«ДБАЙЛИВИЙ» ГОСПОДАР

Новости, Право

  23 Сен , 2010

Нерідко люди, які вийшли з місць позбавлення волі, намагаються стати на шлях виправлення. Зробити це зазвичай важко, і в цій ситуації вкрай потрібна допомога рідних та близьких.
Сорокарічний мешканець Казанківського району, вийшовши на волю, почав жити у своєму власному помешканні. Сім’ї в нього не було, батьки мешкали в іншому селі, а серед близьких друзів були в основному чоловіки із кримінальним минулим. Із самого початку Олег прийшов до свого дільничного міліціонера, де став на облік як раніше судимий, і як наркоман зі стажем став учасником метадонової програми. Ззовні він поводився пристойно, й у сусідів склалось враження, що він робить усе, аби стати повноправним членом суспільства.

Одна з найголовніших функцій дільничного інспектора міліції – це наглядати за раніше судимими особами. Отож і дільничний Олега періодично навідувався до нього, розпитував про його поведінку сусідів, але ніякого негативу не знаходив. Та, прийшовши одного разу, він помітив, що біля Олежиної будівлі ходять доволі підозрілі невідомі чоловіки. Вони заходять у двір ненадовго, а потім швиденько зникають. Отриману інформацію пильний міліціонер повідомив у службу карного розшуку Казанківського РВ УМВС України в Миколаївській області, співробітники якої, після проведення оперативних заходів, прийшли до Олега з обшуком. Помітно розгублений господар став запевняти, що міліціонери помиляються і він веде правильний спосіб життя. Але в ході обшуку на горищі були знайдені кущі конопель, що сушилися там, а в кухні – вже висушена й розфасована по пакетиках марихуана. Загальна вага вилученого зілля становила 1830 грамів. На запитання, де він бере коноплі, Олег повідомив, що зриває їх у лісі. Але міліціонери знову не повірили й навідались на його город. А там серед насадженої кукурудзи, яка повністю була в заростях бур’янів, знайшли цілу плантацію конопель, на якій вирощувалось 128 кущів. І було помітно, що за цим «урожаєм» господар дбав.

За даним фактом слідчим відділом Казанківського РВ УМВС України в Миколаївській області порушено кримінальні справи за ознаками злочину, передбаченого ст. 310 (посів або вирощування снотворного маку чи конопель) та 307 КК України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).
На даний момент ведеться слідство, а Олег заарештований і пояснює, що до того, як перший раз сісти за грати, він працював у сільському господарстві, а як вийшов, то роботу знайти не зміг, отож і довелося, аби хоч якось прожити, займатись вирощуванням конопель. А домівка знову залишилась самотньою і невідомо скільки очікуватиме свого господаря.

Роман ШКУРЕНКО, ВЗГ УМВС України в Миколаївській області

Сообщение:

*

НОВОСТИ