Повернули віру в закон та справедливість. (Андрій ТЮРІН)

Ще в листопаді минулого року наша газета в статті «Рубікон моралі та закону» розповідала про факти свавілля посадовців Братської райдержадміністрації стосовно родини фермерів Школяренків із с. Іллічівка. Та лише нині, з приходом нової влади, крига скресла та фермери, нарешті, повірили в торжество моралі та справедливості.

Стисло нагадаю про ті бурхливі події, щодо яких йшлося у публікації. Після того, як наприкінці 2008 року голова фермерського господарства «Людмила» В.М. Школяренко трагічно пішов з життя, його синові Олександру брутально відмовили в оформленні правовстановлюючих документів на усі 50 гектарів ріллі, розташованої в зручному місці. Згодом з’ясувалася причина дивовижної, на перший погляд, чиновницької солідарності та бюрократичної стіни, на яку раз по  раз наражалися іллічівські фермери. Річ у тім, що чималенький клаптик родючої земельки-годувальниці облюбували для себе «сильные мира сего», а серед них, зокрема, сільський голова Надія Крептюк (наразі достроково склала свої повноваження), її чоловік та троє синів, один з яких – заступник начальника відділу Держкомзему в Братському районі. Нічим не зарадили сім’ї фермерів ані тодішній голова Братської райдержадміністрації Любов Московщук, ані інші районні очільники державних установ та відомств, до яких зверталися по допомогу Школяренки.

Та лише після того, як у ситуацію втрутилися депутати обласної ради, гордіїв вузол проблем, що туго затягнувся довкола спірної землі, почав потрохи розплутуватися. На доручення голови обласної ради Тетяни Демченко було створено робочу групу, до складу якої увійшли депутати облради Олександр Мезнік та Олександр Юдов, голова Братської районної ради (на той момент) Анатолій Дорожинський, депутат райради Віктор Степанов. Члени робочої групи, виїхавши на місце, чітко розставили акценти щодо подолання бюрократичної плутанини та окреслили шляхи законного повернення землі тим, хто вміє та бажає на ній працювати. Варто також зазначити, що хід розгляду цього кричущого випадку Тетяна Василівна взяла під свій особистий контроль.

Здавалося б, крапки над «і» розставлені. Та ще тривалий час бюрократична машина чинила опір та зволікала з виконанням навіть судового рішення на користь іллічівських фермерів. І лише після того, як на початку цього року відбулися президентські вибори, й, відповідно, згодом помінялося керівництво райдержадміністрації, фермер Олександр Школяренко вперше за останні два роки зітхнув із полегшенням.

На першому етапі відбулося засідання районної комісії з розпаювання землі, а на виконання її висновків голова Братської райдержадміністрації Тетяна Підборська видала відповідне розпорядження на користь фермерів. А також – на користь закону, здорового глузду та справедливості. Наразі, як повідомив редакції О.В. Школяренко, він закінчує оформлення документів на землю, при цьому немає жодного супротиву з боку державних установ.

– Через вашу газету, – сказав Олександр Школяренко, – від себе особисто та від усієї нашої родини хочу висловити щиру подяку голові обласної ради Тетяні Демченко, депутатам обласної ради Олександру Мезніку та Олександру Юдову, колишньому голові районної ради Анатолію Дорожинському та всім іншим людям, які своєю безпосередньою участю сприяли нам у подоланні негараздів, а також підтримали у скруту добрим словом. Ми таки повірили в те, що в нашій країні є закон та справедливість. Від душі ми вдячні і вашій газеті, яка не побоялася заступитися за нас, простих людей.

Школяренки вже повністю задискували власну землю з тим, щоб наступної весни засіяти її насінням соняшнику. І ще Сашко повідомив нам одну цікаву новину. На вибори Іллічівського сільського голови має намір балотуватися (за списками Партії регіонів) його сестра Людмила. Та сама Люда, на честь якої й було названо фермерське господарство…

Андрій ТЮРІН

Комментарии:

 1. admin:

  Публикация Рубікон моралі та закону от 12 ноября 2009 года.

 2. Виталий Шляпников:

  Тема интересная, а проблема актуальна, насколько мне известно, не только для Братского района.
  Андрей Вячеславович, интересно было бы узнать, какое наказание понесли недобросовестные чиновники.
  С уважением,
  Виталий Шляпников, постоянный читатель “РП”

 3. Андрей Тюрин:

  Наказание? Бывший глава администрации – начальник управления праці та соцзахисту. Символично?

Сообщение:

*

НОВОСТИ