Розглянуто не тільки сесійні питання

Официально

  10 Апр , 2010

7 квітня в обласній раді відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань депутатської діяльності, етики, захисту прав громадян, боротьби зі злочинністю та корупцією, на якому депутати продовжили розгляд питань, що виносяться на ХХХVI сесію. Але цьому передувало спільне засідання з комісією з питань житлово‑комунального господарства, будівництва та власності, на якому був розглянутий хід виконання рекомендацій постійної комісії щодо діяльності комунального підприємства «Громада Доманівщини» Доманівської районної ради.

 

Підприємство було створене задля впливу на економічну ситуацію в районі та з метою організаційно-господарського забезпечення діяльності бюджетних закладів, надання фізичним та юридичним особам господарських, комунальних послуг, проведення інженерно-вишукувальних і проектно-кошторисних робіт. Функцію управління комунальним підприємством передано Доманівській райдержадміністрації.

 

При цьому, за результатами проведеної контрольно-ревізійним управлінням в Миколаївській області перевірки встановлено, що з боку органу управління за обліковою політикою підприємства та здійсненням його господарської діяльності відсутній повний контроль. Це в свою чергу призводить до недостовірності бухгалтерського обліку, порушень фінансової дисципліни та збитковості підприємства. Впливає на вкрай недосконалу роботу комунального підприємства постійна зміна його керівників.

 

Установлено, що за 9 місяців минулого року підприємство спрацювало зі збитками у 33,49 тис. грн. Тут відсутній єдиний підхід до визначення торгової націнки. Її розмір не визначений ані керівництвом підприємства, ані засновником. Так, за даними бухгалтерського обліку, середній розмір торгової націнки становив по продуктах харчування 6,96%, проте за перевіркою накладних установлено нарахування торгової націнки у 12%. Загальний розмір отриманого прибутку у вигляді торгової націнки – 68 тис. грн.

 

Виявлено, що ціни на окремі продукти харчування (свинина, вершкове масло, олія тощо) перевищували середньоринкові ціни по району та області. Так, свинина відпускалася по 49,06 грн. при середній ціні у районі – 43 грн., по області – 43,12 грн. Вершкове масло поставлялося за ціною, що на 3,6 грн. перевищує середню по району, олія – на 1,67 грн.

 

За результатами звірок щодо розрахунків КП «Громада Доманівщини» з Доманівськими ЗОШ № 1 та № 2, Мостівською ЗОШ, Маринівським інтернатом, Маринівською ДЮСШ, Маринівською ЗОШ I–III cт., Доманівською ЦРЛ установлені факти повної невідповідності накладних на реалізацію продуктів харчування.

 

Також унаслідок порушень у веденні на підприємстві бухгалтерського обліку перевіркою КРУ встановлено зниження дебіторської заборгованості по розрахунках з покупцями на суму – 15,26 тис. грн., невідображення по обліку вугілля (6,265 тонн) на 4,6 тис. грн., нестачу продуктів харчування – 1,79 тис. грн., паперу – 1,17 тис. грн. та лишки продуктів харчування – 1,61 тис. грн.

 

Підприємство є монополістом у районі з питань організаційно-господарського забезпечення діяльності бюджетних установ, надання господарських послуг. Тому ціни на продукти харчування в школах, інтернаті, лікарняних закладах району є найвищими по області.

 

Попри всі наведені факти прокуратура Доманівського району не знайшла підстав для прокурорського реагування. Прикметно, що не з’явився на засідання жоден представник Доманівської районної ради та Доманівської райдержадміністрації. Тому депутати запропонували районній раді або навести лад на підприємстві, або взагалі його ліквідувати, а також вирішили звернутися до обласної прокуратури щодо перевірки викладених контрольно-ревізійним управлінням фактів та ігнорування відповідних звернень з боку Доманівської прокуратури.

 

Під час розгляду основних показників Програми соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2009-2010 роки «Миколаївщина-2010» на 2010 рік та хід виконання у 2009 році Програми соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2000-2010 роки «Миколаївщина-2010» члени постійної комісії з питань депутатської діяльності, етики, захисту прав громадян, боротьби зі злочинністю та корупцією цікавилися питаннями будівництва нових підприємств на території області, залучення додаткових іноземних інвестицій, погашення заборгованості по заробітній платі перед працівниками суднобудівної галузі. Наразі заборгованість по зарплаті збільшилась на ДП «Суднобудівний завод імені 61 комунара» та ДАХК «Чорноморський суднобудівний завод», а також по відрахуваннях до пенсійного фонду, бюджетів усіх рівнів, скорочено велику кількість фахівців. До того ж, як повідомила начальник головного управління економіки облдержадміністрації Наталія Мартинова, заборгованість по зарплаті вже утворилася і на ВАТ «Вадан Ярдс Океан» – у сумі 5 млн. грн. А це вже дуже тривожний дзвіночок.

 

Вислухавши начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Валерія Мельніченка, депутати рекомендували винести на розгляд сесії доповнення до обласної Програми «Шкільний автобус», що передбачає щорічне виділення коштів на придбання автобусів замість 500 тис. грн. – 1500 тис. грн. Як повідомив учасникам засідання Валерій Мельніченко, найбільше – 28 автобусів – наша область отримала у 2008 році, а на сьогодні ще існує нагальна потреба у 70 одиницях транспорту для учнів шкіл та вихованців дошкільних навчальних закладів.

 

Також члени постійної комісії уважно розглянули такі питання, як внесення доповнень до Комплексної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями та осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2006-2010 роки («Турбота»), надання одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій.

 

Петро ІЛЬЇН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ