Обласна рада інформує від 04.09.10

Официально

  4 Сен , 2010

Першого вересня депутати місцевих рад усіх рівнів взяли активну участь в урочистостях з нагоди свята знань у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах області.
Голова обласної ради Т.В. Демченко на святі першокурсників тепло і сердечно привітала студентів, ректорат та викладачів Миколаївського державного аграрного університету.Тетяна Василівна підкреслила важливе значення аграрної еліти села у справі розбудови молодої Української держави, а також дала високу оцінку потужному навчально-освітньому комплексу Півдня України та його інтелектуальному потенціалу – професорсько-викладацькому складу на чолі зі знаним в Україні та за її межами талановитим науковцем, блискучим новатором, ректором університету В.С. Шебаніним.

Голова обласної ради побажала першокурсникам цікавого і змістовного студентського життя на шляху до обраної професії та закликала їх берегти високий імідж закладу, з вдячністю ставитися до внеску своїх викладачів у справу навчання і виховання кваліфікованих аграрних кадрів.

***

2 вересня з нагоди 65-ї річниці закінчення Другої світової війни в обласному центрі відбувся урочистий захід, участь у якому взяли голова обласної ради Т.В. Демченко, голова облдержадміністрації М.П. Круглов, міський голова В.Д. Чайка, депутати обласної ради, представники студентських, учнівських і трудових колективів Миколаєва, громадських та політичних організацій, городяни. До меморіального комплексу на честь героївдесантників загону К.Ф. Ольшанського було покладено квіти.

***

2 вересня відбулася нарада з вивчення стану виконання Заходів з підготовки та відзначення у 2010 році Року О.В. Суворова у Миколаївській області за участі заступника голови обласної ради О.І. Симоненко, заступника голови облдержадміністрації Н.Б. Іванцової та депутатів обласної ради – голови постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Т.І. Бугаєнко, членів профільної комісії А.С. Могилевської, А.В. Семенкова.

Учасниками наради були посадові особи, які найбільш причетні до порушуваного питання. Це начальник управління культури облдержадміністрації С.М. Гладун, директор обласного краєзнавчого музею В.А. Михайлов, завідуюча музею ім. Олександра Суворова Л.В. Пономарь, перший заступник голови Очаківської міської ради А.П. Берсан, головний спеціаліст відділу культури Очаківської райдержадміністрації С.В. Пилипчук, керуюча справами Очаківської районної ради Т.С. Пшенай, голова правління обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури С.В. Іванов та інші.

Як наголошувалось на нараді, Очаківська міська рада сьогодні фактично не вирішила жодного питання, до безпосереднього вирішення яких покликана була Заходами з підготовки та відзначення у 2010 році Року О.В. Суворова у Миколаївській області (як того вимагає рішення обласної ради). Констатувалось, що містом Очаковом не задіяні всі резерви для виконання рішення сесії обласної ради та розпорядження голови облдержадміністрації М.П. Круглова.

Тож протокольними рекомендаціями Очаківському міському голові обумовлено в термін до 15 жовтня поточного року остаточно виправити ситуацію. Серед першочергових головних питань: терміново вжити заходів щодо виділення коштів на реконструкцію скверу та прапора біля пам’ятника О.В. Суворову; навести порядок на території скверу біля пам’ятника, виготовити та встановити чотири бронзові ліхтарі, облаштувати куточки відпочинку, вжити організаційних заходів щодо проведення зовнішнього ремонту фасаду приміщення Свято-Миколаївського собору тощо.

Відповідальні завдання по беззаперечному прискоренню темпів виконання Заходів стоять і перед управлінням культури облдержадміністрації. Це і вирішення питання щодо прибудови діограми «Штурм фортеці «Очаків», благоустрій навколо Очаківського військовоісторичного музею ім. О.В. Суворова, створення виставки «Образ О.В. Суворова у мистецьких творах» на базі Очаківського військовоісторичного музею та інші.
Загалом, нарада була націлена на те, щоб прискорити виконання заходів, затверджених рішенням обласної ради від 2 березня 2010 року.

***

3 вересня за участі голови обласної ради Т.В. Демченко відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань промислової політики, транспорту, зв’язку та енергетики (яке вів голова комісії В.П. Фукс).
Депутати розглянули важливі для обласної територіальної громади питання: розподіл субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на виконання обласної Цільової соціальної програми «Відновлення зовнішнього освітлення сільських населених пунктів Миколаївської області на 2007-2011 роки» в 2010 році; розгляд проекту обласної цільової Програми енергоефективності та енергозбереження на 2010-2015 роки; хід виконання депутатського запиту депутата обласної ради Е.С. Сейтхалілова щодо газифікації смт Арбузинка та рішень обласної ради від 11 грудня 2009 року № 17 та 2 березня 2010 року № 23 з цього питання та попередніх рекомендацій профільної постійної комісії обласної ради.

Одне з питань – хід виконання своїх рекомендацій стосовно реконструкції Богданівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та рішення обласної ради – постійна комісія обласної ради з питань промислової політики, транспорту, зв’язку та енергетики розглянула, виїхавши у Доманівський район безпосередньо на об’єкті, що реконструюється.
Щодо останнього питання, розгляд якого завершився вивченням ходу будівництва Богданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів безпосередньо на об’єкті у Доманівському районі, то як відмічалося, завдяки проведеній облдержадміністрацією, управлінням капітального будівництва облдержадміністрації роботі, організовано належне фінансування будівельних робіт відповідно до рішень обласної ради обсягом 17 млн. 640 тис. гривень.

Станом на 3 вересня тут проводяться будівельно-монтажні роботи шістьма підрядними організаціями та майже 70 будівельниками, працює необхідна техніка, дотримуються графіки будівництва.
Депутати обласної ради наголосили, що рішення обласної ради та рекомендації постійної комісії виконуються, і висловили надію, що першу чергу будівництва Бог-данівської ЗОШ І-ІІІ ступенів буде завершено у 2010 році.

Профільною комісією було взято до уваги, що незважаючи на складну ситуацію з початком навчання у школі, завдяки вжитим органами виконавчої влади заходам, учні та вчителі Богданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів своєчасно розпочали навчальний процес. Вирішено питання щодо приміщень та їх облаштування. Зазначалося, що рекомендації постійної комісії обласної ради з цього питання виконані.
Загалом, під час виїзного розгляду питання у Богданівці, депутати обласної ради дійшли висновку, що будівельні роботи на об’єкті ведуться належним чином. Профільна комісія залишила за собою продовження контролю за виконанням рішень обласної ради та рекомендацій постійної комісії обласної ради з цього питання.

***

На пленарному засіданні ХХХVІIІ сесії Миколаївської обласної ради п’ятого скликання, яка відбулася 6 серпня 2010 року, слухалось питання щодо факту жорстокого поводження з тваринами у приватному зоопарку, який мав місце у Южноукраїнську: «Про ситуацію із приватними зоопарками».
Засудивши знущання над тваринами, що у неволі, та розцінивши як цинізм, – депутати обласної ради зажадали від управління культури облдержадміністрації (в рамках його компетенції) розібратися у цій ганебній ситуації.

Начальник управління культури облдерж-адміністрації С.М. Гладун повідомила обласній раді, що «за зверненням організатора зоовиставки (підприємця Тіграна Олександровича Цатуряна), для впорядкування його діяльності управлінням культури було видано свідоцтво від 01.07.2010 року про проведення у м. Южноукраїнську зазначеного заходу. Питання організації діяльності пересувних звіринців та дотримання їх власниками вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» до компетенції управління культури не належить».

У відповіді також повідомляється, що в управлінні культури облдержадміністрації відбулась зустріч з головою Миколаївського міського товариства із захисту тварин Музою Олександрівною Маховою. Було досягнуто домовленості щодо подальшого узгодження з даним товариством видачі свідоцтв про проведення гастрольної діяльності тим організаторам гастрольних заходів, програма яких передбачає участь будь-яких тварин.

Миколаївський район

Голова районної ради С.М. Григор’єв провів виїзний прийом громадян на території Шостаківської сільської ради.
Жителі Корчиного і Новоюр’ївки порушили питання забезпечення їх населених пунктів якісною питною водою; клопотали про фінансову підтримку у проведенні вуличного освітлення; просили посприяти у пошуку джерел фінансування капітального ремонту Шостаківського дитячого дошкільного навчального закладу.
Усі звернення громадян взято на розгляд.

***

Голова районної ради С.М. Григор’єв з робочими поїздками побував на території Ковалівської, Шостаківської та Яснополянської сільських рад для вивчення стану соціально-культурної сфери місцевих рад. Найбільш проблемні питання стануть предметом розгляду профільних комісій районної ради.

***

25, 26 серпня відбулися позачергові сесії Ольшанської селищної, сільських рад, на яких було визначено загальний склад місцевої ради.

Прес-служба обласної ради

Сообщение:

*

НОВОСТИ