Бізнес на фіктивному ПДВ повинен залишитись у минулому

Новости

  6 мая , 2010

Саме таке завдання перед структурними підрозділами поставили на нараді 9 квітня в Державній податковій адміністрації України: про це та інше розповів голова Державної податкової адміністрації в Миколаївській області Леонід Корчагін під час прес-конференції, що відбулася 28 квітня.

 

У першому кварталі поточного року податковою службою області до загального фонду державного бюджету зібрано 375 млн. гривень, що на 58 млн., або на 18 відсотків більше, ніж за відповідний період минулого року. Виконання розрахункової бази Державної податкової адміністрації України становило 100,6 відсотка. Як відзначив Леонід Корчагін, Миколаївщина одна з небагатьох областей України, якій вдалося виконати розрахункову базу першого кварталу і при цьому перевищити рівень аналогічного періоду минулого року по мобілізації грошових коштів до бюджету. Всього таких регіонів чотири – окрім Миколаївської, ще Харківська, Полтавська та Черкаська області.

 

Але зберегти подібну тенденцію у другому кварталі буде значно складніше, вважає заступник голови ДПА в Миколаївській області Олена Зіміна, тим паче, що миколаївським податківцям на цей період рекомендовані показники зі збирання податків у 128% до відповідного періоду минулого року.

 

Труднощі зумовлені кількома чинниками. Приміром, атомна станція, яка за обсягами відрахувань минулого року була третьою в області, в 2009‑му істотно їх скоротила. Втрати, за попередніми оцінками, становитимуть близько 70 млн. гривень, і їх за рахунок дрібних платників податків відшкодувати практично неможливо.

 

Тому перш за все потрібно відпрацювати з керівниками суб’єктів господарської діяльності, юридичними і фізичними особами питання збільшення середньомісячних нарахувань по податку на додану вартість, квартальних – по податку на прибуток та податку з доходів фізичних осіб.

 

У зв’язку з цим перед структурними підрозділами обласного апарату та державними податковими інспекціями області поставлене завдання підвищити ефективність адміністрування податків, усунути причини, що негативно впливають на надходження коштів до бюджету, максимально використовувати всі наявні резерви.

 

Також Леонід Корчагін повідомив, що з метою підвищення ефективності контрольно-перевірочної роботи, виявлення і руйнування схем ухилення від сплати податків, мінімізації податкових зобов’язань Державною податковою адміністрацією України введена в дію операція «Бюджет». Для її реалізації у ДПА в Миколаївській області створені відповідна робоча група, а також оперативний штаб. Мета операції – виявлення та припинення протиправної діяльності суб’єктів господарювання, ліквідація міжрегіональних схем ухилення від оподаткування, зокрема притягнення до відповідальності організаторів і виконавців кримінальних схем по створенню і діяльності вигодоформуючих і вигодотранспортуючих суб’єктів господарювання, стягнення в прибуток держави недоотриманих сум податкових зобов’язань, зменшення залишків незаконно задекларованого невідшкодованого податку на додану вартість. У рамках операції триває і відпрацювання підприємств, які у 2009 році мали валовий дохід понад 70 млн. гривень, а податкове навантаження – менше 1 відсотка. Таких суб’єктів господарювання в області аж 42.

 

Минулого року збитковість окремих підприємств зросла, внаслідок чого платежі до бюджету зменшились у порівнянні з минулим роком. Із збитками завершили 2009 рік такі підприємства, як ВАТ «Вадан Ярдс Океан», ПАТ «Югцемент», ТОВ «Юкрейніан Шугар Компані» (Засільський цукровий завод), ЗАТ «Возко», завод «Фрегат», ДАХК «Чорноморський суднобудівний завод». На жаль, ця тенденція зберігається і нинішнього року – платежі вказаних підприємств на 40% менше рівня аналогічного періоду 2009 року.

 

Існують серйозні проблеми з адмініструванням податку на додану вартість. Станом на 1 квітня з 42‑х суб’єктів господарської діяльності, які мають понад 70 млн. гривень валового доходу і менше 1% податкового навантаження, 12 підприємств мають залишки невідшкодованого ПДВ у розмірі 1 мільярд 286 мільйонів гривень. При цьому всі 42 суб’єкти мають податкову віддачу по податку на додану вартість нижче середнього показника в Україні.

 

Так, один із провідних супермаркетів Миколаєва у першому кварталі поточного року збільшив, порівняно з аналогічним періодом минулого року, обсяги реалізації товарів на 4,7 млн. гривень, тоді як сплата ПДВ до бюджету залишилася незмінною. Внаслідок активної роботи податківців зменшено заявлені до відшкодування суми податку на додану вартість на 66 млн. гривень, зокрема в квітні – на 20,8 млн. гривень.

 

Виконуючий обов’язки начальника податкової міліції ДПА в Миколаївській області Анатолій Волкотруб повідомив, що в цьому році розкрито та припинено діяльність двох конвертаційних центрів, при цьому вилучено півмільйона готівки. Загалом за час своєї діяльності центри незаконно отримали більше 50 млн. гривень готівки. Наразі тривають слідчо-оперативні заходи, встановлюються підприємства, які користувалися послугами цих центрів.

 

Наостанок Леонід Корчагін, користуючись нагодою, привітав ветеранів війни, учасників бойових дій, зрештою все населення Миколаївської області із наближенням 65‑ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні і повідомив, що миколаївські податківці зібрали та перерахували на спеціальний рахунок для матеріальної допомоги ветеранам 41 тисячу гривень власних заощаджень.

 

Петро ІЛЬЇН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ