Обласна рада інформує від 27.04.10

Официально

  27 Апр , 2010

23-25 квітня в Ялті відбулося розширене засідання оганізаційного комітету ІV Міжнародного фестивалю «Великое русское слово», участь у якому взяла голова обласної ради Т.В. Демченко.

 

Під час засідання порушувалися такі питання: «Про участь представників регіонів України і Російської Федерації у заходах ІV Міжнародного фестивалю «Великое русское слово» (6-12 червня 2010 р.); «Про прийняття за основу Плану заходів ІV Міжнародного фестивалю «Великое русское слово»; «Про активізацію українсько-російського співробітництва в гуманітарній сфері і захист прав російськокультурного населення України».

 

***

 

23 квітня з нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права у кожному куточку Миколаївщини, де працюють бібліотеки, відбулися масові заходи, спрямовані на зростання популярності книги у сучасному суспільстві.

 

На виконання обласної програми підтримки вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження у Миколаївській області вже вчетверте у міській бібліотеці імені М.Л. Кропивницького відбулася заключна церемонія урочистого нагородження переможців обласного конкурсу «Краща миколаївська книга».

 

Цього разу на конкурс було представлено 53 книги місцевих авторів, видані протягом 2009 року в 10 миколаївських видавництвах. Кращі серед них визначили 45 незалежних експертів. Зокрема було передбачено такі номінації: «Кращий літературний дебют», «Краще видання для дітей та юнацтва», «Краща поетична збірка, «Краще прозаїчне видання», «Краще навчальне видання та підручники», «Краще історико-краєзнавче видання».

 

У 2009 році за обласною Програмою підтримки вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження у Миколаївській області видано 8 книг для дітей, а також книга про історію Чорноморського суднобудівного заводу загальним тиражем 9 тисяч примірників. Більшість виданих книг увійшли до серії «Південна бібліотека». Книги поповнили бібліотечні фонди Миколаївщини. Вручаючи нагороди переможцям конкурсу, заступник голови обласної ради О.І. Симоненко запевнила учасників свята, що депутати обласної ради і надалі будуть робити усе від них залежне, аби миколаївські літератори відчували реальну підтримку з боку влади. Тож завдяки обласній Програмі ми з року в рік будемо відкривати все нові і нові імена переможців.

 

Заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради В.М. Рукоманов також зазначив, що обласний конкурс «Краща миколаївська книга» з кожним роком стає все популярнішим, та побажав його учасникам все більше нових творчих знахідок і нових перемог. А читачам – насолоджуватись захоплюючими новинками сучасного книжкового ринку, що видані за кошти обласного бюджету.

 

Принагідно проінформуємо, що у номінації «Краща поетична збірка» книгою-переможцем є «Избранное» Е.І. Январьова. Її упорядникам Людмилі Павлівні Костюк і Володимиру Юрійовичу Пучкову диплом вручив Миколаївський міський голова В.Д. Чайка. До цієї книги увійшли найкращі вірші автора – послідовно з кожної його збірки, починаючи з дебютної «Переправи» (1967) та завершуючи виданою посмертно книгою «Подлинник» (2006).

 

***

 

23 квітня у Новій Одесі відкрито пам`ятний знак, що уособлює увесь трагізм і смуток екологічної катастрофи, яка відбулася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Пам’ятник збудовано на пожертви міської та районної громади, представників влади та бізнесових структур.

 

На мітингу, що відбувся в день його відкриття, заступник голови обласної ради О.І. Симоненко звернула увагу присутніх, що ліквідатори аварії жертвували своїм життям, щоб зупинити радіоактивну стихію. І ми вдячні, що в перших рядах ліквідаторів наслідків на Чорнобильській АЕС йшли і миколаївські пожежні, медики, водії, працівники правоохоронних органів та представники інших професій. Наш громадянський обов’язок – бачити проблеми цих людей (переважна їх більшість із підірваним здоров’ям), приходити на допомогу. Ці мужні і сміливі люди 24 роки тому захистили нас від біди.

 

***

 

Органи місцевого самоврядування у суботу 24 квітня взяли активну участь у Всеукраїнській акції «Чисте довкілля» (на розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 березня 2010 року). Прибирання території, вивезення сміття, висадження дерев – це не що інше, як бажання жити у чистоті і порядку. Це життєва необхідність людини, а також прагнення змінити світ на краще.

 

Виконавчий апарат обласної ради разом із заступником голови обласної ради О.І. Симоненко на суботнику упорядковував територію парку Перемоги у Соляних.

 

***

 

26 квітня у День Чорнобильської трагедії у Миколаєві біля «Скорботного ангела», що на пр. Миру, відбувся мітинг, участь у якому взяв перший заступник голови обласної ради В.В. Пащенко.

 

У виступі Володимир Валентинович наголосив на мужності і героїзмі людей, які зупинили страшну екологічну катастрофу. І нині аварія на Чорнобильській АЕС вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками. І щоб більше ніколи не повторився «Чорнобиль», людство повинно назавжди засвоїти урок стосовно колосальної пильності у поводженні з радіоактивними речовинами.

 

Прес-служба обласної ради

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ