А пам’ять нетлінна!

Новости, Репортер

  30 Сен , 2010

Такого свята, що відбулося у селі Рибаківка Березанського району 27 вересня, у день Воздвиження Хреста Господнього, місцевим мешканцям давно не доводилось бачити. Навіть погода посміхалася їм яскравим, погожим, по-літньому теплим сонечком. А скільки гостей з’їхалося в село у цей день! Зібрав усіх сюди досить важливий захід – увіковічнення пам’яті предків. За ініціативи сільського голови Віктора Бізікова і його безпосередньої участі тут упорядкували територію старого кладовища, оскільки територія «Некрополя» перетворилася на пустир, зарослий бур’янами. Та ще й як упорядкували! Такого не побачиш, певно, в жодному районі нашої області.

Гарні мармурові сходи закінчуються ошатними алеями, обабіч яких встановили не менш гарні, зручні лави. На території «Некрополя» вже тягнуться вгору, до сонця, молоді пагони дерев майбутнього парку, буяють квіти. Посередині ж цього меморіального комплексу височіє величезний, триметровий позолочений хрест оригінальної конструкції. Все це викликає захоплення і повагу до творців такої доброї і вельми потрібної для духовності справи.

Так, історія села Рибаківки триває у часі вже майже два з половиною століття. За підрахунками, на старому кладовищі було поховано понад п’ять тисяч чоловік, що жили і творили на цій благодатній землі. Колись вони обробляли землю, розводили худобу, рибалили, відбудовували свій край, воювали за рідну землю. Як бачимо, вдячні рибаківці не забули цього. Як сказав, звертаючись до присутніх, Віктор Іванович Бізіков, «наша пам’ять – це зв’язок поколінь, який неможливо перервати, бо це буде безвідповідально. Пам’ять про минуле збагачує людей, виховує, зближує їх. Тож нехай порадіють душі похованих наших предків за встановлений їм хрест, за квіти, за дерева, за збереження пам’яті про них…».

І ось настала урочиста мить – освячення хреста. Преподобні отці на чолі з Митрополитом Миколаївським і Вознесенським Питиримом провели молебень за душі покійних. Схилили у скорботному мовчанні голови рибаківці та гості села, прислуховуючись до праведних слів молитов. Прийняли благословення від самого Митрополита Миколаївського і Вознесенського Владики Питирима, який у своїй промові дуже дякував сільському голові за добру справу, за підтримку храма святого Миколая, рибаківцям, котрим не байдужа доля їхнього села. Владика говорив про те, що всім миром вони прагнуть не забувати, чиї вони діти, чиє у них коріння.

– У кожного з нас є свій Хрест, своя Голгофа, – наголосив Преподобніший. – Ми повинні про це пам’ятати. Настав час збирати каміння. Те, що освячення Хреста відбувається у таке велике християнське свято як Воздвиження Хреста Господнього, є великою, знаковою подією для рибаківців. Вітаю всіх мирян із цим святом, із святом села. Нехай благословить вас Господь!

Звичайно ж, промовці на цьому урочистому заході – голова Березанської райдержадміністрації Сергій Корчевський, голова райради Валентин Гуртовий та інші привітали рибаківців із такою визначною подією, що відбулася в їхньому селі, відзначили неоціненний внесок у неї сільського голови Віктора Бізікова. В урочистій церемонії оновлення «Некрополя» взяв участь перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, депутати обласної ради.

Тетяна КОНОВАЛЬЧУК
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ