«Колосок» відчиняє двері

Новости, Репортер

  26 Авг , 2010

Хочеш змінити світ – почни із себе. Так вирішили жителі Улянівки Новоодеського району і почали зі свого села, а точніше, зі свого дитсадка. Ціле десятиліття він не працював, десять років батьки, хто як міг, готували дітей до школи. І от після тривалої перерви 21 серпня, напередодні святкування дня народження вільної України, Улянівський дитсадок відсвяткував і своє, вже друге, народження.

 

…Погожий літній ранок. Біля дитсадка збираються люди: працівники закладу, Воронцівський сільський голова Іван Петрович Осьмак, керівництво району – голови райради та райдерж-адміністрації Олександр Делікатний та Микола Заболотний. Завітала на свято й голова обласної ради Тетяна Демченко. Потихеньку сходяться батьки, ведучи за руку маленьких відвідувачів нового дошкільного закладу. І не лише улянівські дітлахи відвідуватимуть ДНЗ, приїхали й діти із сусідньої Воронцівки, адже на всю сільську раду садок поки єдиний.

 

І ось, коли двір заповнили гості, ведуча оголосила: 21 серпня для мешканців Улянівки святковий день, адже саме в цей день у селі знову запрацював дитячий садок.

 

Починалось усе з ініціативи батьків, які хотіли дати дітям нормальне виховання і підготувати до школи. Їх підтримав сільський голова, почалися роботи. Спочатку вели їх методом «народного будівництва»: кожен приносив з дому, що міг – фарбу, пензлі, клей, шпалери, і приводили дитсадок до ладу. Але, звісно, після 10річного запустіння не так легко виявилося батькам самотужки відремонтувати садок. Тож підключилася влада. З обласного бюджету було виділено 100 тис. гривень, із районного – ще 70 тисяч, Воронцівська сільська рада добавила свої 60 тисяч і 15 тисяч надав спонсор – фірма «Агрокапітал «Миколаїв», яка орендує землі на території села. Ось так спільними зусиллями за два роки реконструювали садок і тепер мають змогу зустрічати нових його відвідувачів.

 

Першою привітала селян із урочистим відкриттям дитсадка голова обласної ради Тетяна Василівна Демченко:
–Сердечно вітаю вас із цією важливою подією в житті села, в житті сільської громади, – сказала вона. – Адже заради чого ми з вами живемо? Живемо заради дітей, заради онуків, і хочемо, щоб наші діти росли гарними, здоровими, щасливими, і щоб у них був дитячий садок, була школа, і щоб умови у дошкільних та шкільних закладах були хорошими.

 

Вона зазначила, що Новоодеський район є одним із лідерів в області, адже у ньому круглорічно (!) працюють 25 дошкільних навчальних закладів. І це тоді, коли переважна більшість районів може похвалитися максимум десятьма. Крім того, у цьому році мають бути відкриті ще 5 дитсадків, серед яких Димівський, великий ДНЗ у Новопетрівському та інші.

 

Закінчуючи своє привітання, Тетяна Василівна відзначила й тих, без кого не можна уявити жодну реконструкцію, – будівельників. Почесні грамоти голови обласної ради за вагомий вклад у відновлення дитсадка та розбудову села отримали директор товариства «Новоодеський райбуд» Сергій Іпатенко та директор комунального підприємства «Будремонтінвест» Микола Бердніков. І так як жодне свято не обходиться без подарунків, то дитсадок отримав від керівництва області гімнастичну стінку, м’ячі, скакалки та гімнастичні кільця, щоб діти займались спортом і росли здоровими.

 

Свої подарунки приготували й очільники району, які вручили дошкільнятам телевізор. Сільський голова, місцеві фермери та представники Партії регіонів спільно подарували дітям іграшки майже на 1,5 тис. гривень.

 

За все це діти вітали шановних гостей піснями і танцями, віршами й щирими посмішками, а батьки, не приховуючи своєї радості, мовили слова вдячності.
Коли ж закінчився маленький імпровізований концерт, голови райради та райдержадміністрації Олександр Делікатний та Микола Заболотний спільно з малень-кими вихованцями дитсадка урочисто розрізали стрічку і офіційно відкрили ще один навчальний заклад в області. Ну а щоб дітям нічого не перешкоджало вчитись у ньому, настоятель Свято-Георгіївської церкви міста Нова Одеса ієрей Павло освятив дитсадок і подарував йому як охорону ікону Божої Матері та Христа Спасителя.
Редакція газети також вітає жителів Улянівки з цією святковою подією і бажає, щоб у дитсадку із промовистою назвою «Колосок» дітей завжди було так само багато, як зернин у колосі.

 

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото автора

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ