У боротьбі з інфекційними хворобами

Новости

  24 Апр , 2010

Нині триває національний цикл навчальних семінарів «Актуальні питання імунопрофілактики та терапії інфекційних хвороб». Цикл проходить під патронатом Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України. 20 квітня такий семінар пройшов і у Миколаєві. В роботі семінару взяли участь лікарі різних спеціальностей закладів охорони здоров’я, співробітники профільних кафедр вищих медичних навчальних закладів та закладів післядипломної освіти з Херсонської та Миколаївської областей.

 

Головним завданням семінару було підвищення обізнаності з питань профілактики інфекційних хвороб, імунізації населення. Тому провідні вчені та головні спеціалісти МОЗ України виступили перед аудиторією зі своїми програмними лекціями та доповідями. Доктор медичних наук, професор, головний дитячий інфекціоніст МОЗ України Сергій Олександрович Крамарєв висвітлив питання сучасних аспектів лікування та профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) у дітей.

 

ГРВІ є одними з найбільш розповсюджених дитячих хвороб. Це обумовлено тим, що інфекційні хвороби швидко розповсюджуються у будь-якому колективі, в тому числі і серед дітей, а також тим, що існує безліч вірусів, що викликають хворобу. Щоб не допустити захворювання, потрібна профілактика. Існує ряд необхідних заходів профілактики ГРВІ серед дітей. Про головні з них – вакцинацію проти грипу, повноцінне харчування, фізичний розвиток дитини та постійне провітрювання та вологе прибирання приміщень більшість із нас знає. Проте не всі знають, що коли дитина все ж таки захворіла, ефективне лікування може забезпечити одночасне усунення всіх симптомів ГРВІ, які мають свої особливості. Головний дитячий інфекціоніст МОЗ України Сергій Крамарєв звернув особливу увагу аудиторії на те, що для зниження температури тіла зазвичай використовують жарознижувальні лікарські засоби, серед яких досить відомим є парацетамол. Але, наприклад, використання цього препарату на першому році життя і його часте застосування значно підвищує ризик розвитку бронхіальної астми у дітей.

 

Сергій Крамарєв також зауважив, що парацетамол не можна призначати для постійного лікування. Також суттєвим для лікування ГРВІ у дітей є диференційований підхід до призначення лікарських засобів. Варто пам’ятати, що для різних захворювань характерні свої категорії препаратів, які використовують в залежності від особливостей організму окремого пацієнта, протікання хвороби в цілому. Приміром, для лікування кашлю виділяють муколітики (виводять мокротиння), відхаркувальні засоби та засоби проти кашлю. За словами Сергія Крамарєва, для дітей першого року життя муколітики та відхаркувальні засоби – недоцільні, а сприяти одужанню будуть зволожене повітря та велика кількість пиття.

 

Доктор медичних наук, професор, головний педіатр Міністерства охорони здоров’я України В’ячеслав Бережний виступив з лекцією на тему імунопрофілактики респіраторних захворювань у дітей. Зокрема головний педіатр МОЗ зупинився на особливостях впливу на розвиток гострих респіраторних захворювань (ГРЗ). Окрім генетичних чинників, які впливають на схильність дитячого організму до респіраторних інфекцій, шкоди завдають низький рівень санітарної культури у родинах, нераціональне харчування та режим дня, стреси та екологічні фактори як промислового, так і побутового характеру (пасивне куріння). Окрім того, В’ячеслав Володимирович зазначив, що дуже важливо застосовувати у медицині нові технології. Так, на сьогодні одним з найбільш оптимальних підходів до імунопрофілактики фахівці визнають застосування імуномодулюючих лікарських препаратів бактеріального походження. Серед представлених на ринку препаратів особливу увагу привертає рибосомальна вакцина рибомуніл. За словами головного педіатра МОЗ, у препараті містяться рибосоми та інші складові, які дозволяють стимулювати неспецифічні механізми імунітету та надійно захистити дитину від бактеріальних та вірусних респіраторних інфекцій. «Тим більше, що використання антибіотиків знищує імунну систему», – стверджує В’ячеслав Бережний.

 

Після виступів доктора медичних наук, професора, головного дитячого імунолога МОЗ України Людмили Чернишової та одного з наукових співробітників ДП «Центр імунобіологічних препаратів», були порушені інші питання педіатрії та імунології. Зокрема питання про виходжування недоношених немовлят вагою від п’ятисот грамів. Спеціалісти МОЗ України зазначили, що дуже велику роль у правильному інформуванні щодо вакцинації цих дітей мають відігравати фахівці у кабінетах планування сім’ї та жіночих консультаціях. Також під час семінару була представлена виставка, де можна було ознайомитись з інформаційними матеріалами стосовно лікарських препаратів.

 

Юлія ПУСТОВІТ

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ