Обласна рада інформує від 25.09.10

Официально

  25 Сен , 2010

Постановою Верховної Ради України від 9 вересня 2010 року «Про присудження щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів» за особливі успіхи у здійсненні навчання і виховання учнів, вихованців, слухачів почесну премію присуджено вчителю фізики Миколаївського морського ліцею імені професора М. Александрова Мартиновій Тетяні Іванівні.

***

20-21 вересня у місті Донецьку відбулися XV Всеукраїнські муніципальні слухання «Стратегія реформування місцевого самоврядування в Україні», участь в яких узяв перший заступник голови обласної ради В.В. Пащенко.
Захід проводився Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню в Україні спільно з Донецькою обласною державною адміністрацією, Донецькою обласною радою та проектом Ради Європи «Посилення місцевої демократії та підтримка реформ місцевого самоврядування в Україні».

Головною метою XV Всеукраїнських муніципальних слухань було обговорення та підготовка рекомендацій стосовно реформування системи місцевого самоврядування в Україні в контексті пріоритетів, визначених Президентом України В.Ф. Януковичем у програмі «Україна для людей», пріоритетів політики європейської інтеграції України та пріоритетів членства України в Раді Європи.

Зокрема було обговорено ряд основних напрямків та етапів реалізації стратегії реформування місцевого самоврядування, серед яких були наступні: визначення територіальної основи органів місцевого самоврядування, впорядкування системи адміністративно-територіального устрою, розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади, вдосконалення організаційно-правових принципів формування та організації діяльності органів місцевого самоврядування, зміцнення фінансовоматеріальної бази органів місцевого самоврядування, посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування у виконанні ними своїх повноважень, удосконалення якості муніципальних послуг, які надаються громадянам.

Учасники муніципальних слухань оглянули ряд інноваційних інструментів місцевого і регіонального розвитку: було презентовано проект Національної доповіді з питань транскордонного співробітництва, розглянуто досвід упровадження Європейської стратегії інновацій і доброго врядування на місцевому рівні та інструментарій і керівництво Ради Європи з міжмуніципального співробітництва тощо.
У фінальній резолюції учасники слухань звернулися до Президента України з пропозицією розглянути на Раді регіонів питання щодо розвитку місцевого самоврядування, пріоритетів у цій сфері на середньострокову перспективу та утворення при Раді регіонів робочої групи з питань місцевого самоврядування.

Верховній Раді запропоновано сприяти реалізації комплексу заходів щодо приведення національного законодавства у відповідність до принципів Європейської хартії місцевого самоврядування, в тому числі – проведенню тематичних парламентських слухань з цих питань.
Кабінету Міністрів направлено пропозицію щодо сприяння впровадженню визначених Президентом України пріоритетів з децентралізації публічної влади, розвитку місцевої та регіональної демократії.

Органам місцевого самоврядування та їх асоціаціям у фінальній резолюції запропоновано активно залучатись до підготовки впровадження комплексної реформи системи місцевого самоврядування та сприяти впровадженню Європейської стратегії інновацій та доброго врядування на місцевому рівні.

***

21 вересня в день Різдва Пресвятої Богородиці (друга Пречиста), яке є храмовим святом Єланця, жителі селища відзначили 207-й день народження свого населеного пункту. Привітали єланчан зі святом, а також вручили Почесні грамоти та Подяки обласної ради та облдержадміністрації голова обласної ради Т.В. Демченко та заступник голови облдержадміністрації В.М. Рукоманов.
На центральній площі селища зранку і до пізнього вечора відбувалися масові культурно-розважальні громадські заходи, ярмарок продуктів харчування, виставки робіт вихованців дитячих студій тощо. Головні урочистості з нагоди Дня Єланця розпочалися в другій половині дня на імпровізованій сцені – східцях ганку реконструйованого районного Будинку культури.

Офіційна частина разом з концертною програмою залишили незабутні враження про свято як у єланчан, так і гостей селища. Громаду селища благословив настоятель єланецького храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Микола, тепло поздоровила районна та селищна влада. Сьогодні Єланець, затишне мальовниче містечко зі славною історією, впевнено дивиться у своє майбутнє. Він є серцем району, якому в останні роки можна багато чим похвалитися. Це і реконструкція та відновлення роботи дошкільних навчальних закладів, газифікація населених пунктів, що є прикладом постійної уваги з боку депутатського корпусу обласної ради до проблем району. Єланчани люблять свій край, пишаються його історією та оспівують її поетичним словом. Свідченням цього є ціла низка збірок віршів місцевих поетів, що вийшла друком на замовлення Єланецької централізованої бібліотечної системи. Бібліотекарі на благодійній основі дарували на святі щойно видані книги своїх земляків усім бажаючим. Це «Сто кроків до сонця» Ігоря Мартинюка, «Калейдоскоп життя» Олександри Кравчини, збірка «Єланчани про Єланець», «Поетичні проліски» та багато інших. У них – не лише сьогодення, але й гордість за своїх попередників, які започаткували тут життя та дали щасливу долю затишному і красивому населеному пункту.

НОВОБУЗЬКИЙ район

На черговому засіданні координаційної ради при голові районної ради В.Г. Терзієвій у присутності голів міської та сільських рад, керівників районних служб було розглянуто низку актуальних для місцевого самоврядування питань.
Учасники координаційної ради отримали кваліфіковані юридичні консультації щодо реалізації Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» та основних положень Бюджетного кодексу України, який набирає чинності з 1 січня 2011 року.

Зокрема, наголошувалося, що з метою стимулювання місцевих рад до збільшення доходності підприємств передбачається перерахування до місцевих бюджетів 50 відсотків податку на прибуток підприємств, закріплено перелік осіб, яким надаються пільги, встановлено перелік бюджетних правопорушень та заходів реагування на них.
У новій редакції Бюджетного кодексу з видатків сільських бюджетів виключено первинну медичну допомогу (утримання ФАПів, амбулаторій) та місцеву міліцію.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації І.Г. Крикун доповіла про результати проведеного аналізу затвердження лімітів споживання енергоносіїв на 2010 рік та підготовку бюджетних установ до опалювального сезону. Члени Координаційної ради вказали на ряд недоопрацювань з боку міської та ряду сільських рад, яким не вистачає лімітів по оплаті природного газу до кінця року.
Міському та сільським головам було вказано на необхідність термінового проведення заходів з підготовки до опалювального сезону та приведення у відповідність лімітних призначень кошторисів по енергоносіях як у натуральних показниках, так і в грошовому виразі з урахуванням вимог Бюджетного кодексу.

Начальник міжрайонної податкової інспекції В.Г. Барановська ознайомила присутніх зі станом сплати податків у бюджети міської та сільських рад та заходами, які необхідно вжити, щоб забезпечити до кінця поточного року максимальне наповнення бюджетів.
Завідуюча методичним кабінетом районного відділу освіти Л.В. Манжос проаналізувала організацію харчування в дошкільних та загальноосвітніх закладах району, відзначивши позитивну роботу з даного питання в дитячих садках Новомихайлівської, Вільнозапорізької та міської рад. Було окреслено коло проблемних питань, які потребують вирішення.

Прес-служба обласної ради

Сообщение:

*

НОВОСТИ