Найкращі миколаївські видання

Культура, Новости

  29 Апр , 2010

23 квітня у Центральній бібліотеці імені М.Л. Кропивницького відбулось підбиття підсумків IV обласного конкурсу «Краща миколаївська книга». На конкурс було представлено 53 книги місцевих авторів, які видавались протягом 2009 року у десяти миколаївських видавництвах. Найкращі книжки визначалися у шістьох номінаціях.

 

Кращим історико-краєзнавчим виданням стала книга «Известная неизвестная война. Восточная (Крымская) война 1853-1856 гг». Книга захоплює маловідомими фактами Кримської війни, а також тим, що у ній представлені біографії багатьох адміралів та генералів, які брали участь у боях того часу.

 

«Иконотриптих» у 3‑х книгах Леоніда Михайловича Шкаруби визнано кращим навчальним виданням. Автор книги, кандидат філософських наук Леонід Шкаруба на оголошенні результатів конкурсу розповів, що в Україні книги з іконознавства здебільшого видають у таких містах, як Київ та Львів. Тепер і миколаївське видання, в якому розкрито питання іконознавства, з’явилося на українському видавничому просторі.

 

А у номінації «Краще прозаїчне видання» перемогли «Водолазные истории» Михайла Терновського. На жаль, сьогодні цієї людини, яка як ніхто знала історію Миколаєва та флоту, з нами немає. Ірина Гудим, у видавництві якої вийшла книжка, з теплотою відгукнулася про автора «Водолазных историй»: «Спасибо Мише! Он всегда с нами. Ему было еще чем поделиться. Эта победа в память о нем!».

 

Ще одна людина, якій була властива любов до слова та свого рідного міста, завжди залишиться у пам’яті миколаївців. Це – Еміль Январьов. Його книга «Избранное» стала переможцем у номінації «Краща поетична збірка». Упорядники книги – Володимир Пучков та Людмила Костюк підкреслили, що хоча поет і не з нами, його голос промовляє до нас через його вірші. До книги увійшли найкращі поезії Еміля Январьова з його кожної збірки, а також декілька творів, які раніше не публікувались.

 

«Кращим виданням для дітей та юнацтва» стала книжка «Країна дитинства» Інни Гаврилової. В оповіданнях – різні історії про іграшки, починаючи від ведмедика з пресованої тирси початку 60‑х років минулого століття і закінчуючи сучасними ляльками. Всі іграшки, про які розповіла Інна Гаврилова, можна побачити у Миколаївському обласному краєзнавчому музеї. У номінації «Краще видання для дітей та юнацтва» були представлені й інші книжки місцевих авторів, зокрема «Пригоди Нюмочки» Віри Марущак. Книжка запрошує маленьких читачів познайомитись з життям мишки Нюмочки. Всі видання, що були представлені у цій номінації, можуть викликати яскраві та радісні емоції не лише у дітей, а й у дорослих.

 

В останній номінації – «Кращий літературний дебют» – перемогла книжка «Легендарные имена. Георгий Львович Брусилов. Тайна двух капитанов» Євгенії Бардіної.

 

Юлія ПУСТОВІТ

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ