Довіряти, але перевіряти

Новости, Официально

  26 Авг , 2010

19 серпня у редакції газети «Рідне Прибужжя» протягом години, упродовж якої тривала «Пряма лінія» із головою обласної ради Т.В.Демченко, практично не вщухали дзвінки від мешканців міст і сіл. З різних куточків області жителями було порушено з півтора десятка злободенних проблем, більшість із яких буде розглянуто на рівні обласної ради.

 

Так сталося, що з часу проведення минулої «Прямої лінії» на місцях не скрізь вжилося достатньо заходів задля остаточного розв’язання проблемних питань, що прозвучали у зверненнях громадян області.

 

На минулу «Пряму лінію» дзвонили також жителі села Болеславчик Первомайського району із двома проблемами: через примхи природи у селі зламався водяний насос, через що громада залишилася без питної води. До того ж заміни потребували 10 стовпів лінії електропередач.

 

Місцевий житель Микола Олександрович Чичельницький повідомив Т.Демченко, що на сьогодні ці дві проблеми не вирішені. Якщо проблема водозабезпечення вирішена частково: водяний насос замінено, але води досі немає у жителів чотирьох вулиць села (на Трудовій, Мостовій, Громадянській, Садовій), то по іншій взагалі не зроблено ніяких дій. Працівники «Обленерго» пояснюють тяганину із заміною стовпів тим, що вони знаходяться попід городами, з яких ще не зібрали врожай. Проте, за словами Миколи Олександровича, стовпи знаходяться від городів на відстані не менш як два метри. Тетяна Василівна зауважила, що нещодавно була на Первомайщині, але не змогла відвідати Болеславчик, щоб на власні очі перевірити, як вирішено вищезазначені проблеми. Тому висновок з цього один: довіряти місцевій владі, але перевіряти на дії запевнення щодо покращення життя громад.

 

Одразу декілька болючих питань підняла постійна учасниця «Прямої лінії» – жителька села Щербані Вознесенського району Марія Петрівна Ярова. Це – складнощі в отриманні нотаріальних послуг жителям села та незадовільна якість перевезення громадян пільгових категорій Щербанів.
По першій проблемі жителька Щербанів просила якось вплинути на повернення частини нотаріальних послуг до сільських рад – потрапити до державних нотаріусів у місті майже нереально, а приватні оцінюють свої послуги надто високо. Що стосується перевізників, то вони часто-густо не беруть пенсіонерів по пільгових картках або взагалі об’їжджають Щербані десятою дорогою.

 

Озвучені проблеми без реагування не залишаться. З боку голови обласної ради обов’язково буде сприяння у вирішенні порушених питань. Як варіант – затвердження чіткого графіку виїздів державних нотаріусів до сільських рад.

 

Марію Петрівну також цікавила система індексації пенсії та дотацій сільському населенню, а також відповідь Міністерства охорони навколишнього природного середовища на звернення обласної ради про спрощення процедури узаконення користування надрами для використання питної води. Задля дієвості результату найближчим часом усі порушувані Марією Яровою питання ретельно вивчать спеціалісти, остаточні висновки яких заявниця отримає особисто.

 

Інвалід війни І групи Крайній Микола Григорович із Очакова звернувся із наступною проблемою: переселити його з четвертого поверху на перший через незмогу підійматися по сходах.

 

Коли Микола Григорович звернувся до місцевої влади, відповідь чиновників була такою: він має продати свою квартиру, а вже потім купити нову. Голова обласної ради завірила ветерана, що його звернення почуто, взято в роботу. Найближчим часом спеціалісти вивчать усі принагідні шляхи розв’язання цієї непростої в наш час проблеми.

 

Додзвонилася до голови депутатського корпусу обласної ради дружина військовослужбовця із Первомайська Алексєєва Світлана. За словами жінки, молоде подружжя із двома дітьми та батьком чоловіка туляться у маленькій кімнаті гуртожитку пожежної частини.
Питання надання житла чоловіку у його військовій частині не вирішується, бо він прописаний із батьком у кімнаті гуртожитку, а Світлану туди приписувати не бажають.

 

Сьогодні в державі діє декілька програм по підтримці молодих сімей щодо отримання житла, тому Тетяна Василівна взяла на особистий контроль проблему цієї молодої сім’ї, однак рекомендувала в першу чергу стати на квартирний облік у Первомайському виконкомі.

 

Жителька Очакова Іващенко Лідія Іванівна в черговий раз підняла давнє і болюче питання – доля Дому офіцерів флоту в Очакові. 14 травня цього року Очаківська міська рада своїм рішенням розірвала договір оренди цієї будівлі, але досі справа про визнання суми збитків з боку орендаря (Департаменту підводної спадщини) до суду не передано. Тетяна Василівна пообіцяла, що депутати обласної ради з’ясують, чому місцева влада проявляє таку відверту інфантильність у захисті історичної спадщини своєї громади.

 

Декілька дзвінків було з обласного центру. Кучинська Галина Павлівна порушила проблему несанкціонованих стихійних ринків. Зокрема, на тролейбусній зупинці по вулиці Водопровідній, через який жителі будинку по проспекту Леніна, 10 не можуть нормально потрапити до своїх помешкань. Учасник ліквідації наслідків Чорнобильської аварії Борис Семенович Волощук, який мешкає по вулиці Куйбишева, підняв питання користування пільгами при оплаті за використану електроенергію.

 

Жодне питання, яке порушували мешканці області під час проведення «Прямої лінії», без реагування з боку голови обласної ради не залишиться. І якщо на це є законодавчі підстави, відповідними службами буде зроблено все можливе, щоб вони були вирішені.

 

На «Прямій лінії» чергував Дмитро ШВАРЦ

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ