Фольклористи краю – в числі кращих

Культура, Новости

  26 Авг , 2010

Нещодавно з ініціативи Малої академії наук учнівської молоді Рівненської облради відбулася Перша всеукраїнська літня школа фольклористики, в роботі якої взяли участь кращі фольклористи 9-10 класів нашої держави.

 

Завданням юних дослідників було опанувати за десять днів фольклорну спадщину Рівненського Полісся. Якщо спочатку діти прослухали курс лекцій з народнопоетичної творчості, мистецтвознавства, ознайомилися з процесом збирання матеріалу, навчилися виготовляти народні вироби, невеликі музичні інструменти, вишивати, то вже потім вони почали ходити в експедиції до найвіддаленіших куточків області, де записали сотні народних пісень, оповідань, звичаїв та обрядів поліського краю, більшість із яких – на межі зникнення. Звичайно, праця була не з легких, але це компенсувалося дружнім колективом, який сформувався за період навчання.

 

 

 

За результатами роботи школи юні дослідники отримали іменні сертифікати, а зібрані ними матеріали вже готуються до друку в одному із рівненських видавництв.
Нашу область у цій школі гідно представила Анастасія Науменко, учениця 9‑го класу Морського ліцею ім. проф. М. Александрова. Її наставник – керівник секції «фольклористика» миколаївського МАНу, доцент Миколаївського Національного університету імені В. О. Сухомлинського Т. Д. Кремінь впевнений: талановиту молодь краю треба підтримувати.

 

Антон Скрипник
Фото автора

Миколаїв – Рівне – Миколаїв

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ