Щоб перемогла справедливість…

Новости, Официально

  22 Апр , 2010

Для багатьох жителів Миколаївщини чергова пряма телефонна лінія з головою обласної ради Тетяною Демченко є своєрідним «рятівним кругом», який зазвичай означає для людей останню надію на вирішення питань. Ось і квітневого четверга на «пряму лінію» надходило чимало телефонних дзвінків від людей, які бажали поспілкуватися з Тетяною Василівною.

 

Микола Матвійович Шевченко, житель села Андрієво‑Зорине Березанського району, якому вже 82 роки і який є учасником Великої Вітчизняної війни, звернувся до Тетяни Демченко від імені всієї сільської громади. Одним із питань, які тривожать нині місцевих жителів, є «славнозвісна» дамба, що перекрила Березанський лиман. Робоча група обласної ради вже виїжджала у Березанський район і вивчала ситуацію, що склалась. Також це питання було подано на розгляд попереднього керівництва облдержадміністрації, яке, в свою чергу, відповіло, що для його вирішення і вжиття заходів необхідні суттєві кошти. Тетяна Демченко зазначила, що питання щодо дамби без реагування не залишиться: заново будуть вивчатися усі ймовірні шляхи його вирішення з тим, щоб, порушивши його на рівні облдержадміністрації, можна було розраховувати на позитивний результат. Таким чином, є над чим працювати.

 

Пенсіонер подякував Тетяні Демченко за сприяння дворічної давності, коли звертався до Тетяни Василівни по допомогу щодо підведення вуличного освітлення у селі. Справді, дуже оперативно були змонтовані електромережі та електрифіковане село. Та нині ситуація з освітленням викликає подив. «На вулицях Андрієво‑Зориного знову темрява», – розповів заявник. Микола Шевченко зазначив, що звертався з письмовою заявою до сільського голови Любові Пушкарьової, на яку отримав відповідь, що у сільради на освітлення немає коштів. Тетяна Демченко наголосила на тому, що однозначно це питання буде опрацьовано, щоб світло у селі з’явилося.

 

Хвилює пенсіонерів і проблема пасажирських перевезень. Минулого року ветерани отримували талони, які надавали право безоплатно їздити від села до районного центру. А цьогоріч, бідкається Микола Матвійович, люди не отримали цих пільг, оскільки уряд Юлії Тимошенко не розплатився з перевізником. Як зазначила Тетяна Василівна, уряд Тимошенко дійсно заборгував великі суми коштів по пільгах, які надаються ветеранам Великої Вітчизняної війни та іншим пільговим категоріям населення. Також голова обласної ради підкреслила, що депутати зроблять усе можливе задля налагодження пільгової системи перевезень, а діючий уряд буде вживати всіх заходів, щоб борги перед перевізниками та іншими суб’єктами, які надавали пільгові послуги населенню, були погашені.

 

Катерина Михайлівна Птущо із села Щербані Вознесенського району звернулася з питанням щодо отримання державного акта на землю. Варто згадати, що ситуації, коли людина прагне якнайшвидше досягнути певної мети і забуває при цьому, що іноді обраний спосіб може себе не виправдати, повторюються доволі часто. Так сталося і з Катериною Михайлівною. Як розповіла жінка, річ у тім, що вона минулого року віддала 650 гривень у руки секретарю сільської ради на оплату за земельний акт, щоб через неї прискорити отримання права власності. Натомість акта на землю жінка не отримала і досі, крім того, тепер навіть і гадки не має, до кого ж їй звертатися за відповіддю. Звичайно, заявниця опинилася в безвихідному становищі. І тут виникає запитання: як можна віддати кошти, не вимагаючи жодного засвідчуючого документа? Цей випадок є гірким прикладом того, що варто уважно зважити всі можливі варіанти перед тим, як щось зробити. Тим більше, що, за словами жительки Щербанів, у такій ситуації опинилася майже половина людей села.

 

Тетяна Демченко в першу чергу порекомендувала написати заяву на ім’я начальника районного відділу внутрішніх справ. Офіційна заява у правоохоронні органи з підписами людей надасть можливість повноцінно розібратися у цьому питанні. Адже це не просто безвідповідальність – взяти у людей кошти і не підтвердити це документально. Це – грубе порушення низки норм законодавства.

 

Відразу декілька звернень стосувалися кредитної спілки «Флагман». Так, Ольга Дубцова разом з чоловіком, який є інвалідом I групи, внесли до спілки певну суму коштів. Раніше, за її словами, вони отримували відсотки з внесеної суми і жили за рахунок цього, тому що пенсія чоловіка і заробітна плата жінки не такі й великі. Тепер Ольга Дубцова не може отримати жодних виплат. Тетяна Демченко з цього приводу зауважила, що договір стосовно вкладення грошей у кредитну спілку укладають дві сторони. В даному випадку – це Ольга Дубцова та кредитна спілка. Прямої участі держави в цьому процесі немає. «Це навіть не банк, а кредитна спілка, – зазначила Тетяна Василівна. – Мені дуже важко зрозуміти, чому люди більше довіряють маловідомим спілкам, ніж, наприклад, державному «Ощадбанку»?». Також голова обласної ради насамперед закликала і Ольгу Дубцову, і Тетяну Ібрагімову, яка теж звернулася з приводу невиплати коштів кредитною спілкою, бути більш обачними. Адже випадків, коли різні фірми, обіцяючи людям вигідні умови, потім просто їх обманюють, на жаль, сьогодні безліч. І дуже прикро від того, що кожного разу такі ситуації можуть повторюватися. Здавалося, громадяни вже мали б бути обізнаними, тому що про сотні випадків, коли людина залишається наодинці зі своєю проблемою, ми мало не щодня дізнаємося з різних засобів масової інформації. Проте шахраї знаходять нові способи обманювати довірливих людей, які сподіваються на обіцяні гарантії. Окрім того, що варто знати законодавчі аспекти будь-якого хвилюючого тебе питання, необхідно також розумітися і в правовому полі проблеми. Тому Тетяна Демченко порекомендувала жінкам звернутися до адвоката або ж до юридичного відділу обласної ради, де вони зможуть отримати фахову консультацію щодо своїх питань.

 

На пряму телефонну лінію звернулося декілька ветеранів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій. Усі висловлені питання, незалежно від їхнього характеру, на думку голови обласної ради, свідчать про те, що, на жаль, поки йдуть приготування до відзначення 65‑ї річниці визволення України від фашистських загарбників, багато справ залишаються невирішеними. Оскільки ветеранів хвилювало питання стосовно виплати одноразової допомоги, Тетяна Демченко зазначила, що на сесії обласної ради буде розглянуто низку питань, зокрема і щодо виплат ветеранам Великої Вітчизняної війни та учасникам бойових дій, і буде прийнято відповідні рішення. Так, планується двічі надати грошову допомогу: до Дня Перемоги та з нагоди 66‑ї річниці визволення України від фашистських загарбників. При цьому депутати обласної ради наполягають, щоб розмір грошової допомоги становив не менше трьохсот гривень (16 квітня на ХХХVІ сесії обласної ради таке рішення було прийняте – авт.).

 

Не вперше звернулася на «пряму лінію» до Тетяни Демченко і Галина Іванівна Буток із села Гребеники Новоодеського району. До речі, не лише Галина Іванівна, а й інші жителі села не можуть отримати земельну ділянку у приватну власність у зв’язку з розпаюванням у колишньому радгоспі. Як підкреслила Тетяна Демченко, ситуація, на жаль, доводить лише одне – небажання влади Новоодеського району та районного відділення Держкомзему, головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації вирішити проблему. Справді, невже жінка, яка половину свого життя присвятила важкій праці, тепер не має права на свій клаптик землі? Скільки можна сперечатися, щоб трудівниці, якій вже більше ніж 80 років, та іншим односельчанам нарешті надали їхнє законне право?

 

Що ж, як говорив Шевченко, борітеся-поборете, та чи не задовгий шлях варто пройти, щоб перемогла справедливість? Переважна більшість порушених проблем вирішується на місцях і аж ніяк не вимагає додаткового втручання області. Та через чиновницьку бездушність, чи попросту байдужість люди вимушені шукати правди на рівні голови обласної ради.

 

Юлія ПУСТОВІТ

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ