Про борги, субсидії та дітей

Новости

  31 Авг , 2010

27 серпня за участі голови облдержадміністрації М. П. Круглова, його заступників, голів райдержадміністрацій, міських голів, керівників підприємств, структурних підрозділів ОДА, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади області відбулося засідання колегії облдержадміністрації.

Під час засідання було розглянуто п’ять важливих для громади області питань.

Про стан виплати поточної заробітної плати та погашення заборгованості по ній на підприємствах області доповіла начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації О. В. Сивопляс.

Ольга Вікторівна констатувала, що наразі Миколаївська область не змогла в повній мірі виконати доручення Президента України і Уряду стосовно скорочення існуючої заборгованості по заробітній платі на 33,8 % станом на 1 серпня поточного року – заборгованість скорочено на 5,6 %.

Загальна сума невиплаченої заробітної плати в цілому по області станом на 1 серпня, за даними оперативного моніторингу, становить 47,9 млн. гривень. Якщо порівняти з початком 2010 року, то заборгованість зросла на 10,1 млн. гривень. Загальна кількість боржників становить 102 підприємства.

Що стосується виплати поточної заробітної плати, то, за словами О. Сивопляс, несвоєчасна виплата зарплати за червень цього року в області становила 5,7 млн. гривень.

За формами власності половина боржників – це загальнодержавні підприємства (сума заборгованості становить 23,9 млн. гривень), 11 % – підприємства комунальної власності, а приватні підприємства – 39 %.

Ольга Вікторівна наголосила, що обласною державною адміністрацією протягом літніх місяців вживалися активні дії щодо зменшення заборгованості на державних підприємствах. Зокрема надсилалися листи й телеграми до Кабінету Міністрів та керівників міністерств, підприємства яких мають заборгованості перед жителями області. ОДА запропоновано розглянути цю проблему на засіданні урядової комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати.

Як наголосив голова облдержадміністрації, головною проблемою для області наразі є те, що доля економічно активних підприємств у загальній частині боргу становить 38,2 %. М. П. Круглов наголосив, що на цих підприємствах не має бути заборгованості із виплати зарплати.

Що стосується всіх інших боржників, то це – майже банкроти. Тому роботу з цими підприємствами мають проводити Державна виконавча служба та арбітражні керуючі.

Микола Петрович нагадав, що згідно із чинним законодавством при реалізації майна банкрута в першу чергу погашається заборгованість із виплати заробітної плати і вимоги, забезпечені заставою.

Тому голова ОДА доручив арбітражним керуючим та Державній виконавчій службі надати повну інформацію щодо погашення з початку 2010 року заборгованості по зарплаті за рахунок реалізації майна підприємств?банкрутів. На основі цих даних буде видно, чи потрібні області нинішні арбітражні виконувачі та їхнє керівництво.

Також Микола Петрович звернув увагу голів райдержадміністрацій та міських голів на те, щоб економічно активні підприємства вчасно виплачували поточну заробітну плату.

Під час розгляду питання про виконання бюджету Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області за 7 місяців 2010 року та завдання щодо скорочення заборгованості із сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування голова облдержадміністрації звернув увагу на наступні цифри.

У 1995 році в області проживало 327352 пенсіонера, середня пенсія складала 26,81 гривні. Законом України передбачалося, що підприємці – платники єдиного податку сплачуватимуть 43 гривні щомісяця, 42 % (18 гривень) з яких йшли до Пенсійного фонду.

З того часу минуло 15 років, а сума майже не змінилась – у середньому вона становить 55 гривень. Кількість найманих працівників за цей час скоротилась з 530 тисяч до 297 тисяч чоловік, а кількість пенсіонерів на Миколаївщині майже не змінилась (324963 людини).

Середня заробітна плата в області за останні 15 років збільшилась з 68 гривень у 1995 році до 2028 гривень – у першому півріччі цього року. За аналогічний період часу середня пенсія збільшилась до 1064 гривень.

Вищезазначені тенденції призвели до того, що у першому півріччі цього року Пенсійний фонд у Миколаївській області перекривав необхідну суму для виплати пенсій за рахунок власних надходжень на 64 % (1995 року – на 95 %). Залишок перекривається за рахунок бюджету. Вагомим внеском у погашення заборгованості перед Пенсійним фондом (станом на 1 серпня 2010 року вона становить 105,6 млн. гривень) має стати діяльність Державної виконавчої служби, бо 66,4 % боржників підпадають під дію законодавства про визнання підприємства банкрутом.

Проблема погашення заборгованості потребує комплексного вирішення. Це – зміна законодавства, збільшення відрахувань для платників єдиного податку і т. п. Але область і держава підійшли до тієї критичної межі, коли потрібно приймати конкретне рішення по реформуванню існуючої пенсійної системи.

Важливим питанням для Миколаївщини є забезпечення прав громадян на отримання субсидій для оплати житлово?комунальних послуг. За словами начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації О. В. Сивопляс, згідно із розпорядженням голови облдержадміністрації на рівні області створено робочу групу з питань координації діяльності з питань надання житлово?комунальної субсидії. В районах також створені такі робочі групи, які станом на 26 серпня провели 54 засідання.

Ольга Вікторівна відзначила підтримку голів райдержадміністрацій щодо надання фінансової допомоги сільським центрам праці та соціального захисту населення для проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи.

Органами Пенсійного фонду розіслано 321,8 тисячі пакетів жителям області щодо надання їм субсидії. До центрів праці і соціального захисту населення ці пакети вже починають повертатись, тому вже розпочато процес їх обробки та аналізу.

Голова ОДА звернув увагу голів райдержадміністрацій та сільських голів на те, що в кожному територіальному центрі має бути людина, яка працює на повну ставку. Це питання потребує скорішого вирішення, адже з початком опалювального сезону кількість звернень громадян про надання їм субсидій різко зросте.

Розглянувши питання щодо роботи відповідальних органів по додержанню законодавства, спрямованого на захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, голова облдержадміністрації негативно оцінив діяльність служби у справах дітей облдержадміністрації.

Для вирішення цього питання М. П. Круглов надав доручення своєму заступнику з соціальних та гуманітарних питань
Н. Б. Іванцовій і начальнику управління у справах сім’ї та молоді М. В. Жуку відпрацювати чітку систему взаємодії та відповідальності усіх соціальних служб з вищезазначеного питання.

Останнім питанням, яке було розглянуте на засіданні колегії Миколаївської облдержадміністрації, стала готовність закладів освіти до нового навчального року.

Головним завданням, за словами М. П. Круглова, є те, щоб 1 вересня діти пішли до чистих, відремонтованих класів, у яких вони будуть отримувати знання. Такими ж чистими та відремонтованими мають бути приміщення їдалень та спортивних залів.

Голова облдержадміністрації наголосив на тому, що він відвідав достатньо закладів освіти Миколаївщини за останній час. Миколу Петровича прикро вразив той факт, що деякі райони області зовсім не передбачили або заклали замалу суму у своїх бюджетах на проведення капітального ремонту у школах.

Така недалекоглядність при формуванні бюджетів на поточний рік може призвести до того, що ремонтні роботи будуть проводитися під час навчального року.

Проблемним є питання опалення шкіл. І якщо до початку опалювального сезону є ще близько 40 днів, то питання проведення внутрішніх ремонтів у класах, харчоблоках, спортивних залах потрібно вирішити най-
ближчим часом.

«Школами потрібно займатися. Це – дійсно майбутнє», – наголосив голова ОДА.

Микола Петрович підкреслив, що і в районних бюджетах, і в бюджетах сіл є вільні залишки коштів, які можна направити на ремонтні роботи.

Наразі літо, коли мали проводитися всі вищезазначені роботи, майже закінчилося, але досі в деяких навчальних закладах нічого не зроблено.

Крім цього, постає питання доцільності перебування на займаних посадах керівників відділів освіти райдержадміністрацій, які не впоралися із покладеними на них обов’язками.

Якщо з початку навчального року з районів надійдуть скарги щодо невжиття заходів по ремонту шкіл, районні керівники будуть нести за це персональну відповідальність, попередив голова ОДА.

Дмитро ШВАРЦ
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ