Дав слово – дотримуй!

Новости, Официально

  21 Авг , 2010

Голова обласної ради Тетяна Василівна Демченко у своїй повсякденній работі чимало уваги приділяє питанням дошкільного виховання та шкільної освіти, дитячого харчування. І саме цій темі була присвячена робоча поїздка до Новоодеського району, яка відбулася 19 серпня.

 

Спочатку відвідали село Бузьке, оглянули місцевий Будинок культури, прилеглу територію, пам’ятник героям Великої Вітчизняної війни. Тетяна Василівна відразу ж поцікавилась, скільки людей працює у селі на громадських роботах і, отримавши відповідь, що таких 10 чоловік, зауважила, що не завадило б навести на території кращий порядок.

 

Потім оглянули Бузький дошкільний навчальний заклад. Збудований ще у 1974 році, він тим не менше зберігся у хорошому стані, адже, за словами завідувачки дитсадка Людмили Завади, працівники закладу підтримують у ньому порядок, неодноразово робили поточні ремонти власними силами. Але й тут не без проблем. Найбільший негаразд – дах, що протікає. Але голова Новоодеської райдержадміністрації Микола Заболотний та голова райради Олександр Делікатний зазначили, що кошти на дитячий садок з місцевого бюджету вже виділені і скоро почнуться всі необхідні ремонтні роботи.

 

Загалом у ДНЗ функціонує дві групи, навчається 45 чоловік, працює 20 чоловік обслуговуючого персоналу, щоправда, багато з них – на неповній ставці. Проте голова облради наголосила, що за таких умов можна відкрити ще одну додаткову групу в дитсадку: приміщення дозволяє, персоналу вистачить, та й на черзі вже, як мінімум, 15 діточок стоїть. Тому перед керівництвом району, села, перед завідувачкою дитсадка було поставлено завдання: до 1 жовтня обов’язково відкрити третю групу, щоб дошкільнята мали змогу отримати повноцінне виховання і належну підготовку до школи. Поцікавилася Тетяна Демченко і тим, як ідуть справи із харчуванням дітей, і відразу ж відзначила один неприємний факт: більшість продуктів (борошно, крупи) купуються в магазині, замість того, щоб налагодити стосунки із сільгоспвиробниками, які у більшості випадків готові надавати освітнім закладам свою спонсорську допомогу. Позитивним є те, що керівництво дитсадка уклало договір з одним із жителів села і тепер той, зробивши відповідне обстеження продукції і отримавши всі належні санітарні довідки, постачає молоко до ДНЗ не за 7-8 грн., як у магазинах, а удвічі дешевше.

 

Покидаючи Бузький ДНЗ, голова обласної ради подякувала колективу, що вони роблять все можливе, щоб дитсадок працював, але підкреслила: його необхідно упорядкувати, щоб із початком навчального року нові вихованці, а також ті, що вже відвідують дитсадок, могли хоч трохи відчути, що початок навчання – це свято.

 

Приїхавши до Димівської загальноосвітньої школи, Тетяна Василівна мала змогу поспілкуватися і з педколективом закладу, і з батьками, які саме в цей час займалися благоустроєм прилеглої території. Насамперед вона поцікавилася, які ж проблеми турбують жителів Димівки. І виявилося, що одна з них – відсутність води. У селі є свердловина, водогін, але в результаті того, що резервуар для води потребує капітального ремонту, який обійдеться, за словами сільського голови Олександра Заливатнього, у 80 тис. грн. і за який не кожен візьметься, більшість мешканців залишається без води. Голова обласної ради підкреслила, що така ситуація зустрічається не в одному селі, але залишати її без уваги не можна, тому необхідно підключити місцеве керівництво, залучити спонсорів і спільними зусиллями знайти кошти на відновлення нормального водопостачання у селі.

 

Ще однією проблемою Димівки і прилеглих сіл є погана забезпеченість фельдшерсько-акушерських пунктів та амбулаторії медичним обладнанням, на що Тетяна Василівна теж попросила звернути увагу очільників Новоодеського району.

 

Приємне враження залишилось від того, як керівництво Димівської ЗОШ підійшло до заготівлі продуктів до початку нового навчального року. Сушені фрукти та зелень, консервація, мед – все це депутати мали змогу побачити на власні очі.

 

Школа розрахована на 240 дітей, але навчається тут лише близько 70, тому частину будівлі кілька років тому вирішено було віддати під дитсадок, у якому зараз ведуться всі необхідні ремонтно-будівельні роботи. Для цього з обласного бюджету виділили 250 тис. грн. Але, незважаючи на те, що об’єкт має бути зданий в експлуатацію найближчим часом, багато робіт ще знаходяться на рівні планів.

 

Зокрема Тетяна Василівна наголосила, щоб місцеве керівництво не забувало про те, що у дитсадок необхідні меблі: ліжка, столи, стільці, шафи для одягу, іграшок тощо, – і на їх виготовлення необхідно, як мінімум, три тижні. Тому вже зараз потрібно укласти договір із виробником меблів, щоб після закінчення ремонту дитсадок можна було відразу умеблювати.

 

Відвідала голова Новоодеську центральну дитячу бібліотеку, в якій нещодавно також були розпочаті ремонтні роботи. Замінити стелю, яка знаходилась в аварійному стані, зробити капітальний ремонт трьох кімнат та читального залу – все це планують здійснити за півтора-два місяці, для того, щоб маленькі читачі бібліотеки знову могли отримувати повноцінне обслуговування і долучатися до спілкування із книгою.

 

Завітали й до Новоодеської загальної школи № 3. Вона в ряді інших закладів досить сильно постраждала від шквалу, який пронісся Новоодещиною 16 серпня. З частини школи зірвало дах, повибивало шибки на вікнах. За кілька днів планують заново перекрити дах, замінити скло. За роботою застала майстрів і голова обласної ради. Але вона звернула увагу на причини, через які постраждала школа. А це, насамперед, погане хазяйнування. Адже навіть зараз, під час заміни шиферу, ми не побачили необхідних при цьому вітрових дошок, які б утримували дах у разі стихії. А на додаток до цього занедбана шкільна територія. «Грядки в бур’янах, бордюри повалені, влади тут я не бачу», – так прокоментувала побачене голова обласної ради.

 

Проте найбільше незадоволення викликало питання організації харчування. У Новоодеській ЗОШ № 3 навчається близько 350 дітей, але лише 200 з них отримують гаряче харчування, інші користуються буфетною продукцією. Але це й не дивно, бо побачивши ту заготівлю, яка є у школі – 70 банок солоних огірків, кілька баночок сушеного укропу, меду, а решта – купується у магазині, – взагалі дивуєшся, як можна нагодувати навіть тих 200 чоловік. Тому на спробу начальника районного відділу освіти заявити, що з початком нового навчального року у школі забезпечать гарячим харчуванням 90 % дітей, Тетяна Василівна категорично заявила, що з першого вересня дитяче харчування повинно бути стовідсотковим.

 

Останнім відвідали Новопетрівський дошкільний навчальний заклад. Але й тут ситуація виявилася не найкращою. На повну реконструкцію дитсадка з обласного бюджету було виділено 2 млн. гривень, проте суттєвих результатів роботи Тетяна Демченко так і не побачила. «Я звикла довіряти людям, але не звикла працювати з тими, хто не виконує свої зобов’язання», – прокоментувала вона ситуацію. У садку планується створити шість груп, пральню, харчоблок та інші необхідні приміщення. Але груп цих може бути замало, адже у селі близько 170 дітей дошкільного віку, а дитсадок розрахований усього лише на 90 чоловік (по 15 у групі). Робота просувається дуже повільно, і з часу останнього візиту голови обласної ради до Новопетрівки на об’єкті практично нічого не змінилось. Тому Тетяна Василівна зобов’язала як місцеве керівництво, так і управління капітального будівництва облдержадміністрації, а також підрядну організацію, що виконує роботи, найближчим часом ввести в експлуатацію принаймні дві старші групи і впорядкувати прилеглу територію.

 

Коментуючи поїздку, Тетяна Демченко зазначила, що побачила як позитивні, так і негативні результати. Зауважила, що ще багато необхідно працювати над проблемою дитячого харчування, адже сьогодні все ще дуже часто можна спостерігати незацікавленість керівників освітніх закладів у співпраці з сільгоспвиробниками, які готові допомогти у забезпеченні шкіл та дитсадків м’ясо-молочними виробами, крупами, борошном; небажання залучати батьків до заготівлі продуктів; невикористання можливості виростити ті чи інші фрукти та овочі на шкільних присадибних ділянках. Але позитивні приклади, які Тетяна Василівна все ж побачила в Новоодеському районі, вселяють надію, що ця проблема буде вирішена.

 

– Я сподіваюся, – сказала голова обласної ради, – що влада на місцях, освітянська галузь, батьківські комітети, директори шкіл, сільські ради зроблять усе, щоб наші діти були нагодовані.

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

 

Фото автора

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ