Обласна рада інформує від 24.04.10

Официально

  24 Апр , 2010

Як проінформував голову обласної ради голова Фонду сприяння місцевому самоврядуванню України М. Пухтинський, Фонд спільно з Програмою сприяння Верховної Ради України проводить громадське обговорення документів Ради Європи, що визначають сучасні загальноєвропейські пріоритети розвитку місцевого самоврядування. Для обговорення представлені: Утрехтська декларація «Належне місцеве і регіональне управління у турбулентні часи: завдання щодо змін»; Додатковий протокол до Європейської хартії місцевого самоврядування щодо права участі у справах місцевої влади; Протокол № 3 до Європейської рамкової конвенції про транскордонне співробітництво між територіальними общинами або властями стосовно об’єднань єврорегіонального співробітництва (ОЄС).

 

Актуальність обговорення полягає в необхідності для України як країни – члена Ради Європи ефективно втілювати на національному рівні спільні пріоритети та розглянути можливості та шляхи щодо ратифікації згаданих протоколів Ради Європи.

 

Для обговорення запрошені члени національної делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи, представники органів місцевого самоврядування, фахівці, науковці та експерти.

 

***

 

Колектив Степівської дільничної лікарні Миколаївського району та хворі, які перебувають на лікуванні, висловлюють щиру вдячність за благодійну допомогу колективу державного підприємства «Степове» та його директору – депутату обласної ради, Герою Соціалістичної праці В.Г. Погорєлову. Зокрема за придбання для реабілітаційного відділення фізіотерапевтичного ліжка для лікування захворювань хребта, кістково‑м’язової та інших систем організму (вартістю 15600 гривень). Крім того, окремо степівчани дякують Володимиру Григоровичу за його особистий подарунок – електромасажер для ніг (вартістю 3600 грн.).

 

СНІГУРІВСЬКИЙ район

 

На особистий прийом до голови районної ради В.Г. Козирєва, що проходив на території Тамаринської сільської ради, звернулися три учасники ліквідації катастрофи на Чорнобильській АЕС із заявами про надання матеріальної допомоги.

 

Представники від громади села просили втрутитися у врегулювання питання плати за оренду їх земельних паїв, які знаходяться в оренді ПСП «Зоря». Зокрема вони повідомили, що розрахунки зроблені на умовах 1,5‑відсоткової плати, – замість 3 відсотків відповідно до Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо захисту власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)» від 19 серпня 2008 року.

 

Побували на прийомі у голови районної ради і заявники з таким не менш актуальним питанням, як відновлення зупинки «Радгоспна» міжміського потягу Херсон – Нововеселе Херсонської області, послугами якого користувалося багато мешканців та студентів села.

 

Для вирішення порушених питань сільському голові Тамілі Василівні Леоненко надані конкретні рекомендації.
Серед інших було обговорено проблемне питання водозабезпечення села.

 

У полі зору голови районної ради того дня був і місцевий дитячий навчальний заклад «Зоряночка», де відбулася зустріч з колективом закладу щодо шляхів вирішення злободенних проблем, одна з яких – заміна вікон. Головою районної ради на місці проаналізовано ефективність використання коштів, виділених з районного бюджету на реконструкцію каналізаційної та водопровідної мереж Тамаринського дитячого навчального закладу.

 

***

 

У районі продовжуються заходи по впорядкуванню території району.
Приємно зараз пройтися центральною вулицею міста, помилуватися впорядкованими скверами біля меморіалу землякам, що загинули в роки війни.
Власним прикладом заохотили жителів міста на впорядкування довкілля працівники районної ради, райдержадміністрації та її структурних підрозділів.

 

Чималий обсяг робіт з благоустрою своїх територій зроблено у філії ВАТ ЕК «Миколаївобленерго», Управлінні каналів Інгулецької зрошувальної системи, Управлінні водного господарства, міжрайонної податкової інспекції, районного центру зайнятості, Пенсійного фонду, УПСЗН, міської школи № 4. Активно працюють люди на благоустрої в Афанасіївській, Новопетрівській, Червонозірській, Тамаринській та інших сільських радах. Попри економічні негаразди для цієї справи кошти знаходяться.

 

У районі триває робота по очищенню водойм, озелененню, збереження природно–заповідних об’єктів.
Підтримувати чистоту найліпше вчасним наведенням порядку. І тут одним суботником на обійтися. Природа – наш дім, а він завжди повинен бути чистим і охайним.

 

НОВОБУЗЬКИЙ район

 

За дорученням голови районної ради В.Г. Терзієвої створено робочу комісію по вивченню питання дотримання чинного законодавства та раціонального використання земель колишніми сільськогосподарськими підприємствами «Світанок», «Вівсянівське», «Інгульське», які знаходяться на території міської та Баратівської сільської ради.

 

Питання використання сільськогосподарських угідь та оподаткування суб’єктів господарювання вивчалося на місці, а підсумки підбивалися на засіданні робочої комісії. Відповідальні особи отримали відповідні доручення по усуненню виявлених недоліків. Особи, які порушили чинне законодавство, будуть притягнуті до відповідальності.

 

***

 

У рамках акції з весняного озеленення ВАТ ЕК «Миколаївобленерго» передало сто саджанців яблунь Новобузькому району.
Учні Баратівської, Новобузької № 7, Новобузької № 10 загальноосвітніх шкіл висадили саджанці на своїх присадибних ділянках. Двадцять яблунь висаджено в саду Баратівського будинку-інтернату для людей похилого віку.

 

БАШТАНСЬКИЙ район

 

На спільному засіданні постійних комісій районної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, житлово‑комунального господарства, торговельно-побутового обслуговування населення, будівництва, приватизації та власності та з питань культури, освіти, молоді, спорту та засобів масової інформації, депутатської діяльності та етики, президії районної ради депутатами розглянуто питання прийняття у спільну власність міста, сіл Баштанського району дитячого оздоровчого центру «Комунарівець», який належить державному підприємству «Суднобудівний завод імені 61 комунара».

 

Голова районної ради М.П. Бенюх проінформував присутніх депутатів, що вже чотири роки триває розгляд питання щодо передачі табору «Комунарівець» у власність району.

 

Після детального вивчення ситуації на місці члени президії прийняли рішення клопотати перед обласною радою та облдержадміністрацією щодо сприяння безоплатній передачі дитячого оздоровчого центру «Комунарівець» ДП «Суднобудівний завод імені 61 комунара» в спільну власність територіальних громад міста, сіл Баштанського району та при розподілі вільних залишків районного бюджету виділити кошти в сумі 400 тис. грн. на поточний ремонт корпусів нового дитячого табору відпочинку.

 

Прес-служба обласної ради

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ