Погашення заборгованості по зарплатах – найперше завдання голів райдержадміністрацій

Новости

  22 Апр , 2010

Вчора в обласній державній адміністрації відбулася нарада голови облдержадміністрації Миколи Круглова з головами райдержадміністрацій, міськими (міст обласного значення) головами, головами районних рад, керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших органів виконавчої влади. У роботі наради також узяли участь голова обласної ради Тетяна Демченко та прокурор Миколаївської області Микола Стоянов.

 

Безпосередньому розгляду питань, внесених до порядку денного наради, передувало представлення нещодавно призначених голів райдержадміністрацій працівникам відділів та управлінь облдержадміністрації. Микола Круглов окремо зупинився на кожному представникові виконавчої влади району, розповів про досвід їхньої роботи на керівних посадах. Значна частина призначених голів райдержадміністрацій, зауважив губернатор, обіймали ці посади останнім часом або були заступниками, не менша кількість має такий досвід роботи раніше. Це, насамперед, стосується голови Кривоозерської райдержадміністрації Павла Бузінського та голови Снігурівської райдержадміністрації Сергія Бунчука, які працювали ще із Анатолієм Кінахом і були представниками Президента у своїх районах. Не менший досвід керівної роботи у районі – у голови Вознесенської райдержадміністрації Івана Бурдіна.

 

– Такий склад керівників районів, – зазначив голова облдержадміністрації, – це відповідь на можливі закиди щодо якихось репресій стосовно попередніх голів райдержадміністрацій та їхніх заступників за політичними чи неполітичними мотивами. Хочу повідомити, що в нашій області представники Блоку Юлії Тимошенко офіційно перейшли в опозицію. У заяві з цього приводу, яку підписав керівник фракції БЮТ в обласній раді Віктор Бутко, сказано, що був тиск з приводу звільнення колишніх голів райдержадміністрацій. Раджу уважно вивчати українське законодавство, де чітко і однозначно записано: коли складає повноваження Президент України, то складають відповідно повноваження і пишуть заяви на звільнення голови адміністрацій та їхні заступники. А головне, ми маємо усвідомлювати, що програму Президента України Віктора Януковича підтримали в нашій області близько 72% виборців, а тому їхню волю маємо виконувати.

 

Голова облдержадміністрації навів низку прикладів безвідповідальної роботи державних службовців, абсолютної незацікавленості в якісному виконанні покладених на них обов’язків, а в окремих випадках – відвертого сприяння прийняттю незаконних рішень. Найбільшу кількість зауважень у Миколи Круглова викликала державна виконавча служба.

 

– Одне із господарств заборгувало до Пенсійного фонду 58 тисяч гривень, – розповів голова облдержадміністрації. – Виконуючи судове рішення, приїхали вгодовані та озброєні хлопці із виконавчої служби і забрали спочатку все зерно, якого вистачило б на десятиразове погашення заборгованості. Але цим не вдовольнились: далі вже почали косити соняшник. З таким безчинством не змогла впоратись навіть районна міліція. Натомість, керівник районної виконавчої служби відповідає у листі, що зерна забрали на 136 тисяч гривень, але витрати на збирання врожаю становили… 160 тисяч гривень. Тобто служба ще й збитки отримала!

 

За словами Миколи Круглова, складається враження, що окрім особистих інтересів, нічого нікому не потрібно, чиновники працюють у якомусь окремому, ними ж створеному за межами законодавства світі.

 

З інформацією про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати виступила начальник головного управління праці та соціального захисту облдержадміністрації Ольга Сивопляс. На 1 квітня поточного року підприємства області заборгували працівникам 54 млн. гривень, що на 42% більше, ніж на початку року. Таке становище не може тривати далі, сказав голова облдержадміністрації. До речі, в інших областях за фактами безпідставної невиплати зарплати активно порушуються карні справи, затримуються керівники. Для зменшення заборгованості потрібно лише працювати, не залишати напризволяще людей. Адже і в нашій області керівники окремих підприємств, відчувши, що невдовзі їм може бути непереливки за затримки, сотнями тисяч і мільйонами гривень гасять заборгованості.

 

– Згідно із законодавством державні адміністрації забезпечують, – наголосив Микола Круглов, – повторюю, не контролюють, а забезпечують своєчасну і в повному обсязі виплату заробітних плат.

 

Найгірша ситуація із погашенням заборгованості існує в Миколаєві – 14,4 млн. гривень, а також у містах обласного підпорядкування, Вознесенському і Первомайському районах.

 

Під час наради начальник головного управління Держкомзему у Миколаївській області Володимир Янчук проінформував про стан та завдання щодо виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження родючості грунтів», стан укладення договорів оренди земель сільськогосподарського призначення (ріллі), які перебувають у державній власності, та встановлення орендної плати не менше 3% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Також учасники наради обговорили питання укладення договорів оренди земельних ділянок (паїв) та додаткових угод до чинних договорів оренди з орендною ставкою не менше 3% і їх державної реєстрації.

 

Петро ІЛЬЇН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ