Обласна рада інформує від 18.09.10

Официально

  18 Сен , 2010

15 вересня у селі Тузли Березанського району відновив свою роботу дошкільний навчальний заклад. З цієї нагоди відбулися урочистості за участю голови обласної ради Т.В. Демченко, голови районної ради В.М. Гуртового, голови райдержадміністрації С.М. Корчевського.

Цю радісну подію сільська громада чекала п’ятнадцять років. Будівля дитсадка, яка тривалий час не використовувалася, для відновлення роботи дошкільного навчального закладу вимагала суттєвого фінансового ресурсу. Завдяки дії на Миколаївщині обласної Програми реконструкції та відновлення аварійно небезпечних будівель дошкільних навчальних закладів сільської місцевості у 2008 році стало можливим відродження занедбаного приміщення, – з обласного бюджету виділено 160 тисяч гривень. Ще 160 тисяч було виділено рішенням сесії обласної ради у наступному – 2009 році. Сільський палац дитинства повернуто до життя спільними зусиллями. Всього на реконструкцію дитячого садка використано понад 830 тис. гривень, з яких 320 тис. гривень – з обласного бюджету, з районного – 100 тис. гривень, з бюджету сільської ради – 87 тис. гривень, понад 320 тис. гривень надали спонсори.

Спільна справа згуртовує сільську громаду. Спільна радість додає гордості за рідну місцинку, рідний край. Голова обласної ради Тетяна Демченко щиро привітала присутніх із такою радісною подією, зазначивши, що це не останній дитячий дошкільний навчальний заклад, який на Миколаївщині буде введено в дію до кінця поточного року. На контролі обласної ради ціла низка ДНЗ, які реконструюються за кошти обласного бюджету (із залученням співфінансування). Зокрема у селах Лиса Гора Первомайського району, Кірове та Улянівка Миколаївського району, Костувате Братського району та інших.

За вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток Березанського району, активну громадську позицію, турботу і піклування про підростаюче покоління та з нагоди завершення реконструкції і введення в дію Тузлівського дошкільного навчального закладу Березанського району голова обласної ради кращим людям вручила Подяки обласної ради. А саме, керівнику товариства з обмеженою відповідальністю будівельно-монтажного управління «Екострой» Р.С. Станеву, керівнику приватного підприємства «Промресурс» О.Ю. Альбертин, завідуючій Тузлівським дошкільним навчальним закладом Н.Л. Куриловій, працівнику приватного підприємства «Промресурс» В.А. Медзяку.

***

15 вересня голова обласної ради Т.В. Демченко, перший заступник голови обласної ради В.В. Пащенко, заступник голови обласної ради О.І. Симоненко, депутати обласної ради Т.І. Бугаєнко, О.М. Смирнов та С.В. Афанасьєв взяли участь у засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Врадіївської районної ради В.В. Ростові.
На засіданні, що пройшло за участю голови райдержадміністрації Ю.З. Марчука, керівників структурних підрозділів, директорів загальноосвітніх шкіл, селищного та сільських голів було розглянуто два питання: про стан організації харчування учнів у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району та підготовку об’єктів соціальної сфери до опалювального періоду.

Напередодні цього важливого заходу голова, заступники та депутати обласної ради спільно із керівництвом району, працівниками Врадіївської райдержадміністрації та апарату районної ради побували у селищній та сільських радах району з метою отримання достовірної інформації на місцях, вивчення усіх аспектів порушуваної проблеми на прикладі практичної роботи усіх загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів району. Головна увага, насамперед, приділялася організації харчування дітей, його вартості, здійсненню заготівель основних продуктів, у тому числі за рахунок залучення спонсорської допомоги тощо.

На засіданні Координаційної ради зазначалось, що у районі проведено певну роботу щодо виконання рішень обласної ради від 23 квітня 2009 року № 14 та від 16 квітня 2010 року № 24 стосовно організації харчування. Однак ще залишаються певні проблеми, які найближчим часом буде вирішено. Тим більше, що усі передумови для цього в районі є.
Порушено депутатами обласної ради й питання охоплення дошкільним вихованням дітей Врадіївщини. Значна частка дошкільних навчальних закладів району – це групи з короткотривалим перебуванням дітей. Учасники наради переконані, що необхідно поступово вирішувати питання про реорганізацію на їх базі повноцінних дитячих садків.
За результатами засідання Координаційної ради прийнято відповідні рішення.

***

16 вересня Миколаївщину відвідав із робочою поїздкою міністр аграрної політики України М.В. Присяжнюк.
Свій щільний графік робот у нашому регіоні Микола Володимирович розпочав із зустрічі з керівниками сільськогосподарських підприємств області, сільськими та селищними головами, керівниками райдержадміністрацій і районних рад за участю голови обласної ради Т.В. Демченко, голови облдержадміністрації М.П. Круглова.

Микола Присяжнюк презентував проект Концепції комплексної державної програми реформ та розвитку сільського господарства України, одними з головних стратегічних напрямків якої є: створення державного банку земель як запоруки продовольчої безпеки держави; створення аграрного банку розвитку; створення аграрного фінансового фонду для здешевлення кредитів, аграрного лізингу; створення дорадчої та інформативної служби на базі Аграрної академії, логістичної системи тощо.

Міністр зазначив у своєму виступі, що відсутність логістики і системи зберігання продукції призводить до некерованості агрокомплексом, наслідком чого є стихійне ціноутворення та імпорт навіть таких традиційних продуктів, як гречана крупа.
В обговоренні презентованого проекту Концепції комплексної державної програми реформ та розвитку сільського господарства України взяли участь керівники агрофірм та сільські голови області. У своїх виступах вони зупинилися на нагальних проблемах сільгоспвиробників та сільських громад.

Однією з таких проблем є неефективне використання земель сільгосппризначення так званими одноосібниками, які будучи власниками земельних паїв не мають статусу юридичної особи. Це обмежує їх можливості. Адже як землевласники вони не мають законодавчих підстав ані для кредитування, ані для державної допомоги у випадку стихійного лиха. Інша річ – агрохолдинги, які успішно господарюють у деяких районах області. Їх позитивні переваги помітно змінюють показники на краще, що сприяє соціальному розвитку території. Зокрема агрохолдинг «Agrofusion» орендує в Жовтневому районі 4 відсотки ріллі, наповнюючи при цьому місцевий бюджет на 29 відсотків.

Наголошувалося, що позбавлятись від негативних наслідків так званої радикальної аграрної реформи не можна тими ж радикальними методами. Ведучий зустрічі, голова облдержадміністрації М.П. Круглов зазначив, що «реформи мають бути системними, зваженими і постійними, – до того ж, при наявності стабільної влади. Визначившись, нарешті, із стратегічними напрямками, ми маємо надати їм форму законів, – із урахуванням таких факторів, як членство у Світовій організації торгівлі, – і неухильно дотримуватись їх. Без цього нам залишиться тільки традиційний плач по селу».

Голова обласної ради подякувала міністру за презентацію концепції Програми, а також підкреслила, що порушувана тематика доволі актуальна як для українського села, так і для Миколаївщини. Адже нині вкрай важливими є питання створення економічного підґрунтя села (насамперед наявність робочих місць) та вирішення соціальних питань.
Тетяна Василівна звернула увагу, що у нашому регіоні обробляється кожен гектар землі, але офіційних робочих місць обмаль. Сільським головам самотужки не справитись з проблемою належного наповнення сільських бюджетів. Головою обласної ради Т.В. Демченко, як і головою облдержадміністрації М.П. Кругловим, наголошувалося на важливості реєстрації договорів оренди.

За таких умов, коли офіційно не створюються робочі місця, не сплачується бюджетоутворюючий податок з доходів фізичних осіб, коли занадто висока вартість реєстрації договорів оренди землі в Державному кадастровому центрі, дуже важко говорити про наповнення місцевих бюджетів.

Тетяна Василівна також підкреслила, що завдяки обласним програмам, які направлені на вирішення соціальних питань на селі у регіоні вдається цілеспрямовано вирішувати першочергові проблеми сільської місцевості. Але, на жаль, можливостей обласного бюджету недостатньо. Тому вкрай важливо, щоб це мало відображення і на державному рівні. Село чекає такої підтримки. Стосовно Миколаївщини, яка газифікована лише на 30 відсотків, без підтримки держави це питання не вирішиться.

На Миколаївщині міністр аграрної політики ознайомився з роботою томатопереробного заводу фермерського господарства «Органік Сістемс» холдингу «Agrofusion», прочитав лекцію для студентів Миколаївського державного аграрного університету, відвідав перевантажувальний термінал ТОВ СП «НІБУЛОН».
Завершилась робоча поїздка міністра аграрної політики України на Миколаївщину прес-конференцією для всеукраїнських та місцевих засобів масової інформації.

***

16 вересня у редакції газети Миколаївської обласної ради «Рідне Прибужжя» відбулася пряма телефонна лінія жителів області з головою обласної ради Т.В. Демченко.
Впродовж усієї години телефон практично не вщухав: пролунало більше десятка дзвінків з різних куточків нашої області. Левова їх частка – від людей похилого віку, ветеранів війни і праці, учасників бойових дій, інвалідів, людей, які вимагають до себе підвищеної уваги.

Одразу чотири ветеранські звернення мають адреси у Ленінському районі. Людей хвилює ситуація з отриманням безоплатно ліків, змін щодо надання послуг соціальними працівниками одиноким громадянам, роботи нотаріусів тощо.
Жителів декількох вулиць Тернівки хвилює стан вуличного освітлення та погані дороги.

Знову пролунав дзвінок на «пряму лінію» із села Гребеники Новоодеського району. Процес розпаювання земель колишнього місцевого господарства перебуває на контролі обласної ради. Не один раз за дорученням голови обласної ради у Гребеники для надання фахової допомоги громадянам виїжджали спеціалісти та юристи обласної ради. Пішло чимало зусиль задля того, аби люди реалізували своє законне право на земельний пай. Сьогодні процес триває далі, хоч і не такими темпами, як того хотілося. На цей раз до Тетяни Василівни звернулися із запитанням щодо того, на платній чи безоплатній основі видаються державні акти на землю. Голова обласної ради пояснила по телефону претендентці на земельний пай, що згідно з законодавством отримувати акти на землю жителі села будуть за власні кошти.
Пролунав і дзвінок з Первомайська щодо вірогідності отримання інвалідами війни першої групи транспортних засобів; декілька питань стосувалося виключно міста. Усі звернення взято на розгляд.

***

17 вересня у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі відбулися урочистості з нагоди професійного свята – Дня працівника лісу.
Від імені депутатського корпусу обласної ради лісівників зі святом привітала голова обласної ради Т.В. Демченко.
Тетяна Василівна наголосила на тому, що завдяки кропіткій праці працівників лісової галузі області значно покращився екологічний стан нашого регіону. Сприяє цьому і ефективне виконання заходів обласної Цільової програми «Ліси Миколаївщини 2001-2015 рр.». З обласного бюджету на створення захисних лісових насаджень з 2008-го по 2010 рік передбачено виділення 2012 тис. гривень.

Голова обласної ради подякувала лісівникам за їх сумлінну працю, спрямовану на збільшення площ лісових насаджень та лісосмуг.
За значний особистий внесок у розвиток і підвищення рівня ефективності лісового господарства Миколаївської області, високий професіоналізм та багаторічну сумлінну працю голова обласної ради нагородила Почесними грамотами обласної ради кращих працівників Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства. Зокрема головного спеціаліста відділу економіки, фінансів, обліку та зв’язків із засобами масової інформації А.І. Акімову, майстра лісу Володимирівського лісництва державного підприємства «Володимирівське лісове господарство» Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства С.О. Чернегу, лісника Привільненського лісництва державного підприємства «Баштанське лісове господарство» Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства О.Л. Кононенка, лісника Христофорівського лісництва державного підприємства «Баштанське лісове господарство» Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства О.М. Домашова.
Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства П.М. Паламарюк, депутат обласної ради, окреслив здобутки та перспективи миколаївських лісівників у грунтовній доповіді.

***

17 вересня в Академічному українському театрі драми і музичної комедії відбулася знакова подія – святкування 90-ї річниці Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.
За свою визначну історію заклад, ректором якого останні роки є талановитий організатор, відомий науковець, депутат обласної ради С.С. Рижков, підготував майже 50 тисяч фахівців для вітчизняного і закордонного кораблебудування. Є серед випускників університету відомі вітчизняні вчені і кораблебудівники зі світовим ім’ям.

Із ювілеєм студентів та професорсько-викладацький склад НУКу вітали шановані гості. Від імені депутатського корпусу обласної ради перший заступник голови обласної ради В.В. Пащенко побажав Національному університету кораблебудування сталого розвитку, а його студентам – вдалого навчання та успіхів у дорослому житті.
За вагомий особистий внесок у вітчизняну науку і значні досягнення у розвитку кораблебудівної освіти, успіхи у професійній діяльності, підготовці та вихованні висококваліфікованих кадрів В.В. Пащенко нагородив Почесними грамотами обласної ради та оголосив подяки кращим працівникам університету.

м. Первомайськ

За участю міського голови Л.Г. Дромашко відбулося урочисте відкриття нового приміщення для міської Ради ветеранів. Голова міської Ради ветеранів війни та праці Г. Кобзаренко зустрів хлібом-сіллю учасників урочистого зібрання, а міський голова Л.Г. Дромашко виконала почесну місію – відкрила приміщення, перерізавши червону стрічку.
Голова Первомайської міської ради подякувала депутатському корпусу, будівельній організації та благодійникам – членам міської організації Партії регіонів, завдяки яким вдалося здійснити цю мрію.

Від імені ветеранів Григорій Кобзаренко висловив вдячність владі за чудовий подарунок, адже ветеранська організація міста майже 10 років не мала постійного приміщення. Нове приміщення для ветеранів перебуває у комунальній власності міста, тут зроблено гарний ремонт, встановлено опалення, придбано нові меблі.

Ще на початку року під час зборів ветеранських організацій прозвучала пропозиція об’єднатися в єдиний структурний підрозділ. Тож тепер разом тут будуть працювати над вирішенням проблемних питань не тільки ветерани війни і праці, а ще й воїни-інтернаціоналісти, військові пенсіонери та діти війни. Л.Г. Дромашко висловила сподівання на більш тісну співпрацю ветеранських громадських організацій з владою у вирішенні важливих питань з життєдіяльності міста. Благословив присутніх та освятив приміщення настоятель Свято-Варварівського храму отець Сергій. Під час заходу Людмила Дромашко привітала з 70-річчям члена президії Ради ветеранів, ветерана педагогічної праці Світлану Бабенко. Перший робочий день громадської організації ветеранів м. Первомайська розпочався в оновленому приміщенні з засідання президії Ради ветеранів.

Прес-служба обласної ради

Сообщение:

*

НОВОСТИ