Шановні працівники редакції газети «Рідне Прибужжя»!

Обратная связь

  29 Апр , 2010

З великою увагою читаємо ми, колектив М.-Ларинської ЗОШ Жовтневого району, нашу обласну газету «Рідне Прибужжя».

 

Не залишають нас байдужими статті на теми політичного життя країни, освіти, екології. З особливою увагою перечитуємо ми матеріали, присвячені героїчній боротьбі нашого народу у Великій Вітчизняній війні. Відкриваємо для себе багато нових, невідомих нам раніше фактів про оборону та визволення рідної Миколаївщини від фашистської нечисті.

 

Нас дуже зацікавила стаття «Не скажет ни камень, ни крест, где легли…» В. Кузьєва, кандидата історичних наук, автора книги «Героизм и трагедия на юге Прибужья» («Рідне Прибужжя», № 32, від 23 березня 2010 року). В ній розповідається про долю 18‑ї армії (командував генерал-лейтенант А.С. Смирнов) у серпні 1941 року. Під час переправи в районі Пересадівки на лівий берег Інгулу шлях фашистам «заслонили своими телами личный состав 155‑го горнострелкового полка подполковника И.И. Рамильцева. Находясь в арьергарде армии в районе Новомихайловки, что севернее Пересадовки, полк, в составе которого находилось 400 воинов, погиб».

 

Где покоятся останки героев? Увековечена ли память о них? Нет следов их братской могилы, не то что какого-то знака…».

 

Вивчаючи героїчне минуле нашого краю, члени гуртка «Пошук» збирають матеріали і про події серпня 1941 року у нашій місцевості. В матеріалах, які є у нас про генерала І.М. Шепетова і його соратників, згадується 155‑й стрілецький полк, який прикривав шлях дивізії на Грейгове, будучи в ар’єргарді.

 

Наше село розташоване між Пересадівкою, що відділена від нього річкою Інгул, та селом Грейгове, яке в 7 км від нас.М.-Ларине на старих картах позначалось як два села: Михайлівка та Лар’ївка, які були дуже маленькими. Старожили пам’ятають ті страшні бої, які точилися на землях теперішнього села.

 

І тепер найголовніше, що стало поштовхом до написання цього листа. На початку 90‑х років біля братської могили, в якій поховані воїни-визволителі села М.-Ларине, поставлено пам’ятний знак «В память о героических сражениях воинов 155‑го горнострелкового полка в августе 1941 года».

 

У нашому музеї Бойової слави зберігається «Информационное письмо № 2 от 7 ноября 1993 года Совета ветеранов 14‑й гвардейской Винницкой дважды ордена Ленина, Краснознаменной, ордена Кутузова 2‑й степени стрелковой дивизии имени Яна Фабрициуса». Цей лист був надісланий голові сільради, директору радгоспу та директору школи. З цього листа ми дізналися, що 96‑ту стрілецьку дивізію було переформовано у 14‑ту гвардійську дивізію.

 

Надсилаємо вам ксерокопії фотографій пам’ятного знака, квіти покладає Щасливий (на жаль, не знаємо імені та по батькові цього героя), який був учасником цих подій, воював і залишився жити. Перед громадою села виступає тодішній голова сільської ради Микола Петрович Готовський.

 

Учні нашої школи поповнюють музей новими експонатами. Найголовніше для нас те, щоб молоде покоління знало і пам’ятало, якою ціною завойовувалась свобода у роки Великої Вітчизняної війни.

 

Юлія БЕСПАЛОВА, Ірина БІДА, Ірина РИЖКОВА, Ірина БОЙЧЕНКО та інші члени гуртка «Пошук» М.-Ларинської ЗОШ Жовтневого району

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ