Про статистику і реалії

Официально

  13 Апр , 2010

У зв’язку з підготовкою до ХХХVI сесії обласної ради п’ятого скликання 9 квітня відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту (голова – Таміла БУГАЄНКО) і з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку (голова – Віктор ВІДЯПІН). У роботі взяла участь голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО.

 

На засіданні розглянули більше тридцяти питань, але найболючішим знову виявилося питання про зайнятість населення. Доповідаючи про виконання Програми зайнятості населення Миколаївської області на 2008-2009 роки, начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ольга Сивопляс коротко охарактеризувала основні напрямки, в яких велася робота. Це, в першу чергу, працевлаштування безробітних, щомісячний моніторинг підприємств щодо неповної зайнятості, безоплатних відпусток тощо, працевлаштування миколаївців за кордоном і видача підприємствам відповідних дозволів на це, забезпечення громадян мінімальними соціальними гарантіями, правильність укладання колективних трудових договорів, працевлаштування інвалідів, організація громадських робіт тощо. Зі статистичним даними прийшов на засідання і директор обласного центру зайнятості Микола Ворона. Як і обіцяв на минулих комісіях, він приніс звіт, у якому поіменно вказано всі 25 тисяч 600 чоловік, працевлаштованих службою зайнятості. От тільки користі від цього звіту виявилося мало, адже на прохання депутатів надати інформацію про кількість працевлаштованих, наприклад, в Очаківському районі, про суму коштів, витрачених для цього, ні Микола Павлович, ні Ольга Вікторівна відповіді дати не змогли. А саме в цьому, наголосила голова обласної ради Тетяна Демченко, і полягає основна проблема: депутати не повинні вивчати купу документів і звітів – для цього є спеціалісти як у службі зайнятості, так і в головному управлінні праці та соцзахисту населення ОДА, депутатам треба бачити загальну картину в розрізі кожного району, щоб знати, як можна виправити ситуацію, як допомогти. За статистичними показниками Миколаївщина займає лідируючі місця серед областей України: 11 – за рівнем працевлаштування, 4 – за рівнем соціального захисту. «А людям нашим в області від того легше, що гарні цифри?! – обурилася Тетяна Василівна. – Я не думаю, що нас хтось зрозуміє, якщо ми на сесії скажемо: «Ура! Програма зайнятості на 2008-2009 роки виконана». Людям від цього не легше, вони не можуть влаштуватись на роботу, панує високий рівень безробіття, високий рівень тіньової економіки, а ми сьогодні бравурно рапортуємо, як добре виконується робота».

 

Доцільне зауваження зробив і голова однієї з комісій Віктор Відяпін, мовляв, як можна вирішувати проблему з безробіттям, якщо наявні дані тільки про тих, хто звернувся до служби зайнятості, а питання щодо загального показника кількості безробітних у місті, в області не контролюється зовсім. До того ж, зазначив депутат, як можна говорити про ефективність впровадження Програми зайнятості на 2010-2011 роки, якщо всі зміни, внесені до неї, зводяться лише до формулювань «сприяти забезпеченню», «сприяти зайнятості населення», «більш детально визначити заходи» і таке інше, а жодних конкретних пропозицій не надається.

 

Тому в своєму рішенні депутати рекомендували і начальнику головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, і директору обласного центру зайнятості надати чітку інформацію щодо кількості робочих місць у розрізі районів, підприємств, де їх створено найбільше, кількості людей, залучених на громадські роботи, працевлаштованих за 2008-2009 роки учнів профтехучилищ, розподіл дотаційних коштів та конкретні пропозиції щодо легалізації робочих місць.

 

Другим, але не менш важливим, стало питання про виконання рішення обласної ради про організацію дитячого харчування у школах та дитсадках. І якщо в останніх проблем із харчуванням майже немає, то в школах ситуація набагато гірша. Це і неналежні умови зберігання продуктів (відсутність харчоблоків), погані санітарні умови, незадовільне забезпечення питною водою та багато іншого. До того ж, зауважили члени постійних комісій, треба дивитися на цю проблему з перспективою на майбутнє. Адже сьогоднішні школярі – це завтрашні призовники і майбутні матері. Відсоток здорових юнаків, які призиваються на службу в армію, не досягає й половини, і практично кожна п’ята мати народжує дитину з відхиленнями. А це вже питання національної важливості. Тому, пообіцяла голова обласної ради, принаймні на теренах Миколаївщини воно буде вирішене.

 

Розглянули депутати й зміни до Статуту Миколаївського коледжу культури і мистецтв (МККМ), а точніше щодо прийняття нового Статуту коледжу. Адже із набуттям Миколаївським державним вищим училищем культури статусу коледжу змінюється і його рівень акредитації з першого на другий. Відповідно училище як таке перестає існувати і зміни до його статуту не матимуть ніякої користі, а навіть навпаки можуть створити більше проблем. Тому і депутати, і виконуючий обов’язки директора МККМ Віктор Соловйов вирішили дати змогу студентам закінчити даний навчальний рік все-таки як студентам училища, а потім на його базі створити коледж, отримати нову ліцензію, яка б посвідчувала його вищий рівень акредитації, і прийняти новий статут.

 

Одноголосно підтримали депутати доповнення до програми «Ліси Миколаївщини 2001-2015 рр.», Програми охорони довкілля та раціонального природокористування на 2000-2010 рр., рішення про реформування закладів освіти для дітей-сиріт та інші.

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ