Найкращий читач 2010 року

Новости

  17 Апр , 2010

Вже кілька років поспіль юні читачі бібліотек Миколаївщини беруть активну участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого читання «Найкращий читач року». Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України, громадська організація «Форум видавців» і Національна бібліотека України для дітей. Співорганізатори конкурсу – Міністерство культури і туризму, органи місцевого самоврядування.

 

Ось і цього разу понад 30 найактивніших читачів – учнів 6-7 класів – переможців районних та міських турів разом з батьками, вчителями і бібліотекарями зібралися у святково прикрашеній залі обласної бібліотеки для дітей ім.В. Лягіна на обласне свято «Найкращий читач 2010 року», щоб помірятися силами у боротьбі за перемогу в обласному турі конкурсу.

 

Всім присутнім у залі була надана можливість ознайомитися зі «Щоденниками читання» учасників конкурсу, що експонувалися на спеціальному стенді.

 

Учасників змагання запросили здійснити уявну літературну подорож, мета якої – пошуки книжкових скарбів, користуючись спеціальною «Картою книжкових скарбів». Під час подорожі діти відвідали 5 островів: «Казковий», «Пригод», «Веселощів», «Відкриттів», «Таємниць». На кожному з островів їх чекали перешкоди – потрібно було відповісти на запитання літературної вікторини, правильно назвати автора книги чи назву твору.

 

Всі учасники достойно представили себе і свою бібліотеку та показали гарні знання української мови і літератури.

 

А творчий конкурс розкрив літературні таланти всіх учасників: протягом трьох хвилин необхідно було цікаво і неординарно розповісти про свою улюблену книгу і зацікавити нею всіх присутніх. Серед найпопулярніших улюблених книг були «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка, «Діти капітана Гранта» Жуля Верна, «Оповідання про Шерлока Холмса» Артура Конан-Дойля, «Пепі Довгапанчоха» Астрід Ліндгрен, «Аліса в Країні чудес» Льюіса Керролла, «Гаррі Потер» Джоан Роулінг, фантастичні твори Марини і Сергія Дяченків.

 

Всі діти показали неабиякі знання і таланти, але конкурс є конкурс. Переможцями стали Марія Богданівська з м. Первомайська та Анжеліка Заріцька з м. Южноукраїнська. Саме вони поїдуть до Львова у квітні на великий пізнавально-розважальний фестиваль дитячого читання «Книгоманія», де зберуться розумники і розумниці з усієї України. Наразі ж усі учасники обласного конкурсу отримали дипломи і подарункові книги від «Форуму видавців» (організатори Всеукраїнського конкурсу).

 

Обласне свято довело, що діти люблять книгу, багато читають і самовдосконалюються завдяки читанню, адже саме діти, що читають, – це майбутня еліта нації.

 

Влас. інформ.

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ