Щоб зберегти пам’ять про видатного полководця

Официально

  6 мая , 2010

30 квітня в обласній раді відбулась нарада, на якій було розглянуто хід виконання Заходів з підготовки та відзначення Року Олександра Васильовича Суворова у Миколаївській області. Нарада засвідчила, що попри те, що з боку депутатського корпусу обласної ради були надані конкретні рекомендації на виконання розроблених заходів, більшість з них потребує термінового опрацювання.

 

Очаківський військово‑історичний музей ім. О.В. Суворова – історичний об’єкт, вартий пильної уваги. Адже саме цей музей в Очакові носить ім’я полководця, тим самим засвідчуючи пам’ять про видатну людину. Отож багато питань наради стосувалися облаштування цього музею. Начальник управління культури облдержадміністрації Михайло Димитров повідомив, що на облаштування внутрішнього двору та встановлення бюстів у музеї необхідно 220 тис. грн., на виготовлення вітрин у залі – 90 тис. грн., а на оформлення експозиції – 95 тис. грн. Окрім цього, реставрація головної перлини музею – діорами «Штурм фортеці Очаків» має обійтись у 1 млн. 200 тис. грн.

 

Голова обласної ради Тетяна Демченко закцентувала увагу на тому, що місцева влада мала б докласти всіх можливих зусиль для того, щоб було уточнено проектно-кошторисну документацію ескізного проекта прибудови до приміщення музею, у якій можна було б розмістити діораму. Проте наразі це питання так і не вирішено. Відтак, зазначила Тетяна Демченко, немає юридичних підстав для здійснення проплати коштів. Тому було рекомендовано Очаківській міській раді та обласному управлінню культури надати до обласної ради розрахунки ремонтних робіт по цьому об’єкту та пропозиції щодо їх фінансового забезпечення.

 

Було розглянуто питання і щодо облаштування скверу, де розташований пам’ятник Олександру Суворову. Зокрема планувалося, що сквер набуде цивілізованого вигляду.

 

– Єдине, що можна побачити сьогодні – щось світить, – зазначила Тетяна Демченко. – Чи було посаджено додатково сотню кущів троянд, вічнозелені рослини, якісь деревця? Ні, не посаджено. Що, багато для цього грошей потрібно?

 

Секретар Очаківської міської ради Анатолій Москальський повідомив про те, що пам’ятник солдатам, загиблим у бою під час штурму турецької фортеці Очаків, який розташований на території школи-інтернату, було реконструйовано, а також посаджено 200 дубів і акацій. Звичайно, це не може не тішити, але цього замало. Тому депутати обласної ради порекомендували Очаківській міській раді до 15 травня вжити заходів щодо уточнення документації і виділення коштів на упорядкування території скверу, реставрації постаменту пам’ятника Олександру Суворову з відновленням бронзового прапора, встановлення нових електричних ліхтарів для освітлення скверу та ремонту дорожнього покриття біля пам’ятника.

 

На сьогодні неоднозначна ситуація склалася і стосовно музею Петра Петровича Шмідта. Відтак Очаківському міському голові було надано пропозицію розглянути варіант зі здачею приміщення музею в оренду державному підприємству «Дельта-лоцман». Було також рекомендовано до сьомого травня надати відповідні пропозиції з рішенням виконкому і вжити заходів з метою погодження питання щодо подальшої оренди приміщення музею Шмідта.

 

Знову-таки остаточно невирішеним залишається питання щодо пам’ятника Олександру Суворову, який планується відновити на Кінбурні. Зазначимо, що на сьогодні найкращим проектом згідно з підсумками конкурсу визнано ескіз пам’ятника Суворову під авторством скульпторів Булавицького та Павлова. Було рекомендовано продовжити конкурс на ескіз пам’ятника О. Суворову і надати обласній раді кінцевий результат конкурсу до 25 травня, а також вжити заходів щодо фінансування робіт з будівництва пам’ятника за рахунок коштів сільської ради та районного бюджету, спонсорів та меценатів, які проживають на території Кінбурнської коси.

 

Депутати облради висловили також занепокоєння з приводу того, що ані управлінням освіти і науки облдержадміністрації, ані управлінням культури облдержадміністрації не було надано чітких пропозицій стосовно фінансування заходів з підготовки та відзначення Року Олександра Васильовича Суворова у Миколаївській області. Депутати порекомендували управлінню культури облдержадміністрації до 20 травня надати до обласної ради зразки буклетів, вітальних листівок та сувенірів, які готуються до свята, та пропозиції щодо їхнього фінансування, а також забезпечити з 15 травня оформлення тематичних виставок і проведення екскурсій та лекцій, присвячених діяльності Олександра Суворова.

 

Почесна громадянка міста Очаків Галина Крикун порушила таке питання: чи пам’ятають нинішні покоління імена тих людей, які творили історію рідного краю? Зокрема вона розповіла про українського художника Амвросія Ждаху, який народився в Очакові та передусім відомий своїми ілюстраціями до українських народних пісень. Галина Крикун запропонувала створити музей імені Амвросія Ждахи. Депутати висловили однозначну підтримку цієї пропозиції, але свою позицію має представити і територіальна громада Очакова.

 

Також Тетяна Демченко наголосила на тому, щоб управління культури облдержадміністрації найближчим часом проінформувало депутатський корпус обласної ради стосовно заходів, що плануються у Миколаївській області до річниці народження поета Олександра Пушкіна, та надало інформацію щодо участі наших педагогів у науковій конференції, яка відбудеться у Криму в рамках фестивалю «Великое русское слово».

 

Юлія ПУСТОВІТ

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ