День партизанської слави у Миколаєві

Новости

  23 Сен , 2010

22 вересня в музеї «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.» відбулося урочисте свято, присвячене Дню партизанської слави. У ньому взяли участь голова облдержадміністрації Микола Круглов, голова обласної ради Тетяна Демченко, Миколаївський міський голова Володимир Чайка.
Свято розпочалося демонстрацією унікальної кінохроніки – «Віктор Лягін. Подвиг розвідника».

Голова облдержадміністрації Микола Круглов, звертаючись до ветеранів підпільного та партизанського рухів, наголосив на тому, що їх внесок у перемогу над ворогом був особливим, бо ґрунтувався він на особистому виборі:
– Ви опинились на окупованій території і могли просто чекати, коли вас звільнять регулярні війська. І вам було навіть складніше, ніж тим, хто брав участь у боях разом з військами, бо не було ні зброї, ні військового командира, ні інших солдатів поруч. І навичок ведення боротьби з ворогом теж не було. Але ви не тільки вступили в нерівний бій – ви перемогли в ньому! Бо завдяки вам було зірвано план фашистських загарбників створити у Миколаєві південну базу військового суднобудування та судноремонту: жоден германський корабель не зійшов з наших стапелів! А потім ви відбудували зруйновану країну – довели всьому світові, що наші люди можуть зробити те, що іншим було важко навіть уявити. Бо всього 12 років пройшло від взяття рейхстагу до першого космічного супутника. Потім ви будували авіаносці, вирощували хліб, вчили дітей. І сьогодні ми завдячуємо вам не тільки мирним небом, а ще й розумінням людської гідності і справжньої любові до Вітчизни. Здоров’я вам, шановні ветерани!

Найкращі побажання висловили Тетяна Демченко, Володимир Чайка, голова обласної організації ветеранів України Олександр Момотенко.
Учасників заходу концертними номерами вітали студенти Миколаївського коледжу культури та мистецтв.
За доброю традицією учасники мітингу поклали квіти до пам‘ятника В.О. Лягіну.
Нині на Миколаївщині проживає 71 учасник підпільно-партизанського руху.

Прес-слубжа облдержадміністрації

Сообщение:

*

НОВОСТИ