується працевлаштування інвалідів, особливо професійної реабілітації молодих людей з інвалідністю, – сказав австрійський дипломат. – Приємно бачити, що наші партнери прагнуть до цього, і це у них виходить. Як ми бачимо, ті протоколи, ті наміри про співробітництво, прийняті ними, існують не лише на папері, вони на ділі дають відчутні позитивні результати. Федеральне міністерство Австрії підтримало дев’ять проектів. Сьогоднішній захід є плодом наших спільних зусиль, що дуже приємно.

 

Протягом трьох днів напруженої роботи було проведено шість пленарних та робочих засідань, у ході яких обговорювалися актуальні питання професійної реабілітації, зайнятості молодих інвалідів, їхня інтеграція в суспільне життя.

 

Присутні з увагою та зацікавленістю сприйняли доповідь директора Державного комплексу Г.М. Тазарачевої на тему «Професійна орієнтація дітей-інвалідів – необхідна передумова раціональної зайнятості молодих інвалідів», досвід роботи у цьому напрямку.

 

Цікавою для гостей була й поїздка до міста Вознесенська, де також було обговорено актуальне питання – роль громадських організацій інвалідів у забезпеченні рівних можливостей молодих людей з обмеженим здоров’ям на ринку праці. З цією метою було відвідано підприємство громадської організації інвалідів «Етна».

 

За підсумками конференції прийнято резолюцію, в основу якої покладено кращий досвід з питань професійної реабілітації та зайнятості молодих інвалідів Австрії та України.

 

Тетяна КОНОВАЛЬЧУК
НА ЗНІМКУ: під час конференції.
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ