Обласна рада інформує від 23.09.10

Официально

  23 Сен , 2010

20 вересня за участю співголів – заступника голови облдержадміністрації з соціальних та гуманітарних питань Н.Б. Іванцової та заступника голови обласної ради О.І. Симоненко – відбулося підсумкове засідання конкурсного комітету з питань преміювання кращих педагогічних працівників Миколаївської області.
Своїм рішенням обласна рада внесла зміни до обласної Програми «Вчитель» стосовно преміювання 100 кращих педагогічних працівників за особливі успіхи у здійсненні навчання і виховання учнів, формування національних і загальнолюдських цінностей та інші здобутки на педагогічній ниві.

Щорічно премії присуджуються в наступних номінаціях: дошкільна освіта (10 премій), загальна середня освіта (50 премій), позашкільна освіта (10 премій), професійно-технічна освіта (5 премій), вища освіта (5 премій) та управління навчальним закладом (20 премій).
Конкурсний комітет визначився з переможцями, які отримають премії під час святкування Дня працівників освіти.

***

20 вересня голова облдержадміністрації Микола Круглов, голова обласної ради Тетяна Демченко та Миколаївський міський голова Володимир Чайка зустрілися з делегацією Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) на чолі з директором від Європейської Комісії Вассілі Лелакісом.
У склад делегації входять представники 15 європейських країн, а основною метою візиту стало вивчення стану інвестиційного клімату Миколаївської області та ознайомлення керівництва області з існуючими та потенційними інвестиційними проектами ЄБРР.

Одним із проектів співробітництва з Європейським Банком є розчищення силами ТОВ СП «НІБУЛОН» водних артерій рік Дніпро та Південний Буг для покращення умов судноплавства, яке компанія реалізує за рахунок залучення власних коштів та кредитних ресурсів ЄБРР.
Директор від Європейської Комісії Вассілі Лелакіс проінформував керівництво області та міста, що протягом 2010–2011 років ЄБРР планує звернути увагу на агропромисловий комплекс України.

Керівники області разом із представниками Європейського Банку окреслили шляхи співпраці в подальшому.
Після зустрічі з головою облдержадміністрації члени делегації відвідали ТОВ СП «НІБУЛОН» та ВАТ «Вадан Ярдс Океан».

***

Одними із найважливіших рішень, які прийняті депутатами обласної ради, безумовно, є ті, що стосуються здоров’я та соціального захисту жителів Миколаївської області та покращення харчування дітей у загальноосвітніх школах та дошкільних навчальних закладах.
Організація виконання вищезазначених рішень обласної ради, а також питання стосовно охоплення дітей дошкільним вихованням та готовності закладів соціальної сфери до опалювального періоду 21 вересня 2010 року розглядалися на засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Веселинівської районної ради (яке провела голова Веселинівської районної ради І.О. Долгокерова).

На запрошення керівництва району в засіданні взяла участь голова обласної ради Т.В. Демченко, заступник голови обласної ради О.І. Симоненко, голова постійної комісії обласної ради з питань планування, бюджету, фінансів та інвестицій О.М. Смирнов, працівники виконавчого апарату обласної ради.
У засіданні Координаційної ради також взяли участь голова райдержадміністрації О.І. Коваль, заступники голови та начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, директори шкіл та завідуючі дошкільними навчальними закладами.

Відзначено, що на Веселинівщині досягнуто позитивних результатів щодо харчування школярів: загальний відсоток харчування учнів у загальноосвітніх школах становить близько 90 відсотків, належним чином з районного бюджету виділяються кошти на харчування учнів молодших класів та пільгових категорій, проводиться певна робота із заготівлі продуктів, залучення спонсорської допомоги з метою здешевлення вартості харчування, майже всіма навчальними закладами здійснюються прямі закупівлі молочної продукції від місцевих виробників тощо.

Однак, як зазначила голова обласної ради Т.В. Демченко, керівництву району необхідно більше уваги приділяти дошкільному вихованню, адже лише близько 40 відсотків дошкільнят відвідують дитячі садки, а на територіях трьох сільських рад таких закладів взагалі немає, ще один працює сезонно.

Голова обласної ради запропонувала сільським головам та директорам шкіл більш активно залучати спонсорську допомогу з метою здешевлення харчування, приділяти особливу увагу питанням дотримання фізіологічних норм та калорійності.
За підсумками засідання було прийнято відповідні рішення. Голова районної ради І.О.Долгокерова зазначила, що хід виконання цих рішень буде заслухано через місяць.

***

21 вересня відбулися засідання експертних груп з визначення лауреатів конкурсу «Людина року Миколаївщини» в номінаціях «транспорт», «зв’язок», «спорт».
Цей найпрестижніший у нашому регіоні конкурс з присвоєнням звання «Людина року Миколаївщини» був заснований рішенням обласної ради 26 червня 2007 року для відзначення кращих представників Миколаївської області за вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток області.

За цей час кількість номінацій – представників виробничої, наукової, державної та інших сфер діяльності – значно збільшилась. Відповідним Положенням визначено підстави, порядок представлення кандидатур, вручення відзнак переможцям та інші правила проведення конкурсу вже для п’ятнадцяти номінацій. А саме: промисловість, сільське господарство та промисли, охорона здоров’я, соціальна допомога, освіта та наука, культура, мистецтво, транспорт, зв’язок, фізична культура і спорт, журналістика та видавнича справа, місцеве самоврядування, правоохоронні органи, благодійність, торгівля.

Право визначити найдостойнішу кандидатуру із висунутих на участь у конкурсі (з кожної номінації) надано окремій експертній групі.
До складу кожної експертної групи входять 12 осіб: 6 – кандидатури від депутатського конкурсу обласної ради, 6 – від обласної державної адміністрації (фахівці з відповідної галузі).

Кожна експертна група подала на розгляд конкурсного комітету 5 кандидатур у кожній номінації.
Робота з визначення нових імен кращих представників області, гідних звання лауреата конкурсу «Людина року Миколаївщини», – триває.

***

На Миколаївщині створена Обласна організація Героїв, до складу якої увійшли всі Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної Праці, Герої України та повні кавалери Ордену Слави, які мешкають на території області.
Перше засідання Обласної організації Героїв відбулося 21 вересня в конференц-залі ТОВ СП «НІБУЛОН» за участю голови облдержадміністрації Миколи Круглова, голови обласної ради Тетяни Демченко, Миколаївського міського голови Володимира Чайки і генерального директора компанії, Героя України Олексія Вадатурського.

Головою організації було обрано депутата обласної ради Героя України Миколу Романчука, першим заступником – депутата обласної ради, депутата обласної ради Героя Соціалістичної Праці Володимира Погорєлова.
Обласна організація Героїв вбачає своїми завданнями підтримку тих чи інших ініціатив обласної громади і обласної влади, захист інтересів обласної громади, популяризацію престижу людини праці, спонукання молоді до наслідування кращих прикладів трудової звитяги жителів області та інше.

***

22 вересня відбулися урочистості, присвячені Дню партизанської слави. У музеї «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.» з ветеранами підпільного руху зустрілися голова облдержадміністрації М.П. Круглов, голова обласної ради Т.В. Демченко, Миколаївський міський голова В.Д. Чайка.
На адресу ветеранів Великої Вітчизняної війни – учасників підпільно-партизанського руху на Миколаївщині було сказано багато теплих слів.

Зокрема голова обласної ради Т.В. Демченко наголосила, що депутатський корпус обласної ради завжди підтримував і буде підтримувати ветеранів.
На Миколаївщині завжди шанобливо ставились до ветеранів Великої Вітчизняної війни та їх подвигу. В області немає жодного пам’ятника, який би був недоглянутим. У школах та інших навчальних закладах відроджуються музеї, куточки бойової слави, за участю ветеранів та на їх прикладах виховується молоде покоління.

Обласною радою прийнято ряд рішень, направлених на виділення коштів для надання одноразової матеріальної допомоги учасникам бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни до визначних у нашій історії дат.
Також Т.В. Демченко взяла участь у покладанні квітів до пам’ятника Герою Радянського Союзу В. Лягіну. У вітальному слові з нагоди Дня партизанської слави Тетяна Василівна висловила на адресу учасників підпільно-партизанського руху на Миколаївщині слова глибокої подяки за мужність і героїзм та побажала їм міцного здоров’я та довгих років життя.

Прес-служба обласної ради

Сообщение:

*

НОВОСТИ