Пройшло перше засідання Комітету з економічних реформ при Миколаївській облдержадміністрації

Новости

  17 Апр , 2010

14 квітня голова Миколаївської облдержадміністрації М.П. Круглов провів перше засідання Комітету з економічних реформ, створеного при ОДА відповідно до Указу Президента України № 355/2010 від 17.03.10 та розпорядження голови ОДА № 107‑р від 02.04.10.

 

У вступному слові М.П. Круглов зокрема сказав: «У передвиборній програмі В.Ф. Януковича було заплановано суттєво змінити соціально-економічне становище в Україні, отже завдання центрального і регіональних комітетів з економічних реформ – сприяти реалізації цих програмних положень. Ми маємо у короткостроковому режимі вийти на основні проблеми регіону і запропонувати механізм їх розв’язання. Крім того, ми повинні адаптувати до місцевих умов усі напрацювання, які будуть нам запропоновані членами комітету у Києві. Країна більше не витримає балаканини про реформи – їх треба робити в реальності, але робити не так, як наші попередники, які під виглядом аграрної реформи знищили великі сільгосппідприємства, зробили селян чи то «рантьє», що отримують півтори тисячі гривень на рік, чи то одноосібниками, що не мають засобів для обробітку землі.

 

Ми маємо спиратись на глибокий аналіз ситуації. Серед членів нашого комітету є керівники підприємств, які саме за останні 10-15 років, всупереч перманентним загальнодержавним труднощам, зробили ці підприємства лідерами вітчизняної індустрії. Отже, ми маємо використовувати їхній досвід, а також залучати до роботи аналітиків, представників науки і бути відкритими до пропозицій усіх фахівців, які до нас звернуться.

 

Головні питання: стабілізація (насамперед, подолання тенденції до зниження платежів до бюджету у першому кварталі п.р.), підвищення інвестиційної привабливості регіону, виходячи з наших географічних та кліматичних переваг, підвищення соціальних стандартів і, нарешті, адаптація нашої нормативної бази і методів роботи до стандартів розвинених держав. Наші головні супротивники в цьому – тінізація реального сектора економіки, а також – некомпетентність і корумпованість деяких держслужбовців. Ми маємо це нарешті подолати».

 

М.П. Круглов ознайомив учасників засідання з деякими запропонованими проектами у морегосподарчому, аграрному та будівельному комплексах. Відповідальний секретар комітету, заступник голови ОДА І.А. Катвалюк проінформував членів комітету про розподіл обов’язків та утворення робочих груп, а також про планування роботи.

 

Прес-служба облдержадміністрації

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ