Заради здоров’я жінок

Новости

  21 Авг , 2010

Гарний дарунок до державного свята отримали миколаївські жінки.
20 серпня за участі голови облдержадміністрації Миколи Круглова відбулася знакова подія – урочисте відкриття кабінету мамографії в жіночій консультації № 2 міського пологового будинку № 1.
Важливість відкриття сучасної мамографічної установки важко переоцінити, адже ситуація із захворюваністю на рак молочної залози в Україні з кожним роком погіршується.

Мамограф, вартість якого становить близько 560 тис. гривень, куплено за кошти державного бюджету. Крім цього, 180 тис. гривень коштувало облаштування приміщення, в якому буде працювати апарат та робитиметься проявка знімків.
Саме завдяки мамографу можна виявити ранні форми раку молочної залози, які не можуть діагностувати лікарі на прийомі. А раннє виявлення цієї страшної хвороби значно підвищує шанси пацієнток на одужання.
Рентгенологи жіночої консультації продемонстрували присутнім принципи роботи мамографічної установки. Дослідження на мамографі не завдає жінкам хворобливих відчуттів та триває лише кілька секунд.
Відкриття кабінету мамографії дозволить зменшити навантаження аналогічного кабінету онкологічного диспансеру і збільшити кількість жінок, яким необхідно пройти дослідження на мамографі.

Робити першу мамографію рекомендують після досягнення 40 років, коли значно зростає можливість появи раку молочної залози. Регулярність проходження мамографічного обстеження для жінок віком від 40 до 50 років становить раз на два роки, а після досягнення 50‑літнього віку – раз на рік.

Дмитро ШВАРЦ
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ