Турбота і контроль

Новости, Официально

  14 Авг , 2010

Минулої середи голова обласної ради Тетяна Василівна ДЕМЧЕНКО побувала у Первомайському районі. Метою поїздки була перевірка виконання рішень сесії облради щодо реконструкції дитячих дошкільних закладів. Звісно, мова йшла не тільки про Лисогірський дитсадок, але і про Кумарівський та Кримківський, останній з яких за кошти районного бюджету має бути переведений на цілорічний режим роботи.

 

Крім того, голову обласної ради турбує виконання рішення сесії стосовно будівництва підвідних газопроводів до Підгородні та Синюшиного Броду. Т. В. Демченко наполягає, щоб ці роботи були завершені у стислі строки – до 1 жовтня. Тетяна Василівна запросила на зустріч сільських голів, щоб дати поради з ефективного використання надр, особливо тими суб’єктами господарювання, яким рішенням сесії було надано дозвіл на отримання ліцензій або спецдозволів на використання надр. Обласна рада проаналізувала ситуацію у 12 сільрадах, де договори соціального партнерства не виконуються, суб’єкти, що брали на себе зобов’язання на розробку надр, робочих місць не створюють, договори не виконують, не дають надходжень до місцевих бюджетів та податкових органів.

 

Перший об’єкт, що відвідала голова облради у найбільшому селі району Лисій Горі, – приміщення колишньої школи, яке реконструюється під дитячий дошкільний заклад. Як і писала наша газета, на кошти, виділені з обласного, районного і сільського бюджетів, зроблено вже багато. Про те, що треба ще виконати, вели конкретну розмову голови райради та райдержадміністрації О. Ф. Маковеєнко і Б. О. Демченко, Лисогірський сільський голова В. Б. Співак та керівники підрядних організацій – фірм «Струг» і «Новатор». Т. В. Демченко ставила перед ними завдання і називала конкретні дати їхнього виконання. До 10 вересня має бути завершена реконструкція даху, до кінця серпня закуплено меблі, м’який інвентар, обладнання на харчоблок. О. Ф. Маковеєнко планує залучити до цього місцевих сільгосптоваровиробників.

 

Голова обласної ради категорично проти закриття нині існуючого дитсадка у Лисій Горі. В. Б. Співак запевнив, що із прийняттям закону про обов’язкову дошкільну освіту нинішній ДНЗ буде збережено. Тетяна Василівна доручила районній владі вирішити питання передачі приміщення, яке нині належить районному споживчому товариству, на баланс сільської ради.

 

Приємне враження справила на всіх Лисогірська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат для дітей з порушеннями мовлення. Незважаючи на зрілий вік закладу (40 років) та неймовірну спеку, школа приваблює різнобарвним буянням квітів, що постійно поливаються, та чудовим порядком на її території. Господиня – директор Галина Миколаївна Пригарінова розповідає:
– На капітальний ремонт нам було виділено 100 тисяч гривень. У спальному корпусі замінюємо вікна на металопластикові. Проводимо поточні ремонти, замінили труби опалення у спальному корпусі, ще будемо міняти теплотрасу. Пройде ще тиждень, і наш заклад освіти буде повністю готовий до нового навчального року.

 

Щодня у кожному корпусі інтернату кипить робота. У коридорі відбулася розмова з працівниками закладу. Вони розповіли, що зараз дві групи вихованців відпочивають в Очакові та Рибаківці. Поскаржилися, що школа досі не забезпечена підручниками.
На другому поверсі оглядаємо добре обладнаний лінгафонний кабінет для корекції мовлення. Тут з дітьми працюють логопеди. Ця робота дає відчутні результати, адже до інтернату направляють дітей, які іноді зовсім не вміють говорити.

 

Оглядаючи кімнати у спальному корпусі, Т. В. Демченко по-материнські допитувалася, чи достатньо меблів, чи є тумбочки для кожної дитини, у якому стані душові і туалети, чи всі діти мають змогу подивитися телевізор. Директор школи розповіла, що до зими вже підготовлена котельна. До неї прибудували невеличку оранжерею, де вирощують квіти, а біля школи облаштували басейн.
Наступного року дирекція планує зробити ремонт у спальному корпусі, поміняти вікна і підлогу у спортивному залі. Високо оцінивши роботу директора і колективу школи-інтернату з використання коштів обласного бюджету, Т. В. Демченко пообіцяла ще допомогу від облради.
На зустрічі у Підгородній голова обласної ради висловила незадоволення повільними темпами робіт із завершення будівництва підвідного газопроводу і зобов’язала районну владу і підрядні організації докласти всіх зусиль, щоб до 1 жовтня завдання було виконано.
Зустріч голів місцевих рад усіх рівнів у Первомайську пройшла у діловому, конструктивному дусі. Т. В. Демченко дала низку порад і рекомендацій щодо укладання договорів соціального партнерства. Депутати обласної ради жорстко ставлять питання щодо відміни рішень сесій про надання дозволів на землю, якщо підприємство не виконує своїх зобов’язань згідно з договором соціального партнерства.

 

Голова обласної ради цікавилася справами сільських громад, розпитувала кожного голову. Задля вирішення громадських проблем закликала їх сміливіше звертатися до постійних депутатських комісій обласної ради, брати участь у проекті ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», відстоювати свої позиції, активніше співпрацювати з «Облкомунгоспом» в організації ремонту доріг. Одне слово, бути не прохачем, а справжнім господарем свого села, своєї землі.
Данило КІТ
Фото автора

Первомайський район

 

Сообщение:

*

НОВОСТИ