Чому добрій справі потрібен штовхач?

Новости, Официально

  28 Авг , 2010

Через зволікання у вирішенні вкрай проблемного для жителів Жовтневого району питання – завершення ходу реконструкції Михайло-Ларинського дошкільного навчального закладу – голова обласної ради Т. В. Демченко за участі радника голови обласної ради з питань бюджету та фінансів Л. Г. Погорілої та представників районної влади провела робочу нараду під відкритим небом на подвір’ї непрацюючого дитсадка з безпосередніми виконавцями робіт.

Задля вжиття невідкладних конкретних заходів у протокольних дорученнях обумовлені жорсткі терміни виправлення ситуації.

Щодо конкретного випадку, який нині має місце у цьому районі, то принагідно зазначити, що депутатський корпус обласної ради п’ятого скликання вже вкотре мав підстави для занепокоєння ситуацією, що складається з ремонтом об’єктів соціальної інфраструктури та невикористання субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на дані цілі.

У розрізі порушуваної теми – пасивності районного керівництва до оперативного вирішення проблем земляків, слушно зазначити, що у 2009 році за ініціативи депутатського корпусу обласної ради на виконання депутатами обласної ради доручень виборців з обласного бюджету було виділено 160 тисяч гривень на проведення робіт із забезпечення належного температурного режиму і у Пересадівській дільничній лікарні. Однак у зв’язку з безконтрольністю з боку райдержадміністрації та районної ради сільською радою не забезпечено використання цих коштів та повернуто їх до обласного бюджету. А Пересадівська дільнична лікарня і далі бідкається зі своєю «температурною» проблемою.

У 2009 році територіальні громади Пересадівської та Михайло-Ларинської сільських рад під час проведення у Жовтневому районі Днів обласної ради звернулися з проханням допомогти у питанні відновлення повноцінної роботи дошкільного закладу, двоповерхова будівля якого через збій опалювальної системи вийшла з ладу і перебуває у стані довготривалої реконструкції.

З метою позитивного вирішення проблеми охоплення дітей дошкільним вихованням з обласного бюджету у 2009 році на реконструкцію Михайло-Ларинського дитсадка було спрямовано 130 тисяч гривень. У процесі реконструкції виявилось, що їх недостатньо, тому у 2010 році рішенням сесії обласної ради на цей об’єкт було виділено ще 250 тисяч гривень.

На території Михайло-Ларинської сільської ради потребують дошкільного виховання 125 дітей. Та і 1 вересня поточного року малюки ще не зможуть переступити поріг свого дошкільного закладу. Поточні питання тут (через несвоєчасне втручання районної влади у процес їх урегулювання) виростають у снігові лавини. І замість того, щоб їх планомірно розв’язувати, – для районної влади стають гірким прикладом тяганини, а то й абсурдної безпорадності.
Щоразу то один, то інший привід гальмує процес активних дій на об’єкті. І щоразу потрібне втручання депутатів обласної ради, щоб дати поштовх у продовжуванні робіт. Подекуди доходить навіть до безглуздості: в даному випадку мотивом чергової зупинки постає незгода сільської громади у підключенні дитсадка до газової мережі. Мовляв, люди не хочуть, щоб у будівлі дошкільного закладу було газове опалення, бо сумніваються, чи це негативно не вплине на подачу газу до їх будинків.

Присутні на екстреній нараді представники газової служби голові обласної ради доповіли реальну ситуацію: вона нічого спільного не має з подібними припущеннями. У газопроводі достатньо запасів газу на підключення ще до цілого ряду інших будівель. Його потужність значно перевищує споживацькі запити. Тож якщо і виник подібний прецедент, то жителям вулиці, що по сусідству з дошкільною установою, потрібно надати компетентне роз’яснення. Але про дієву роз’яснювальну роботу з людьми (з наданням підтверджуючих спеціалістами розрахунків) районна влада досі не замислилася.
Голова обласної ради аналізувала то одну, то іншу причину зволікання завершення реконструкції – і кожна чергова із них була не інакше, як фактом пасивності щодо координації робіт на об’єкті. Це і процедура оформлення приймально-здавальної документації, експертних робіт тощо.

***

Не так давно – 17 серпня 2010 року порушені питання черговий раз розглядалися у постійній комісії обласної ради з питань промислової політики, транспорту, зв’язку та енергетики. В даному випадку досить відповідально – на робочій нараді голови обласної ради з представниками замовника, підрядника, сільської ради та районної влади.

Визначено остаточні терміни – до 25 вересня, щоб до настання опалювального сезону дошкільний заклад був повністю укомплектований усім необхідним, в тому числі і обладнанням, меблями та відкрив свої двері дошкільнятам сільської громади.
Хотілося б бути упевненим, що так і буде. Та разом з тим викликає закономірний подив, що у депутатів обласної ради за долю Михайло-Ларинського дитсадка душа болить більше, ніж цим перш за все мали б перейматися у Жовтневому районі.

Прес-служба обласної ради

Сообщение:

*

НОВОСТИ